תפריט לפעוטון/משפחתון

תפריט לפעוטון/משפחתון

האם יש לכן דוגמת תפריט? אני מרגישה שבגן של ביתי האוכל ממש מוגש בקמצנות ולא בשפע. האם יש משהו מסודר? בעיקר לארוחת הבוקר?

תפריט

בפעוטון שלי קבענו תפריט לארוחת הבוקר: בכל יום יש ירקות, לחם וגבינה. יש ימים בהם יש טונה, זיתים,תירס וביצים בצורות שונות (קשה, מקושקשת, חביתה...). הירקות לפעמים חתוכים ולפעמים מגיעים כסלט. בחורף נשתה תה...חשבתי לאחרונה לשלב גם קורנפלקס עם חלב מידי פעם... לארוחת צהריים יש מנת פחמימות (אורז, פסטה, קוסקוס) ירקות מבושלים ובשר (עוף או הודו וקציצות בשר). בפעוטון שלי קבענו תפריט קבוע לארוחות בוקר כדי שיהיה גיוון לילדים (משעמם לאכול כל יום אותו הדבר...) וכדי שלמטפלות לא יהיה "קשה" לחשוב מה בכל בוקר להכין...

אצלינו

בבקרים יש קורנפליקס, חביתות, לחם מטוגן, פנקייק, מלאווח ובנוסף יש גבינות (לבנה, קוטג' בולגרית וכו') וירקות חתוכים טריים בצהריים: עוף בד"כ עם ירקות בתנור (תפוחי אדמה, קישואים, עגבניות, בטטה וכו' ) כל פעם עושים בצורה אחרת (פעם עם שזיפים, פעם עם תבלינים וכו') קציצות בשר ופסטה - כל פעם עם ירק אחר (פעם אפונה פעם שעועית ירוקה וכו') הודו אדום בד"כ מוגש עם אורז לבן ושעועית לבנה יבשה (זה תבשיל) קוסקוס ומרק ירקות ועוף ושוב קציצות בשר אבל בסגנון אחר יותר מטוגנות ומבושלות עם תבלינים אחרים (בהרט וכאלה) לכריכים אחה"צ אנחנו שמים - ממרח חלבה, ממרח תמרים, גבינה לבנה או עם זיתים, חומוס וכאלה... מקווה שעזרתי

עשית אותי רעבה

אני באה אליך לארוחת צהריים...

../images/Emo6.gif את מוזמנת יש ה-מון

אני מאלה שרק מהלחץ שאולי ילד ירצה משהו ולא יהיה לי אני עושה כפול 3 בכמויות...

nesherkal

New member
../images/Emo35.gifבשר עוף

האם הילדים בני השנה או שנה וחצי אוכלים אצלכן עוף. אני נותנת בינתיים קציצות, אבל מעונינת לגוון.

למעלה