תוכנית שילוב הנחיות למנהלים -טיוטא

זהבה נ

New member
תוכנית שילוב הנחיות למנהלים -טיוטא

פורסמו הנחיות למנהלים בתכנית השילוב [URL='http://cms.education.gov.il/NR/rdonlyres/D25031EF-BF1E-4169-AD4A-105E515DC4F3/11983/הנחיותלמנהליםתכניתהשילוב92036קריאהבלבד.doc']הנחיות למנהלים תכנית השילוב[/URL] , זה פורסם באתר של משרד החינוך, שימו לב לכל נושא סייעות וההנחיות לגבי הזכאים לשילוב. מענין מאוד, חשוב לקרוא, אני מקווה שהקישור עבר בהצלחה. [URL='http://cms.education.gov.il/NR/rdonlyres/D25031EF-BF1E-4169-AD4A-105E515DC4F3/11983/הנחיותלמנהליםתכניתהשילוב92036קריאהבלבד.doc']הנחיות למנהלים תכנית השילוב[/URL]

papylove

New member
תוכנית שילוב

עד כמה שהבנתי מדובר בילדי החינוך המיוחד? מה אם אלו הלומדים בחינוך הרגיל וזקוקים לשעות שילוב של מורת סל שילוב?

זהבה נ

New member
לא,תלמיד משולב יבוא גם מהח' הרגיל

או מהחינוך המיוחד. שימי לב שזה כולל בתוכו את שעות סל שילוב לתלמידי החינוך הרגיל המחויבים היום לעבור ועדת שילוב בכדי לקבל מה שהיה קודם שעות סל שילוב.

papylove

New member
אז מה זה אומר?

תוכלי להסביר במילים פשוטות יותר? הבת שלי עולה לכיתה ב' לפי האבחון שעשתה לפני העליה לא'(אבחון בשרות הפסיכולוגי עקב התלבטויות שהיו) קובע כי הילדה זקוקה לשעות שילוב וכן לעזרה דרך המרכז למידה. בכיתה א' הילדה קיבלה במרכז הלמידה ריפוי ועיסוק וקלינאית תיקשורות והוחלט שהיא ממשיכה גם שנה הבאה. לגבי שעות השילוב בבית הספר (מורת סל שילוב) הוחלט בינתיים לא לתת לילדה כי היא מסתדרת בעצמה ונמצאת ברמה הגבוהה של הכתה. בסוף שנת הלימודים היתה ועדה בבית הספר שכללה את המנהלת מורת סל שילוב פסיכולוגית ואני ונאמר שם שידוע שהילדה קבלה את מה שקבלה ותקבל בכתה ב את מרכז הלמידה במה שכבר קיבלה קודם.המנהלת הדגישה כי אם הילדה תצטרך בהמשך מורת סל שילוב היא תקבל אבל לאור הקיים ומכיוון שהילדה מתוגברת בבית הן בעזרתי והן מדי פעם בהוראה מתקנת האם בעתיד כאשר היא תצטרך סל שילוב בבית הספר האם היא לא תקבל אותו? או שהילדה תצטרך לעבור ועדה נוספת כדי לקבל את שעות השילוב? האם בגלל שכרגע היא לא מטופלת בסל שילוב יתכן וגם לא תקבל בגלל ילדים מרובים שכבר כן מקבלים את השעות ונמצאים במערכת השילוב והיא לא?

עדיף

לפעול לפי הכללם שהציב משרד החינוך וזה אומר שעות הסייעת והסיוע הנידרש אמור לעבור באופן פורמלי דרך ועדת השילוב ,לכן ע"מלא לתת לרוח לשנות את כיוון המיפרשים ,רצוי שלמען הסדר הטוב תעבור ועדת שילוב לצורך העניין ורצוי לפני תחילת השנה עם כלההערות הנידרשות ע"מ שמשרד החינוך יוכל להיערך בזמן וודאי ע"מ שלא יוכל לטעון שבאמצע השנה אין לו את המשאבים הצצים מילכה בזכות :02-6521218

למעלה