תעודת כשרות

תעודת כשרות

שלום. אני מעצבת עוגות לארועים ומאוד הייתי רוצה לעבור לעצב עוגות חתונה. הבעיה היא תעודת הכשרות. לפי מה שהבנתי תעודת כשרות (פרווה, הכי בסיסית) ניתנת רק בבית עסק. אני רשומה כעסק אך עובדת מהבית כיוון שאין באפשרותי כרגע לרכוש עסק נפרד. האם ישנה אפשרות להקצות מקום במטבח רק לנושא העוגות וכך לקבל כשרות בבית? אם לא, האם עלי לוותר על החלום? כיוון שאיני יודעת אם תחום זה של עוגות חתונה יצליח עד שלא אנסה, וכאמור איני יכולה לנסות כיוון שאין לי כשרות. כרגע לא אוכל להמר על הצלחה ולפתוח לי בית עסק מחוץ לבית כי אולי לא יהיו לי לקוחות. מצד שני אם אתחיל לעבוד מהבית ואראה שיש לי לקוחות אוכל להרשות לעצמי לצאת החוצה. מקווה שהבהרתי את הדילמה בצורה ברורה. האם משהו יודע על אופציה כלשהי לפיה אוכל גם לקבל אישור כשרות כלשהו (מוכנה להכניס משגיח לביתי בכל פעם שאקבל הזמנה לעוגה ולעמוד בכל הדרישות שלו) וגם להכין את העוגות בבית ללא צורך בפתיחת מקום נפרד? תודה מראש.

אלי ו.

New member
פני למחלקת הכשרות של הרבנות

בישראל אין "הכשר כלשהו" שעומד לבדו. כל הכשר במדינת ישראל ניתן לצד הכשר של הרבנות והיא הגוף היחידי שמותר לו חוקית לאשר שמוצר הוא כשר. כל השגחה ששוה משהו, מתנה גם הכשר של הרבנות.

למעלה