תלונה על זאפ השוואת מחירים

trilliane

Well-known member
מנהל
אבל התלוננת כצרכן ולא כעסק... הפנייה באחריות מי שרוצה לפנות

מצד אחד כתבת שזו "גנבת דעת" וש"המחוקק צריך לתת על זה את הדעת" אבל ברגע שמדובר אשכרה בפנייה למחוקק, זה פתאום "לא באחריותך"... כמה ראש קטן מצידך.

&nbsp
שוב, ההשוואה לגוגל לא רלוונטית כי לא מדובר באותו שירות. גוגל הוא מנוע חיפוש אוטומטי, זאפ הוא אינדקס ידני. לא יודעת אם אתה זוכר את התקופה שלפני גוגל, אבל לפני כעשרים שנה אחד האתרים המובילים בתחום היה "יאהו" וגם הוא היה אינדקס ולא מנוע חיפוש.
&nbsp
גוגל כיום מונופול בתחום מנועי החיפוש אבל היא לא המציאה את התחום ויש לה מתחרים (בסלולארי למשל אני לא מחפשת בגוגל אלא ב-Duck duck go). אם גוגל תתחיל לדרוש תשלום היא תתרוקן די מהר (כל עוד יהיו מתחרים שיספקו זאת חינם) ואז גם הגולשים ינטשו, כי הם לא יוכלו להגיע למידע שהם מחפשים, כלומר היא תיכשל במשימתה.
&nbsp
כאמור, נתקלתי לא פעם ולא פעמיים בחנויות שלא מפרסמות בזאפ ועדיין יש להן לקוחות. יש דרכים נוספות לפרסם חנות. למעשה קרו לא מעט מקרים שמצאתי בגוגל יותר תוצאות משמצאתי בזאפ, ולא פעם במחירים זולים יותר...
&nbsp
מבחינתי זה לא שונה מכך שלא כל החנויות נמצאות באותו קניון ואני צריכה לבדוק גם חנויות במקומות אחרים.

d70

Well-known member
מפתיע, ואני חשבתי שזה ברור מאליו
עצם זה שחנויות צצות ונעלמות מזאפ מבלי להסגר בעולם הפיזי ,היו אמור להדליק נורה אדומה שמדובן בתוכן שהחנויות משלמות עליו.

אבי 6701

New member
משלמות והרבה

אין לי בעיה לשלם על הפרסום שלי בזאפ, אבל בצורה הגונה, ולא סתם כשמישהו נכנס לראות מפרט מוצר. וגם העלאת סכום הקליק בתדירות גבוהה מריח כמו חזירות של זאפ

trilliane

Well-known member
מנהל
אין פה משהו לא "הגון"; תשלום עפ"י הקלקה הוא מודל עסקי מקובל

בעולם הפרסום. הרעיון הוא שהכניסו לקוח לחנות שלך. קנה או לא, זה כבר עניין אחר; אבל הפרסום "עבד". למיטב ידיעתי גם בתחום הבאנרים זה קיים (למשל) וגם ב"דפי זהב" (שכבר נבלעו בתוך זאפ) עסקים שפרסמו אקסטרה שילמו לפי הפניה. ב-REST (שגם הוא שייך להם) מופיעים מספרי טלפון מתווכים שבהם כל שיחה למסעדה למעשה כרוכה בתשלום (גם אם הלקוח לא הזמין כלום).
&nbsp
אני חושבת שמה שמקומם כאן שיש גם תשלום קבוע נוסף על ההקלקות... הייתי מצפה שזה יהיה מודל לפי עלות חודשית קבועה או פר לקוח, אבל לא שניהם יחד. בכל מקרה, אין כאן משהו חריג או "לא הוגן"; מי שלא מתאים לו, לא חייב לפרסם שם. גם אם הם יוכרזו כמונופול זה לא בהכרח ישנה משהו מבחינת הגבייה.

אבי 6701

New member
זה לא הגון כי אין תחרות אמיתית

אם היו מונופול היו מפוקחים במחיר או מפוצלים ל2 חברות. ככה הם מחליטים להעלות מחיר הקלקה לפי מה שבא להם ובלי פרופורציה למחיר המוצר, רווח או תחרות

trilliane

Well-known member
מנהל
מונופול לא בהכרח מפוקח במחיר וגם תחרות לא בהכרח תעזור

(כפי שהיה המצב במשך שנים בשוק הסלולרי, למשל). בפרט שבמקרה הזה אף תחרות אינה "אמיתית" מכיוון שכולם רוצים להיות בכל מקום (וזה לא במקום אלא בנוסף). אחרון חביב, אל תשכח שכאן הצרכנים אינם אנשים פרטיים אלא בעלי עסקים ולכן גם היחס של המדינה שונה.

תודה על המידע המעניין....

לפי איך שאתה מציג את הדברים,
הייתי מנסה לפרסם עצמאית.
כלקוחה אני כמעט אף פעם לא פונה לזאפ,
כי התרשמתי שהם מאוד מוטים, ופעמים רבים מאוד
אני מוצאת מוצרים הרבה יותר זול מהם !
כשאני צריכה מוצר אני מגגלת את שמו ולפי זה בוחרת.
ממליצה מאוד לפנות למי שמבין בתחום לגבי פתיחת אתר /
דף פייסבוק.

trilliane

Well-known member
מנהל
מתברר שיש אתר מתחרה בשם RET, כך גיליתי (דרך ויקיפדיה)

http://www.ret.co.il/

"אתר אמיתי להשוואת מחירים הינו מנוע חיפוש, כזה אשר מציג את כל החנויות והמוצרים ברשת, ללא תנאים או תשלום.

אתר ret הינו עצמאי לחלוטין ובלתי תלוי באף גורם, הוא לא ממומן מאף יבואן או בעל ממון אלא יוזמה של אנשים צעירים ללא מטרת רווח. (לראיה כל בעלי האתר עובדים במשרות מלאות והאתר אינו מהווה את מקור ההכנסה העיקרי שלהם)

בשונה מאתרי השוואות מחירים, רט סורק באופן בלתי תלוי את אתרי המסחר בארץ (בדומה לגוגל) ומציג את כל המוצרים ללא דופי."
http://www.ret.co.il/aboutus

כתבה על האתר בכלכליסט:
https://www.calcalist.co.il/articles/0,7340,L-3631261,00.html

trilliane

Well-known member
מנהל
הבעיה הקשה שלו שאם כותבים "השוואת מחירים" בגוגל, הוא לא שם

לפחות לא בשלושת הדפים הראשונים...
כך שצריך לדעת עליו כדי להגיע אליו.
&nbsp
אתר אחר שמעולם לא שמעתי עליו (אבל דווקא כן מצאתי עכשיו בגוגל) הוא "כמה עולה":
http://www.xn----7hcbd1ajk8a.co.il/
&nbsp
ויש גם אתר בשם Wise Buy (שעליו שמעתי כי הם פרסמו את עצמם באמצעי התקשורת):
https://www.wisebuy.co.il/
&nbsp
למעשה כשכותבים "השוואת מחירים" מגלים שיש תחרות מסוימת בשטח (אם כי חלק מהאתרים מתמקדים בנישה מסוימת, כמו נופשים או ביטוחים) אבל אף אחד לא ידוע ומוכר כמו ZAP (שגם מופיע ראשון בתוצאות החיפוש בגוגל).

רוב הזמן נח

Well-known member
גם בהתחלה את זאפ לא הכירו

צריך להתחיל להמליץ על האתרים האלה ואז יכירו אותם.

אבי 6701

New member
מסכים איתך הגיע הזמן לאתרי השוואות מחירים אמיתיים

מסכים איתך הגיע הזמן לאתרי השוואות מחירים אמיתיים, גם לתועלת הציבור

האתר האובייקטיבי היחיד הוא...

כמה זה - שפשוט מביא נתונים על חברות.

לכל היתר אני לא נכנסת.
כשאני רוצה לבצע השוואת מחיר, אף פעם לא אכתוב
"השוואת מחירים". תמיד אשווה דרך הגוגל.
אף פעם לא התאכזבתי.

trilliane

Well-known member
מנהל
אני מניחה שאת זאפ הכירו גם כי הם השקיעו כסף בכך שיכירו אותם

ושמת לב שאתה שוב ושוב כותב משפטי "צריך"? אולי במקום לכתוב לכולם מה צריך לעשות פשוט תעשה זאת בעצמך?
(אני אישית לא ממליצה על אף אחד מהנ"ל כי אני לא משתמשת בהם ולכן לא מכירה).

puptits

New member
הפתעת קצת...

RET מופיע לי כמעט בכל חיפוש מוצר בגוגל
Wise Buy זה זאפ.

trilliane

Well-known member
מנהל
מעולם לא הופיע לי; ל-WB מעולם לא נכנסתי ולא בדקתי מה יש בו

אבל הם משקיעים בפרסום כי יש להם כסף, ואחרים לא בהכרח, והם לא תמיד פופולריים דיים כדי להופיע סתם כך (מה שמופיע לך בחיפוש לא בהכרח יופיע לאדם אחר).

puptits

New member
ברור שיש להם כסף (ומלא) כי הם בעצם תחת "זאפ גרופ"

ישנה כתבה ברשת שבעצם Wise Buy נרכשו ע"י זאפ (ב 2010) כדי "להרוג מתחרה".

prizman

New member
התכנים של WB זהים אחד לאחד לאלו משל זאפ.

לאחר 3 פעמים כבר הבנתי שאין טעם להכנס לשניהם.

puptits

New member
לגמרי נכון

ב WB יש "מדריכי קניה" עם הסברים טובים למדי להדיוט הממוצע להבדיל מזאפ
יתר ההפניות משם לחנויות ומחירים זה אחד לאחד זאפ

יש כנראה סיבה שלא מצאת...

את האתר הראשון.

סיקרן אותי ונכנסתי אליו, וזה מה שקיבלתי:

אני בטוחה שהכותב או הלקוח לא התכוונו לאתר כזה !

"רוצים לדעת פרטים נוספים?
<table> <tbody> <tr> <td><label>קורס לגמול השתלמות</label></td> <td><select> <option>בחר</option> <option>כן</option> <option>לא</option> </select></td> </tr> <tr> <td>שם:</td> <td><input/></td> </tr> <tr> <td>טלפון:</td> <td><input/></td> </tr> <tr> <td>עיר מגורים :</td> <td><input/> </td> </tr> <tr> <td>כתובת אימייל:</td> <td><input/></td> </tr> <tr> <td>תאור ופרטים נוספים :</td> </tr> <tr> <td><textarea></textarea></td> </tr> <tr> <td><input/></td> </tr> <tr> <td>השירות מוגש לגולשי האתר ללא תשלום וללא כל התחייבות. </td> </tr> </tbody> </table>

<center>לא מעוניינים להשאיר פרטים ?
בצעו השוואה בטלפון : 050-8308232 - 24 שעות ביממה
</center>

למעלה