תסמונת הקפיץ??

hkeren

New member
תסמונת הקפיץ??

היי לבני טונוס שרירים גבוה ונוירולוג אמר כי זה כנראה תסמונת הקפיץ? יש לכם מושג מה זה בכלל??

אני לא מכירה את השם הזה

חבל שהוא לא הסביר למה הוא מתכוון. בעקרון טונוס שרירים גבוה הוא מצב שבו השרירים מכווצים יותר מאשר אצל תינוק ממוצע . ככל שהטונוס גבוה יותר כך יכולה להיות יותר מגבלה בתנועה ולכן חשוב היה לתת לך מידע מדוייק יותר לגבי רמת טונוס השרירים על מנת לקבל הנחיות ברורות יותר או המלצות לתרגול או על מנת למנוע דאגות מיותרות. אני מציעה שתלכי עם נתוני הנוירולוג לרופא ההתפתחותי שלכם שגם יראה את בנך ויוכל לענות על שאלותייך.

hkeren

New member
היי ענת

תודה על תשובתך. הנוירולוג אמר לי לתת לתינוק טיפה אחת ביום של ריבוטריל. מה דעתך על כך?

התרופה אמורה לעזור בהרפיית

השרירים וכנראה שהנוירולוג ראה צורך בכך. זכרי שתמיד אפשר , מותר ורצוי לפגוש עוד איש מקצוע (נוירולוג במקרה שלכם) ולקבל חוות דעת נוספת. לפגישה עם איש מקצוע נוסף תגיעי חכמה יותר ותכיני רשימת שאלות כך שתרגישי שבאמת מיצית מהפגישה את המירב וקיבלת תשובות לאלותייך. כדאי לשאול המלצות להדרכה ולדברים שניתן לעשות בבית כדי להקל על בנך וכן צפי למה לצפות בחודשים הקרובים ובעתיד הרחוק יותר , כל כמה זמן כדאי לבוא למעקב ועוד. ניתן לקבל על חוות דעת כזו החזרים מקופות החולים. תבררי אצלך בקופה.

hkeren

New member
היי ענת

תודה על התשובה. אני אכן מאוד מתלבטת אם להתחיל בתרופה.הבנתי שיש לה הרבה תופעות לוואי.וגם לא רוצה שיתמכר לזה - הוא בסה"כ בן 4 חודשים.. הנוירולוג שהמליץ לי זה ד"ר אלי שחר - מנהל מחלקת נוירולוגית ילדים ברמבם - הבנתי שהוא הכי טוב בתחום. יש מצב שטונוס גבוה (בין 1-10 יש לו 8 ) ישתפר רק בעזרת פיזיו ולא דרך תרופות? תודה

מנסיון אישי שלי עם תרופות נוירולוגי

ות מתחום זה (לי כמבוגרת), יש להן המון תופעות לוואי, ואם יש דרך להמנע מהן אז כדאי. בכל מקרה לקבל חוות דעת נוספת זו עצה טובה גם אם את חוות הדעת הראשונה קיבלת מהמומחה בתחום.

את השאלה הזו צריך להפנות לנוירולוג

אם תרצי עוד התייעצות אז ,אצל מטפלות בשיטת ורדי הצטברו הרבה המלצות על דר' אלי היימן מנהל מחלקה נוירולוגית באסף הרופא.

למעלה