תוהה

Mika Moni 14

New member
תוהה

האם יש אנוסים גם מבין החוזרים בתשובה? אני כמובן מבינה דיש מבין אלה שנולדו לעולם הזה. השאלה היא, האם יש גם חוזרים בתשובה שמפקפקים בדרכם אבל כבר נשואים וחיים בעולם הזה ואין להם אומץ לפרוץ החוצה?

סביר להניח שכן

אם כי מי שהעז פעם אחת יעז שוב. עיין ערך מתתיהו....(הזמר הידוע)

אנוסים

הם בדר״כ אנשים נשואים עם ילדים. גם בקרב חוזרים בתשובה יתכן מצב כזה, אם כי נראה לי שמי שעשה שינוי מהותי בחייו, יותר קל לו לעשות שינויים נוספים.

נכון ולא נכון

מאחר וחזרה בתשובה אינו בא מתוך מחשבה הבנה והכרה, אלא להיפך כי אם הוא היה חושב קצת הוא היה נשאר חילוני, לכן תלוי מה היתה הסיבה לחזרתו בתשובה.
קיימים שתי סיבות עיקריות הגורמות לחזור בתשובה האחד הוא משבר או משהו כזה שעבר עליו והוא מרגיש שכשהוא יחזור בתשובה זה יעזור לו, והשני הוא תמימות ואהבת מיסטיקה.
ולכן אם חזר בתשובה כתוצאה ממשבר התשובות הקודמות נכונות חוץ ממה שכתבו שאם הוא כבר עשה שינוי מהותי בחייו יותר קל לו על זה הייתי חולק שכאשר חזר בתשובה רווק והתחתן בהיותו חרדי שוב יהיה קשה לו לחזור בשאלה כי אינו דומה למרוד במשפחה כהורים ואחים שזה הרבה יותר קל מלמרוד באשה וילדים.
אבל אם חזר בתשובה כתוצאה מתמימות, אז תמים נשאר תמים ואם הוא מאמין בכל השטויות אז הוא מאוד נהנה בציבור החרדי ואין לו סיבה לחזור בשאלה

מנין לך

ש׳חזרה בתשובה אינו בא מתוך מחשבה הבנה והכרה׳? הרבה מחשבות והבנות יכולות להביא בן אדם לחזור בתשובה. לדעתי להתנסות באידאולוגיות שונות, זה דבר מרתק, מחכים ומרחיב אופקים.

כי

כל הענין של חזרה בתשובה קשורה לאמונה וניסים והשגחה.
אף אחד לא יגיד לך שעשיתי חשבון אחד ועוד אחד ויצא לי שצריך לחזור בתשובה כי יש אלוהים, אלא יגידו "ראיתי שמשמים כוונו אותי" או משפטים מהסוג הזה

No fun intended

New member
וואו, כל כך לא מדוייק.

נעלבתי בשם כל החוזרים בתשובה שבסתר ליבם אינם רוצים להיות דתיים! (מה זה השטות הזו "אנוסים", לא צריך להגזים).
&nbsp
חזרה בתשובה היא בד"כ באה בעיקר מהרגש, כך היה אצלי. אבל אי אפשר להגיד שכולם טיפשים ותמימים וחוו "ניסים".
אני הייתי נערה חילונית לחלוטין. אפילו בתור ילדה קטנה לא האמנתי באלוהים בכלל. אבל לקראת גיל 17 התחילו לעלות בי שאלות, אם יש או אין... וכשהגעתי למסקנה שלי שיש- אז החלטתי לחיות לפי זה. עזוב שכיום אחרי 8 שנים אני מסופקת מאד אם יש או אין, או אם אני מוכנה לחיות לפי זה או לא... אבל זה לא אומר שהתהליך שעברתי אז היה טפשי או נבע מתמימות מפגרת.

למעלה