תיסכול/tapuzforum/images/emo10.gif

עובדייה

New member
תיסכול/tapuzforum/images/emo10.gif

שלום לכולם. אני לא ידוע כבר מה לעשות. אני כבר מתמוד עם המיניות והדת שלי מעל חמש שנים. אני חי בבילבול אני לא מצליח לראות אפשרות של להיות גם דתי וגם גיי אני אדם מאוד מאמין אך היצר המיני שלי מאוד חזק. אני לא אגיד שיש לי סלידה מנשים. יש נשים שמשכות אותי
 

עובדייה

New member
המשך

אבל ברור לי שיש לי העדפה לבנים אך אני מתוסכל מהקונפלקת, אני חי כמו עכבר מתוסכל וכשאני מגשים את המיניות שלי אני מרגיש עוד יותר מתוסכל ונכנס לדיכאון אני כבר לא יודע מה לעשות אשמח לעצות אין לי למי לפנות ולדבר בצורה הגונה ודיסקרטית. עובדייה
 
להפסיקק3 להאמין?!

ראשית - ברוך בואך. שנית - אתה מזכיר לי סיפור ישן על אשה אחת, שבנה נפל במלחמה, ובשל כך הפסיקה להאמין. שאלתי עצמי: מה קרה? קודם האמנת בבורא, שהוא קיים לטוב ולרע, ועכשיו - אחרי שהורע לך, הנוא לא קיים?! אז במה האמנת קודם? אותו דבר גם לרבים מאיתנו. נכון. אנו חויים בקונפליקט מתמיד וזה לא קל. הרבה יותר קל להיות חילוני. אבל אני הרי מאמין! אני יודע, שהוא קיים! אז להחליף את האמונה רק לןטובת הנוחיות שלי?! מה זה אומר? שאניט אדם לא יציב... אז יש בעיות וכפי שהגיב לפניי "חייל 21" (ברוך הבא גם לך), צריך להתמודד עם הבעיות וכנראה כאן בפורום תמצא רבים כמוך, שיתמכו בך וינסו לעזור לך. אחד מהם הוא אסף זהבי. עקוב אחר ההודעות שלו כאן ותמצא "אדם זהבי" (בגלל זה קוראים לו זהבי...). יש עוד רבים כמוהו. שמור על עצמך ואל תתייאש, כי בככל דבר רע יש גם טוב. רק צריך לחפש אותו. כאשר תמצא אותו, תבין, כמה היה שווה לחפש.
 
א. תתפלא לשמוע, שבמידה מסוימת כן

ב. אם כל כך קשה לך כחילוני, מדוע אתה ממליץ בפני הציבור הדתי לחצות את הקווים? האם לא היה נכון להיפך?
 
אתה מדבר מהרהורי ליבך

מפני שמעולם לא "המלצתי" לאנשים להמיר את דתם או לשנות את אמונתם. אין סיכוי שאמרתי משהו כזה כי ממש, אבל ממש, אדיש לחלוטין לאמונתם הפרטית של אנשים, זה לגמרי היינו הך לגבי אם אדם מגדיר את עצמו כיהודי, בודהיסט, אתאיסט או שיעי - כך שטענתך מצוצה מהאצבע. ולי אישית, ממש לא קשה. אני נהנה רוב הזמן. דעתי היא שחופש אישי רב מעניק לך את היכולת להתלבט, לחשוב, לצמוח, להשתנות. זה לא קל - אבל אין מחיר לחופש.
 
אולי אני טועה

ואתה צודק. מעולם לא חשדתי בך בנסיון "המרה" ועוד כאשר דעתך בעניין זה ידועה היטב. עם זאת, כאשר אדם מסוים הפסיק לקיים מצוות או החל לקיים את מה שלא קיים קודם לכן, זאת איננו המרה אלא שינוי בהרגלי חיים. הדבר דומה למי, שעד היום אכל ככל העולה על רוחו, אולם מעתה הוא בורר לעצמו רק את הדברים הטובים והמזינים באמת. זאת לא המרה. לענייננו - גם אם לא דייקתי בדבריי עדיין אני סבור, שלכל אחד שמורה האופציה לשנות הרגלי חיים. עם זאת אינני חושב, שראוי לשכנע אותך ורבים שכמותך לעשות כן (בניגוד לדעת אחרים), משום שזוהי זכות בחירה. משום כך אינני מסתיר את הערכתי לכל אדם באשר הוא אדם בין אם דתי או חילוני או כל בן דת אחרת. עם זאת אין גם סתירה לדבריי, שזכות הבחירה מאפשרת לך להחליט, שיום אחד תתחיל להניח תפילין ולמחרת תתחיל לשמור שבת ולבסגוף תקיים כמעט את כל המצוות. הכל תלוי רק בך.
 

io4minyan

New member
אני מנסה להבין : להפוך לחילוני זה -

זה הרבה יותר קל ונוח כי האמונה היא עול וטורח שצריך להתמודד אתם. במלים אחרות- להיות חילוני זה לחמוק מן הקונפליקט, זה לברוח מהתמודדות הרשה לי לי לחדש לך, אחד המוקדים החזקים לחזרה בתשובה נמצא בבתי הכלא. האנשים, בחייהם החילוניים, צריכים להציב לעצמם את הגבולות, צריכים לסגל ערכים, את הטוב שבהם הם מפיקים מהתוכן הפנימי שלהם.לכן, אנשים שכשלו בהצבת גבולות, בסיגול ערכים ובהכרת הטוב, מוצאים מפלט בציות רובוטי למצוות. הם לא באמת מאמינים. הם לא באמת מתמודדים. הם לא באמת מתלבטים. הם בעיקר מטילים אחריות על ישויות עליונות וצובעים את הנפסדות של חייהם בהילה של נסיון והתמרקות. אם נסכם - הרי שהדת, בהרבה מקרים, היא המחבוא הטוב ביותר מפני החיים האמיתיים לכן, ההבחנה הקטיגורית שלך בין הדתיות לבין החילוניות - היא קשקוש. ובזמן שאני כותב לך את הדברים האלה, מזמזם בראשי שירם של עלי מוהר, חיים מרין ויוני רכטר- שיר התשובה דפקתי חנויות רבות בכל העיר פיצחתי כספות מקיר אל קיר משכתי ת'שטיחים מעל החבלים מלאתי ת'כיסים בתכשיטים רמסתי אלמנות פוצצתי גם זקנים היו לי עסקים קשים עם יתומים מכרתי להם חומר במחיר מחיר שחור וחום וגם לבן בהיר חיפשתי חיפשתי ושוב חיפשתי הלכתי עם ראש בקיר וגם נכנסתי יגעתי יגעתי ולא מצאתי את האור בקצה המנהרה אכלתי בחורות מתחת ועד בזז דפקתי בקיצור כל מה שזז מאנגליה מטורקיה ומיוון דפקתי להן ברז לא קטן הרמתי מיידלך בכל רחבי עיר איך שאומרים - אני זיינתי למכביר ולא הרמתי ככה סתם בסיטונות הרמתי כדי להוריד אותן לזנות חיפשתי חיפשתי ושוב... עד שסוף סוף, נפתח האופק ויש לי ביד את התשובה יש אלוהים - ואללה יסתור אם הוא לא מביא לי את המכה, יאללה. חיפשתי חיפשתי ושוב חיפשתי הלכתי עם ראש בקיר וגם נכנסתי יגעתי יגעתי והופ - מצאתי את האור - חזרתי בתשובה!
 
ראשית - השיר נחמד

אבל לא אימנע מהערה: כמדומני, שבפורום זה משתדלים לשמור על לשון נקייה, ואינני בטוח, שכולם (ואף אני ביניהם) יאהבו את הסגנון של חלק מהמלים. בתור גולש ותיק ויוצא פורום "ואללה" בוודאי תבין למה כוונתי. ברישא של הדברים אתה צודק בהחלט. משום כך קל יותר להפוך לחילוני מאשר לדתי. בסיפא של הדברים לא חידשת לי מאומה. אני מסכים לכל מלה אבל לפעמים (לא ערכתי סקר בנדון) אותה חזרה בתשובה גם מצמיחה אמונה עמוקה גם אם זה בא מ"מעמקים".
 

JackDanyells

New member
חבל שהחרדים לא קוראים את הפורום הזה.

הם היו מבינים שהם גורמים לכם לצאת מהיהדות. חבל מאוד. לא
אתם מסכימים
/
 
למעלה