תזונה צמחונית

Kettercat

New member
תזונה צמחונית

קודם כל, תתחדשו על הפורום
אני צמחונית כבר קרוב ל-15 שנה, אך לצערי לא מקפידה כל כך על תזונה מסודרת... (בררנית מאוד באוכל) מה הדברים הכי חשובים לשמור עליהם כחלק מהתזונה? מה חשוב מאוד שאני אשמור באופן קבוע בתפריט? ואם כבר, אז כבר - בבדיקות שעשיתי לאחרונה, נודע לי שחילוף החומרים שלי מאוד מאוד איטי. איך אפשר להאיץ אותו? תודה!

תזונה צמחונית

שלום, קיימים סוגים שונים של דיאטות צמחוניות, רוב הצמחוניים מתוארים בד"כ כאנשים הנמנעים מאכילת בשר ועוף, אך יש כאלה הנמנעים גם מדגים, ביצים ומוצרי חלב - מזונות שמקורם מהחי. חשוב לשים לב מאילו מזונות את נמנעת, כל קבוצת מזון מספקת וויטמינים ומינרלים החשובים לגופינו. בתזונה צמחונית עלולים להיווצר בעיקר מחסורים של ויטמין B12 (אשר מצוי באופן כמעט בלעדי במזונות מן החי) וברזל (מצוי במזונות מן החי ומן הצומח אך הספיגה הטובה ביותר במזונות מן החי)- ניתן לזהות מחסורים אלו בבדיקות הדם ולקחת תוסף בהתאם לאחר התייעצות עם רופא או דיאטנ/ית. להלן עקרונות התזונה הצמחונית המאוזנת: http://www.netogreen.co.il/pages1400.aspx לשאלתך השנייה, ניתן לשפר חילוף חומרים ע"י תזונה מאוזנת בשילוב פעילות גופנית מבוקרת. בברכה, אביטל

אישעם

New member
זה לא נכון באופן עובדתי

ראשית, צמחונים לא אוכלים חיות, דגים הם חיות. אדם גם יכול לקרא לעצמו צ'יטה, זה לא אומר שהוא כזה. אנשים עפים בשמיים בעזרת מטוס, זה לא אומר שהם ציפורים. פרה מואכלת בישראל בשר, זה לא אומר שהיא יצור טורף או אוכל כל. B12 מצוי בבלעדיות באורגניזם החי, אין אותו כלל בצומח (כתכת "כמעט בלעדי" כאילו מרמזת שיש בחלק מהצומח, אבל אלה אנלוגים). אין כל הוכחה שגוף חי יכול לספוג B12 ע"י יצור עצמי בעזרת חיידקי מעיים, גם לא אצל בע"ח וכמובן שלא אצל האדם. בע"ח צמחונים אוכלים מהקרקע, שם זה נמצא, בקרקע צואתית, משם הצריכה אצל בע"ח וזו הסיבה שהאדם לוקה בחוסרים ללא קשר לתזונתו, אםפילו אם היא כוללת בשר. איגוד התזונה האמריקאי הצהיר שכל בני האדם צריכים לקחת תוסף B12, אביא את זה אם תרצי. לצמחונים הסיכוי הנמוך ביותר לחוסר B12, צמחונים לוקחים סוכרית מציצה (כי אף אחד לא רוצה לאכול מהקרקע כמו החיות). אין חוסר בברזל, מאגרי הברזל מורכבים כמעט לגמרי מהצומח, לא מהחי. לצמחונים ולטבעונים אין את אותו הצורך בכמוויות ברזל סידן וחלבון כמו אוכלי הבשר שמבזבזים אנרגיות בהכנסת מרכיבים ופליטתם. תזונה מאוזנת היא דלת חלבונים, מופרדת בצריכת מזונות עשירים בסידן לעומת מזונות עשירים בברזל. יש אוכל צמחי רב שמלא בהמון ברזל. לא ניתן לזהות מחסורים אלה בבדיקת דם, יחסת את זיהוי המחסורים ל B12, בדם יש B12 מזוייף שאינו פעיל, אנלוג, והוא יוצא בבדיקת הדם כאילו והוא אמתי, כאילו והמצב טוב. מכאן המחסורים הרבים שיש לאוכלי בשר. זה מדעי, קל להוכיח אם תרצי.

Kettercat

New member
תודה רבה! ../images/Emo140.gif

שומרת את הקישור במועדפים
עזרת לי מאוד

nataly210

New member
תזונה צמחונית

את מוזמנת להיכנס לאתר שלי לפרמידת התזונה הצמחונית ו-או הבריאה ולקרוא על המרכיבים בתזונה מאוזנת. אתר בנוסף, את מוזמנת להיכנס למאמרים שכתבתי ולמצוא שם עיניין בברזל, B12, ועל תזונה צמחונית וטבעונית בכלל. בהצלחה!

למעלה