תפריט לתינוק בן 10 חודשים

רבקה128

New member

שלום
יש לי תינוק בן 10 חודשים שכיום אוכל בבוקר 210 תמ"ל, אח"כ כריך עם גבינה, יותר מאוחר פירות ואז הולך לישון. אח"כ צהריים של פחמימה, קציצה וירקות וכשקם משינה נוספת ב - 15:30 אוכל תמ"ל 180.
בערב אני כרגע נותנת לו ב- 18:00 פרוסת לחם עם ממרח ואז ב - 19:00 אחרי המקלחת משלים 180 תמ"ל.
יש לי תחושה שהוא אוכל יותר מדי ארוחות אבל הוא ממש דורש את זה. אני רוצה לגמול אותו מהבקבוק לפני השינה - באיזו צורה אני יכולה לעשות את זה ומה סדר היום המומלץ לתינוק בגילו?
תודה

הי,
לצערי אין אפשרות לתת תפריט פרטני במסגרת פורום. סדר יום והרכב ארוחות צריך להיות מותאם לגיל התינוק,לקצב הגדילה ולפרמטרים נוספים.
תפריט לתינוק בן 10 חודשים כולל 3 ארוחות מוצקות (אחת לפחות עשירה בברזל) ו-2 הנקות או פורמולה.
אם אוכלים כל 2-3 שעות ועולים במשקל בצורה טובה- מצויין.
אם את נותנת את הבקבוק בלילה לאחר פחות משעתיים מארוחת הערב- הגיוני שיאכלו פחות, הם לא רעבים. בקבוק אחרי ארוחת מוצקים יש להציע אחרי 2-3 שעות. ארוחה שווה ל150-200 מ"ל שהם שווה ערך לכוס של מרק/פירות כך שאם הם אינם אוכלים כמות כזאת בארוחה - יש סבירות כי הם יבקשו להשלים את הארוחה בהנקה/בקבוק - וזה תקין לחלוטין.
סדר יום מוצע:
בוקר-7- הנקה או תמ"ל
10- פירות או ארוחת בוקר המכילה לחם, גבינה/אבוקדו ומגוון ירקות
12- מרק טחון + בשר או שאפשר להציע קציצה ופירה או פסטה וירקות.
16 ארוחת אחה"צ פרי או מעדן חלב
19 א. ערב- דייסה מועשרת בברזל או ביצה+אבוקדו. ניתן לגוון עם פסטה או חביתה ירקות וגבינות.
לפני השינה - הנקה/תמ"ל
מומלץ בכל ארוחת מוצקים להציע מים כשתיה.
בגיל 10 חודשים אפשר לתת מזון רך בחתיכות, את יכולה לתת ירקות מבושלים, אטריות, תפוחי אדמה, בשר רך, פירות, לחם.
לגבי גמילה מבקבוק בלילה- את יכולה להוריד בכל יומיים-שלושה את הכמות ב-30 מ"ל או פשוט להשאיר את אותה כמות ונוזלים ופשוט לדלל את האבקה. דבר נוסף שאת יכולה לעשות זה להציע לה בקבוק מים.
בנוסף, את יכולה גם פשוט להפסיק את הבקבוק וזהו, אצל ילדים רבים עובר חלק או שאת יכולה להגדיל את כמות ארוחת הערב.
בהצלחה!
&nbsp

למעלה