תוהה על מצבי... אשמח לתגובות =)

elior123

New member
תוהה על מצבי... אשמח לתגובות =)

לאחר קריאת המאמרים שלכם וקצת יותר, עדין לא ברור לי מה לעשות. אז ככה: כאשר פנה אלי הצבא לראשונה בצו הגיוס הייתה זו תקופה שבה התחלתי בשיקום עצמי לאחר דיכאון ממשוך. ולכן לאחר שביקשתי הקלות למבחנים הפסיכוטכנים ברר הצבא את מצבי ומצא שהייתי מטופל בתקופת הדיכאון בכדורים מסוג "פרוזאק" וכמו כן שהייתי בטיפול שבועי של שיחות. חשוב לציין, כי בתקופה בה הלכתי ללשכת הגיוס מצבי כבר היה בסדר גמור ולא הייתי עוד מטופל בשום דרך כלשהי. ומשום כך, כאשר ראו בלשכת הגיוס את עברי הם לקחו אותי מול הפסכילוג הצבאי שיקבע האם אני מתאים לשירות או לא. ומכיוון (כמו שציינתי כבר) שהייתה זו תקופה של "התאוששות" מהעבר לא ממש חשבתי מה יהיה איתי הלאה בעתיד ולא היה אכפת לי יותר מדי מדברים כמו הצבא. ולכן משנשאלתי איך אני רואה את עצמי מצה"ל, הגבתי בביטול ושאני לא רואה את עצמי מסתדר שמה (וזאת אע"פ שבעיקרון אין בי כל בעיה עוד). אין בכך פלא שמשום מה שאמרתי ומשום עברי החליט הצבא לשחרר אותי משירותיו (פרופיל 21 - בריאותי). לאחר שנה אחת של סיום הלימודים, ושנה שניה של שנת שירות, ולאחר לחץ חברתי מאוד גדול בהיקפו, הצליחו לשכנע אותי לערער על הפטור או לפחות להתנדב בהצה"ל. התחלתי במגעים לערעור אך ירדתי מכך מהר משום שאיני רוצה לשרת בצורה רגילה בצה"ל. אבל כעת (גיל 19.5) אני עברתי להחלטה שאני ארצה להתנדב בצה"ל לאחר שהבנתי כי האופציה הזאת קיימת... שאלותי הן: א. אם אני ארצה להתנדב בצה"ל האם לא ישלחו אותי במצבי לעשות שירות רגיל? ב. הבנתי שלאחר השירות ההתנדבותי בצה"ל אם יהיה אני זכאי לכל ההטבות של חייל משחרר רגיל, וגם, שההתנדבות הינה כשנה. האם זה נכון? תודה.

Dizen

New member
תשובות ../images/Emo13.gif

קודם כל- ענין של טרמינולוגיה- הפטור שלך נקרא 21 נפשי ולא בריאותי
א. למה שישלחו אותך לעשות שירות רגיל
אם לא ערערת, לא נראה לי שיעלו לך את הפרופיל סתם כך... ב. תהיה זכאי להטבות לאחר 12 חודשי שירות. עוד פרטים ניתן למצוא כאן. אורך השירות הוא כרגע שנה וחצי. בהצלחה
המאמרים שלנו שימושיים

elior123

New member
חשבתי פשוט שכבר שינו בצהל את הפטור

מנפשי לבראיותי פשוט... למה זה מה כתוב 21 בריאותי, מוזר אם יש טעות. ותודה על התשובות בכל מקרה =) מחר אני כבר אלך לראיון בלשכה...

Dizen

New member
../images/Emo6.gif זו לא טעות

כשאמרתי טרמינולוגיה, התכוונתי לטרמינולוגיה של הפורום ולא של הצבא... הצבא קורא לשניהם "בריאותי" אבל כדי שאנחנו נבין על מה אתה מדבר, משתמשים במילים שונות. זה הכל
בהצלחה בראיון
עדכן אותנו
נראה לי הגבתי מאוחר מדי

למעלה