תוספת למשכנתא הקיימת - האם צעד נבון?

adel28

New member
תוספת למשכנתא הקיימת - האם צעד נבון?

שלום,
הנני מחזיקה בדירה בשווי 1200K, נלקחה משכנתא ע"ס 350 K .החזר כיום 2300 שח (1/3 פריים, קל"צ, משתנה)
בנוסף לכך, הוזרם הון מצד אבי (כאשר במכירה עליי לשלם לו חצי. שנכון להיום זה 600K)
הדירה הינה נכס שמחולק למגורים לשתי משפחות. אבי גר בחציו השני. אם ברצוני לקנות מאבי ולשלם לו 600K ולהשכיר את היחידה שלו (ואת היחידה שלי) לצורך כך עליי לקחת תוספת במשכנתא. יש הון עצמי נוסף כעת של 380K (שלי ושל בן זוגי) לא כולל קרן השתלמות ע"ס 50K.
בגין השכירות של שתי היחידות יחד ניתן לקבל סך של 6000 ש"ח.
אנחנו לא כל כך רוצים לגעת בהון העצמי (מקסימום 150K) איזה תמהיל עלינו לבנות כדי שהחזר המשכנתא יהיה בטווח 4500-5000 ש"ח.
בגדול אם כל הנכס יושכר אנחנו מורווחים? האם זה צעד נבון לקנות מאבי את החצי? (ברמה החודשית כן אבל אם מסתכלים בראיה מרחבית כולל משכנתא, האם עדיין יש רווח ?) שכר של שנינו 18K
חשבתי על תמהיל של 800K:
קל"צ 324K ל 15 שנה
פריים 266K ל -25 שנה
משתנה כל 5 צמוד מדד ל - 20 שנה
לאלו ריביות לשאוף? את המשתנה לא נפרע אחרי 5 שנים (האם עדיין כדאי?)
תודה מראש

מאיר וידר

Member
מנהל
שים לב לעסקה בתוך המשפחה

הבנקים מחייבים שיהיה למוכר דיור חלופי
מבחינתם זוהי דירה נוספת בבעלות המוכר
&nbsp
אם יש לכם הכנסות גבוהות של כ-18K לחודש, ממליץ שתיקחו החזר חודשי גבוה יותר ממה שתכננתם
מה גם שהשכירות מניבה לכם את ההחזר החודשי

adel28

New member
מאיר תודה - לא ברור עניין העסקה במשפחה...

מה כוונתך לעסקה בתוך המשפחה (לא הבנתי איזו תמונת מצב עדיפה לבנקים)...אבי אינו מוכר (כי הדירה הנוכחית רשומה על שמי בלבד),
אני פשוט אשכיר את הנכס, ובנכס החדש שאקנה ועליו אקח משכנתא אבי יגור ונרשום אותו בחוזה ללא משכנתא על שמו.
למשכורות שלנו, מה גובה ההחזר המקובל? (עם ילדה אחת בת 8 ובע"ה בשנים הרובות עוד ילדים)
תודה רבה על ההתייחסות.

shalom1980

New member
מאיפה צץ עוד נכס

מהיכן ההון העצמי לנכס הנוסף?
הגדלת המשכנתא ל-800K היא תמורת משכון הנכס הנוכחי?

adel28

New member
המשכנתא היא בשביל הנכס הנוסף (כמובן תמורת מישכון הנוכחי)

למעלה