תמ״ל ללא לקטוז לאורך זמן

siv555

New member
תמ״ל ללא לקטוז לאורך זמן

בני בן 3 חודשים , כבר מגיל שבועיים סבל מאוד מגזים לאורך כל שעות היממה. אכל סימילאק אדבנס פלוס. מזה כחודשיים אוכל סימילאק ג׳נטל ללא לקטוז והשיפור ניכר מאוד. הוא רגוע , אוכל טוב ומצליח לישון. אולם, סובל מעצירות כאשר יש לו יציאות כל 5 ימים, מהיום הרביעי לא נינוח והצואה די קשה. ניסינו לחזור לסימילאק אדבנס מתוך מחשבה שעכשיו גדל קצת אבל עדיין מגיב אליו בחוסר שקט משמעותי שאף גורם לו לקושי לאכול ולישון. כך גם עם מטרנה אקסטרה קר שניסינו יומיים והגיב באותו אופן. שאלתי היא האם אפשר להמשיך עם הג׳נטל לאורך זמן ? האם הוא מזין מספיק ? בסימילאק אומרים שכדאי לעבור חזרה לתמ״ל רגיל כשמערכת העיכול בשלה.. מדוע ? וגם מה אפשר לעשות כדי להקל על העצירויות ?
אודה מאוד לתשובתכם !
תודה
 

שחר292

New member
אם אין רגישות ללקטוז אז ממש לא כדאי להישאר עם

הפורמולה ללא לקטוז. כי בסופו של דבר זה גורם להתמעטות של אנזים הלקטאז (תפקידו לפרק את הלקטוז) במע' העיכול שלו ואז כשהוא יאכל מתישהו מוצרי חלב או תמ"ל רגיל אז זה יגרום לו לשלשולים ולעוד תופעות לא נעימות.
בעיקרון, פורמולה ללא לקטוז לא אמורה להיות פתרון לבעיה של גזים. גם לתינוקות יונקים יש גזים (ובחלב אם יש המון לקטוז) וזה עובר סביב גיל 3 חודשים. אף אחד לא באמת יודע מה הסיבה לגזים אצל תינוקות, יש רק השערות.
בכל אופן, אני ממליצה לך לדבוק בפורמולה אחת (עדיף רגילה אם אין בעיה של רגישות ללקטוז) כדי לא לעשות לו בלגן בבטן.
אגב, אצל תינוקות שואכלים פורמולה יכולה להיות יציאה אחת ב 7 ימים וזה לא נקרא עצירות. אני במקומך, הייתי מנסה לתת פורמולה רגילה ולדבוק בה מספר ימים ולהבין שאם יהיו תופעות לוואי זה ככל הנראה מזה שהוא ניזון מפורמולה ללא לקטוז ולדעתי זה יסתדר...
את יכולה גם לעשות לו עיסוי בקשת גב הרגל- זה בדרך כלל עוזר וגם בבטן סביב הפופיק.
 
שמן קנולה לבקבוק התמ"ל

לנועה שלי היו תופעות אלרגיות למטרנה וסמילאק החלביות. כשעברנו למטרנה צמחית היו מקסימום 2 יציאות לשבוע וההיו מלוות בבכי ופיתולים כואבים של נועה , בהמלצת אחות טיפת חלב התחלנו לתת בכל בקבוק כף שמן קנולה וב"ה היציאות חלקות...
 
למעלה