תלת מימד

ilan73d

Member
תלת מימד

שלום
יש לי טלויזיה LG סמארט אבל לא תלת מימד
האם יש אפשרות לראות סרטי תלת מימד בטלויזיה עם איבזור כלשהו כלומר
האם יש נגן דיוידי שתומך בתלת מימד ואני יוכל לראות סרטי תלת מימד בטלויזיה (עם המשקפיים) אבל לא אדום שחור
אם כן איך נקרא נגן כזה? ומה צריך לבדוק לפני שקונים אחד כזה
האם יש עוד אפשרות במקום נגן (דיסק קשיח, tv - box ) שיתחבר לטלויזיה ואפשר לראות תלת מימד
תודה

Soak

New member
אין אפשרות

צריך טלוויזיית תלת מימד כדי להציג תוכן תלת מימד (אלא אם מדובר במשקפיים אדום-כחול שניתן להציג בכל טלוויזיה).

ilan73d

Member
בכל מקרה תודה אבל

אם יש לי טלויזיה תלת מימד אני לא צריך שום נגן ושום מכשיר
תודה

liorb22

New member
אתה חייב גם נגן תומך

אי אפשר לבחור. כל המכשירים (נגן וטלויזיה) חייבים לתמוך ב3D על מנת שזה יעבוד.

ilan73d

Member
לא נראה לי מדוייק

כי לשכן שלי יש טלויזיה תלת מימד והוא מחבר דיסק אוןקי עם סרט תלת מימד
לטלויזיה ורואים מצויין את הסרט בתלת מימד - (ללא דיוידי)

liorb22

New member
כי כנראה יש לו תוכנה תומכת במחשב

אתה חייב טלויזיה תומכת ונגן תומך. ובמקרה של השכן שלך, הנגן הוא במחשב שמריץ 3D ולכן זה מתאפשר.

ilan73d

Member
עכשיו שאלתי אותו ו...

הוא מוריד סרט תלת מימד למחשב ומעביר את הקובץ להארד דיסק חיצוני
ומחבר אותו לטלויזיה ורואים תלת מימד בלי שום אביזר נוסף
באותה מידה אותי אפשר לחבר נגן דיוידי תומך תלת מימד ולחבר אליו את הדיסק החיצוני ולראות תלת מימד - אולי???
בכל מקרה תודה

Soak

New member
אי אפשר

בשביל לצפות בתלת מימד צריך שכל עין תקבל תמונה שונה. מסכים ביתיים עושים את זה בשני אופנים:
1. בשיטה הפאסיבית - קיטוב קרני האור בתמונה אחת כאנכיים ובתמונה שניה כאופקיים, כשהמשקפיים מקוטבות באותו אופן כך שכל עין מקבלת רק את התמונה שיועדה לה.
2. בשיטה האקטיבית - שידור התמונה של עין ימין בלבד, ואז של עין שמאל בלבד לסירוגין ובמהירות, כשהמשקפיים מתואמות ומחשיכות את המשקף של העין הימנית או השמאלית בהתאם.

אצלך בטלוויזיה אין לא את הטכנולוגיה הזו ולא את זו, כי היא לא תומכת בתלת מימד, ולכן אתה לעולם לא תצליח לראות בה תכני תלת מימד מהדורות האחרונים. תחשוב, הרי זה לא הגיוני שימכרו טלוויזיות תלת מימד וטלוויזיות ללא תלת מימד אם בשני הדגמים היה ניתן להציג תלת מימד בקלות.

לגבי השכן שלך, הוא ככל הנראה הוריד סרט SBS, שבו שתי התמונות זו של העין הימנית וזו של העין השמאלית משודרות זו לצד זו. בעת ניגון הסרט הטלוויזיה מזהה את הפורמט הזה ומלכדת את שתי התמונות בהתאם, וכך ניתן לצפות בתלת מימד. אפשרות זו פחות מומלצת שכן 1024 השורות מהן מורכבת התמונה מתחלקות לשתיים וכל עין מקבלת חצי מהרזולוציה. אם זו גם טלוויזיה שבה התלת פסיבי (שיטה שבה גם ככה יש חלוקה של התמונה לשניים וירידת רזולוציה) הרזולוציה יורדת עוד יותר - לרבע מכמות השורות.
אנחנו פה בפורום מדברים על תלת מימד אמיתי ומלא, שמגיע על דיסקים מקוריים של סרטים בבלו ריי. בשביל לנגן אותם אתה צריך נגן תומך, טלוויזיה תומכת וכבל HDMI תומך.

לסיכום, קנית טלוויזיה ללא תלת מימד. לא תוכל לצפות בה בתכני תלת מימד.

ilan73d

Member
תודה על ההסבר המפורט

וכן השכן שלי הוריד סרט SBS
בכל מקרה תודה ושבת שלום

למעלה