תזוזה על השד

בתלול1

New member
תזוזה על השד

היי בני בן 3 שבועות לאחרונה החל לזוז עם פיו על הפטמה וזה מאוד מכאיב. כשהוא זז אני מוציאה לו את הפטמה ומפסיקה את ההנקה לדקה-שתיים וחוזרת שוב להניק וכך הוא ממשיך לזוז. אני מניקה ובנוסף נותנת בקבוק פעם ביום. איך להפסיק את התזוזות הללו????

אולי לנסות תנוחה אחרת

את בטוחה שהתנוחה בה את מיניקה תומכת בו מספיק? שהוא בגובה הנכון? אולי הוא זז כי הוא מרגיש שהוא מחליק ומנסה להיאחז טוב יותר.
&nbsp
אפשר לנסות "הנקה אינסטינקטיבית" - הישענות אחורה ולשים אותו על החזה שלך, עם תמיכה על הישבן והגב, ולתת לו להתלבש על הפטמה בעצמו.

gudat

New member
צריך לעשות הערכה של ההנקה

כל כמה זמן יונק, האם פעיל על השד, עולה יפה במשקל, יש הרבה יציאות? האם כואב בהנקה, מעבר לתזוזות?
וגם- הבקבוק האחד ביום בגיל הזה יכול בהחלט להשפיע על ההנקה. גם מבחינת הקטנת כמויות החלב וגם מבחינת הציפיה שלו לזרימה החזקה של הבקבוק, שיכולה לגרום לחוסר שקט בהנקה.

בתלול1

New member
הערכה

הוא יונק בערך כל שעתיים. תמיד יש חלב אך הזרימה פוחתת בעיקר בערב שאז הוא זז הרבה על השד. אני נותנת תחליף או שאוב כשאין ברירה- בכי רב לאחר העברה מצד לצד מס' פעמים. ניסיתי לתת תוספת עם טפטפת אך הוא לא אהב את זה. מבחינת עליה במשקל- ישנה עליה מספקת אך יציאות אין רק עם עזרה מצידנו, כך זה היה מאז שהשחררנו מהבי'ח והיינו אצל רופאים אך אין פתרון. שתן יש הרבה בין 8-12 ביום.

gudat

New member
מה זה עלייה מספקת?

התמונה שאת מתארת לא תקינה מבחינת ההנקה, אם זה משהו שחשוב לך לאפשר (הנקה), כדאי להפגש עם יועצת הנקה.

רוצה להצטרף לשאלה....

מה הכוונה תוספת עם טפטפת ?
באיזה בקבוק הוא מקבל?
האם בתנוחה ובצורה שמתאימה ליונקים?
כמה בקבוקים יש ביממה ?
מה הכוונה יציאות "עם עזרה"?
בואי תתני את המשקלים מהלידה ועד היום זה יעזור כדי לדעת איפה אתם עומדים?
האם הוא גם מקבל מוצץ ?
&nbsp

בתלול1

New member
מענה לשאלות

כשזה הכרחי בעלי מטפטף לו לפה את החלב עם טפטפת כמו שנותנים תרופה. עד לפני כמה ימים נתנו בבקבוק של דר' בראון בתנוחה שמתאימה ליונקים- כמעט ישיבה ובקבוק מאונך אך מהחשש שיעדיף בקבוק אנו מאכילים בטפטפת. כמעט תמיד לא על ידי. מוסיפים בערך בקבוק אחד ביום בארוחה האחרונה. בקשר ליציאות עזרנו 3 פעמים מדחום. כל פעם בהפרשים של שבוע. אין יציאות בלי עזרה. הרופא אמר לתת לו עגבניה, רופא אחר אמר לתת מיץ שזיפים אך ללא הועיל. משקל הלידה 3390. משקל לאחר 17 ימים 3515. הייתי פעמיים אצל יועצת הנקה אך דבר לא השתנה

לא חייבים טפטפת

אפשר "רק"לשקול לעבור לבקבוק יותר מתאים ליונקים
הכי מותאם זה פטמת קלמה של מדלה
אח"כ- אפשר אוונט, או מאמ
העליה במשקל יכולה להיות תקינה - אני מניחה שהוא גם ירד לאחר הלידה..
אבל צריך להמשיך לעקוב מדי שבוע
לא נותנים לתינוק לא עגבניה, לא שזיפים,לא שום כלום,חוץ- מחלב אם ישירות מהשד
או חלב שאוב,או אם אין אז תמל
רק לאחר גיל 6 חודשים אפשר לשלב מוצקים- זה מוצקים.
&nbsp
צריך לשבת איתך ולראות מה קורה הלכה למעשה בהנקה
לראות את החיבור לשד, המיקום, ניהול ההנקה, להעריך יכולת העברת חלב לתינוק
לבדוק את התינוק ולנסות להסתכל על מה שאת מתארת.
קשה...קשה לדעת בוודאות מפה
מה שכן משתמע- טפטפת זו איננה אופציה לתינוק בן17ימים, שעולה במשקל,
שנולד בזמן, בריא ושמתפתח בהתאם למצופה לגילו....
&nbsp
&nbsp

למעלה