תורכיה

ranrang

New member
תורכיה

מישהו שט לאחרונה לתורכיה? יש בעיות מיוחדות שהשיטור/גבולות/מכס/נמל עושים ליאכטה עם דגל ישראל?

אין בעיה עם השלטונות. זו בעיקר הרגשה אישית. ומזה שנה כל הפורמליטיס נעשים ע"י סוכן ולא באופן עצמאי.

zina71955

New member
כפי שכתב רון. אין כל בעייה עם השלטונות

וגם לא עם הגורמים במרינות. בפועל גם לא היו כלל. לגבי הכניסה/יציאה זה משתנה מנמל לנמל מרינה/למפי שהרינה. יש מקומות בהם הכניסה פשוטה שהייתה ויש אחרת

ranrang

New member
תודה, הרגשה לא משהו

והייתי מפליג למקומות שחביבים עלי יותר ולהם אני רגיל, אבל איתי יוצא תורכיה שרוצה לעשות טיול שורשים.

אם אני מגיע מפאפוס התורכים עדיין עושים בעיות? נניח כניסה לקאש. היכן אני דואג לטרנזיט לוג, כמה הוא עולה? יש סוכן בקאש? בקרת כניסה?

zina71955

New member
מהיכן שאבת את "התורכים עדיין עושים בעיות" אם

אתה מגיע מפאפוס או מכל מקום אחר. מישהו הכיס לך את זה נראש? אם כן - הוא לא יודע על מה הוא מדבר. בקאש יש סוכן העלות בערך 100 יורו לכניסה/טרנזיט לוג. אם תורכיה לא חביבה עליך על תפליג לשם. אבל, מאופי שאלותיך לא נראה שהפלגת שם

ranrang

New member
לא הייתי שם בשנים האחרונות

אבל החופים מקסימים, ולכן אני מפליג הפעם לשם לימים ספורים. אי אפשר לאמר שכעת זו הרגשה נוחה, כמו בעבר - כבר הייתי בתורכיה מספר פעמים לעבודה והיה מצויין והאנשים היו 100%, ונהניתי.
חברים שהפליגו סיפרו לי שכאשר באו מקוסטלריזו, למשל, או מפאפוס, די ירדו לחייהם, והאגרות טיפסו, והם לא היו נחמדים.
רציתי לדעת אם מישהו שהיה שם לאחרונה חווה זאת, במיוחד עם דגל ישראלי. אני מבין שאת/ה בקפריסין התורכית, ואולי לא כל כך אובייקטיבי?

alex49

New member
תורכיה

לפני יומיים חזרנו מהפלגת כיף של 9 ימים בתורכיה.
עשינו כניסה במרינה החדשה יחסית באלניה ושהינו ועשינו יציאה ממרינה קמר.
קיבלו אותנו יפה בכל המקומות והשטח משדר "בואו תחזרו".
הכניסה חלקה (בעזרת סוכן) והיציאה מקמר ישירות בעזרת המרינה ללא סוכן ובעמלת כלום של 20 לירות ממש מהירה ונעימה ללא כיתות רגליים.
כל המקומות שביקרנו מטופחים ומזמיני פנים.
מחירי הדלק כמו אצלנו, 4.2 לירות לליטר סולר.
מחירי העגינה שפויים: 35 אירו ללילה כולל מים וחשמל לספינה של 40 רגל.
אציין גם ,שגם הכניסה חזרה ארצה שעשינו בחיפה ואשר כללה אישור IMOT מקדמי בחיל הים שעבד היטב,היתה מהירה חלקה ואדיבה להפליא בעזרתו המרחפת של RCC חיפה שמיטיב לגשר בין הגורמים השונים זכר לימיו הטובים כרדיו חיפה.
לדעתי הצנועה, אין תחליף הולם לאפשרויות שנותנת תורכיה לשייט הישראלי. הם טובים,שרותיים והחופים שלהם מרתקים .
אלכס49

rancho

New member
הייתי לפני שנה ולפני שנתיים

לא כולם ארדואן. יש 80 מיליון תורכים ולא כולם שונאים אותנו. התקבלתי יפה בכל אחת מהמרינות שביקרתי, במסעדות, ובכפרים בהם עגנתי. גם אצלנו יש מגוון דעות פוליטיות, וזה אומר שלא כולנו ימניים או שמאלנים או חרדים או חילונים. כל אחד והשקפתו, וכך גם בתורכיה. בנוסף כולם רוצים להתפרנס. גם בעל הצימר האוסטרי/שוויצרי/גרמני או אחר, לא תמיד אוהב אותנו, אבל מחייך למראה ארנקו של תייר ישראלי.

מאיר ריבא

New member
טורקיה ואנחנו

סיימנו כשלושה שבועות הפלגה בטורקיה. בשנה שעברה היינו בקייץ פעמים (הפלגנו הלוך וחזור פעם בתחילת הקייץ ופעם בסופו).

בכל הפעמים קיבלנו יחס מעולה, מביקורת הגבולות, מהמרינות, השנה גם במספנה בה קיבלנו שרות מקצועי ואדיב).
בקיצור אין סיבה לוותר על הנופים הנפלאים והאוכל המעולה.

רק דבר אחד - המחירים ממשיכים לעלות, במיוחד במרינות. המפרצים כרגיל בחינם.

אק 2015

New member
טורקיה ואנחנו...

טוב לדעת שהגלים שוככים ,אנא שתף גם אותנו באינפורמציה נקודתית בעיקר לגבי המספנה / ות.
לא נחשוד בך שאתה בעל "עניין"...
תודה.

מאיר ריבא

New member
טורקיה - מספנה

התרשמות אישית - מומלץ לבדוק אישית לפני השימוש. תלונות להפנות לאימא, לא אלי...

קיבלתי שרות מעולה גם בפיניקה וגם בקאש.
שתי המספנות הללו הן אותו ארגון ומנוהלות על ידי Metin Atalay איש חביב ולהערכתי - בעל מקצוע ברמה גבוהה.
מגוון שרותים רחב (פיברגלאס, מתכת, מנוע, גנרטורים, מנוף עד 7.0 מטר רוחב בפיניקה ועד 8.0 בקאש, מפרשים, עץ ועוד) - הכל תחת גג אחד
עובדים בשקט, עומדים בזמנים, בקיצור היה כיף לשלם.
טלפון של מטין - 00905334797640

כמו כן, טכנאי ריימארין מאנטליה, טיפלו בבעיה טורדנית של מערכת האלקטרוניקה שבמשך זמן רב לא מצאה את פתרונה ברחבי תבל (ממש כך - ספרד, איטליה, ישראל)
נראה שפתרו את הבעיה. אדע בוודאות רק בעוד זמן כשנאמץ את המערכת בפעולה רצופה ארוכה.
מכל מקום - דיברו לעניין ועשו קולות ופעולות של אנשים שיודעים מה שהם עושים.

אק 2015

New member
טורקיה עכשיו.

תודה למאיר ריבא על שהאיר את עיננו בנושא המספנות בטורקיה.
מספנות כמו מספרות ...ההתרשמות היא רק לאחר ראיית התוצאה.
התרשמותך החיובית מקובלת עלי כקנה מידה מקצועי, כך שלאמא אין מה לדאוג מתלוצות.
ושוב תודה.

ranrang

New member
חוויות מתורכיה

חזרתי.

אכן, התורכים אינם מקשה אחת, ובד"כ היה ארוח אדיב ויעיל, אפילו רצון לראות חזרה את הישראלים. הייתי שם בעיצומם של ההפגנות והשמחה עם ארדואן, ולמרות שראית במרינה אחת (פניקיה) גרפיטי של "ארדואן רוצח" - האנשים בד"כ כפריים, מסורתיים (דתיים) ותומכים בו. אבל היחס לישראלים, בניגוד אליו, שונה. רק לעיתים רחוקות נתקלנו בקרירות (קבוצת דייגים על מזח שראו אותנו בכניסה למרינה וסיננו קצת קללות), הרוב היה ממש הפוך.

במרינה שהייתי בה היו עוד כ"ש ישראליים (לא כולם תחת דגל ישראל, ומי שהיה שם תלה דגל קטנטן...) וכל הישראלים חוו חוויות טובות מהתורכים. השטח משדר שנחזור להרגשת כולם.

כרגיל, החופים והמפרצים מדהימים, האוכל מצויין וזול.

עלויות - כניסה (ללא דמי עגינה), טרנזיט לוג וכל הביוקרטיה - 80 יורו (היינו 4).
עגינה - כ-450 יורו לחודשיים.

למעלה