תינוק בן 11חודשים

הוה

New member
תינוק בן 11חודשים

שלום רב, נולד במשקל 3.750 ובגיל 4 חודשים שקל 7.420 כיום שוקל בערך 9 קילו, העליה היפה בעקומות הגדילה כאילו נעצרה. אני יודעת שזה טבעי לתינוק פעיל שבגיל 7 חודשים כבר נעמד..אבל חוששת מאוד כיוון ש: הוא עדיין יונק אך אני צמחונית ובערך בגיל 5 חודשים הפסקתי לקחת תוספי תזונה ובעיקר את הברזל. הוא מקבל טיפות ברזל אך אחות טיפת חלב הסבה את תשומת ליבי לעיגולים השחורים שיש לו מתחת לעיניים וזו עוד סיבה לחשש שלי. הוא סרבן תמ"ל\דייסות! לא מבקש כמעט הנקה. אך אני מציעה תמיד כי: בקושי אוכל ירקות. מסרב שאני אאכיל אותו, רוצה לאכול לבד(בתוקף!), ואכן אוכל לבד, קציצות, ירקות מאודים חתוכים וכו', הבעיה היא שלא אוכל הרבה!!! אולי רבע תפוח אדמה ורבע גזר.. אוכל בתיאבון מעדנים (דניאלה) ובתיאבון -חלקי- פירות- של גרבר, וקוביות. אני לא אוהבת לתת מעדנים ממותקים אך אין לי ברירה.. האם יש בסיס לחששותיי? האם להתעקש על תמ"ל ודייסות? -בדצמבר ייכנס לגן..וגם כך הוא אינו מתלהב מההנקה. האם לעשות עכשיו ספירת דם ולא לחכות לגיל שנה? מה לשנות בהרגלי ותכני הארוחות? תודה מראש וסליחה על האורך. מי שיכולה לענות ולתת טיפים בנוסף לתזונאית אשמח לשמוע :)

בן 11 חודשים

זה גיל שבו חשוב לכבד את הרצון שלו לאכילה עצמאית. לכן את צריכה להציע לו ארוחה כל 3 שעות ולתת לו לאכול לבד במקביל עם כפית את יכולה להאכיל, אבל לכבד את הכמויות שרוצה לאכול. לגבי הברזל בגיל שנה עושים בדיקת דם , אני לא רואה סיבה למה לא להקדים את הבדיקה בחודש. אנמיה עלולה לגרום לירידה בתיאבון

למעלה