תובנה מדהימה

מנטיס

New member
תובנה מדהימה../images/Emo23.gif

שלום בוהק לכם! בעקבות תהליך ההתקרבות וההכרה העצמית שאותו עברתי עם עצמי בתקופה האחרונה , מלבד תחושת הכוח הפנימי והאושר שהולך ומתעצם כל יום ביומו, מובנים סוגיות שמה לעשות קשורים לעבר( מנקודה זו ואילך לא נקח עימנו משקעים לכן משקעים שקיימים מתקשרים לעבר ואם הינם מהותיים אזי עלינו להשתחרר מהם). אחד הדברים שהובנו לי וזאת דרך התת-מודע שלי( פתרון חלומות),זה עניין " האובססיה לנקיון" שחזר כל הזמן במגמתיות, ולא היה מובן לי בתחילה( אנכי אדם נקי אבל לא ברמת ג'ק ניקולסון ב"הכי טוב שיש"),למה הכוונה. אחרי נמן מה נפל לי האסימון שהנקיון מייצג סטריליות מהעולם עצמו וזה אומר בעיה עם קרבה ואינטימיות אמיתיים, וזה כל-כך נכון משום שהייתי באין ספור מערכות יחסים בחיי והן תמיד הסתיימו מבלי סיבה הגיונית ולכן אפיינתי את עצמי כאחד שלא מתאהב ואולי לא פגשתי את "האחת והיחידה". והדבר שהיווה בעיה כל הזמן זו בעיה עם קרבה אמיתית מבחורות, חברים, סיטואציות בחיים ובכלל ממה שיש לחיים להציע. אז נכון לעכשיו אני מאוד שמח שהדברים הובנו לי כך כי זה נכון מאוד ועד לנקודה זו לא היה לי מושג, אך בעצם זו המהות לקבל פתאום מושג אמיתי לגבי עצמך. יש לי שתי שאלות: 1)מה דעתך/ם (של איל ושל חברי הפורום) לגבי העניין ואיך אני ניגש לקרבה ואינטימיות בחיי בצורה נכונה ואמיתית. 2)בלי קשר לנ"ל מה הקטע של תקשור ,האם ישות ממימד אחר יכולה לומר לי מה נכון או לא לגבי האני העצמי שלי? תודה ותמשיכו רק בטוהר הפנימי. המון המון אור ואהבה.

איל באש

New member
אורן היי../images/Emo23.gif../images/Emo42.gif

אני חושב שקודם כל כדי שתוכל להגיע לאינטימיות עם בחורה מומלץ להיות יכול להגיע לאינטימיות עם עצמך. לאט לאט בסבלנות וסובלנות תוך כדי אימון והרבה נשימות לתת לזה לבא לחייך, ושאתה כן נמצא עם בחורה במצבים אינטימים , שתף אותה בחששות שלך, ותן לה לעזור לך להשתחרר. זו לא בושה , להפך שיתוף וגילוי לב רק מקרב. ולאט לאט דרך התובנה שלך אתה בעצם מרשה לעצמך להעיז ולנסות כן להתחבר לחיים הללו, כן לקחת חלק בהם, וכן לקבל אותם כמתנה. ולהפסיק לנקות את עצמך מהם. ניקיון גם קשור באשמה ויכול מאוד להיות שעמוק בפנים את חש אשמה על החיים שלך ועל מצבים בחיים שלך, חש שלא מגיע לך, חש שזה לא בסדר שטוב לך, חש שלא יכול להיות שתתאהב בבחורה, כי עלייך נגזרו חיים קשים. ולכן מרוב אשמה לא מודעת אתה מנקה את עצמך תרתי משמע, מנקה את האשמה החבוייה עמוק בפנים. אני ממליץ שפשוט תכתוב כל יום במשך שבועיים בצורה מסודרת מה זו אשמה לגבייך. אחרי שבועיים יהיו לך הרבה מילים על הדף ותוכל לראות מה המשפט או המשפטים שחוזרים הכי הרבה פעמים. אלו הם האמונות שלך ורגשות האשם שלך, ואותן ניתן בקלות לשחרר עם התרגיל שנתתי בנושא למשל. לגבי שאלתך השנייה : שום ישות לא יכולה לומר לך מה נכון או לא נכון לך ! זה בא ממקום אחר לגמרי : המדריכים שמעבירים את המידע למתקשר מייעצים ,ומדריכים אותו בדרך. האדם ששאל את השאלה ושמקבל את התשובה,יבחר מה לעשות עם המידע שקיבל. מי שאומר לך שישות זו או אחרת אמרה לו איך לחיות מה לעשות ומה נכון ומה לא נכון עבורו, כנראה עדיין מחובר לתוכנת האנוש הישנה, ויש לו צורך לסגוד לגורו או לישות נשגבת מעליו. הוא עדיין לא מוכן לקחת אחריות על החיים שלו ולכן מייצר מצבים בהם אחרים יאמרו לו מה ואיך לעשות. המדריכים מעבירים לנו מידע ממקום אחר, ממקום שבו אין שפיטה, והלוואי ונלמד כולנו בתור בני אדם לתת עצות ולהתייחס לעצמנו ולחיים בלי לשפוט לסווג ולקטלג כל דבר, בלי לקבוע מה נכון ומה לא מה אסור ומה מותר ואיך צריך להיות. אורן אתה בחרת את חייך על כל הרבדים שלהם, ואתה אדון לחייך, וזכותך לבחור ולשנות כל יום ויום את המציאות בה אתה חיי. וכל מה שאתה עושה זה בסדר . ובסוף אחרי הרבה דיבורים אתה בוחר למה להקשיב, מה לקחת בחשבון, מה מתאים ומה לא, אתה הבוחר. אתה הבוחר מהמקום שאתה מייצר את המציאות בה אתה חיי על מנת תלמד את השיעורים שבחרת ללמוד ברגע נתון של זמן, בהווה ובחיים הללו. המדריכים יכולים להעביר לנו מידע בכל נושא שהוא בעולם, זה רק תלוי אם אנחנו יכולים ובשלים להכיל אותו. יש מה שנקרא קריאת בריאות, שזה מתקשר שנותן לך דיאגנוזה של המצב הבריאותי שלך דרך תקשור. אני באופן אישי מכיר מצבים בהם מידע כזה עזר להציל חיים. ויש עוד המון נושאים. התקשור זו מתנה שאנחנו יכולים לקבל מהחיים, זה עוד כלי בארגז הכלים שלנו בדרך בחיים שלנו, כלי שמקל עלינו ועושה לנו אור אהבה ושמחה. אבל שוב אנחנו יכולים לשמוע את העצה הכי מדהימה ונכונה מכל אדם שהוא ולא להיות במצב בו אנו מסוגלים ליישם, או מוכנים ליישם. בשורה התחתונה אנחנו בוחרים !

rama69

New member
אייל, אני חושבת ש...

מה שהעברת פה זה לא רק לגבי אורן זה מתאים לעוד הרבה אנשים, אני פשוט מרגישה אהבה כה גדולה אליך על היכולת שלך להעביר מסר כה ברור לאדם שזקוק לעזרה, כל הכבוד, אתי

שלום מנטיס ../images/Emo13.gif

קראתי את דבריך, ואני יכולה להמליץ על דרך נקיה ובטוחה למצוא את הנקודה הישירה לתופעה והיא נקראת :קינסיולוגיה" קינסיולוגיה היא תורת השרירים מטרתה לאזן בין המצב הרגשי המצוי לבין מצב התודעה הרצוי זה אומר כך, כילדים-אנחנו מונחים על ידי אמונות שאנחנו סופגים מההורים היינו שם=הקשבנו-שמענו-וספגנו. וכל התשובות לתעלומות חיינו נמצאות שם בילד שהיינו מה ספגנו שלא היינו צריכים לספוג אז מה אומר לך מערכת יחסים ביחס לילדותך שלך? שם התשובות נמצאות וכולן חיפוש מוצלח מחבקת באהבה בת חן

איל באש

New member
קניסיולוגייה../images/Emo45.gif

שיטה מעולה אני אישית משתמש בה המון כדי לדעת אם סוגי אוכל מסוימים מתאימים למערכת העיכול המאוד רגישה שלי .

איל יקר-לא מערכת העיקול רגישה...

שהרי לכל איבר בגוף יש את הנפש הנילווה הנמצא בו-אשר מחובר לנשמה בקינסיולוגיה מוצאים את הרגישות בנשמה-בנפש לא במזון כי לאחר שהתעלומה נפתרת אין סוג מזון שלא נברא לטובת האדם זו אכן שיטה מדהימה אני משתמשת בה היום בעיקר ללמוד להבין את הבן היקר שלי שמדבר בינתיים רק בשפת התינוקות מחבקת באהבה בת חן

איל באש

New member
בת חן..../images/Emo24.gif

תרשי לי לתקן אותך או להרחיב את היריעה בקניסיולוגיה אפשר גם אפשר למצוא התאמה בין סוגי מזון למערכת עיכול. וזה כלי נפלא ומומלץ . וכן כמו שיש מליון סוגי אנשים, יש מליון סוגי אוכל , ויש מליון סוגי רגישויות לאנשים, והלוואי שכל סוגי האוכל היו טובים לכל בני האדם.

איל...

אין זה לתקן, או להרחיב את הידיעה... זה להמשיך להיות מקובע במקום. וכמובן שזו בחירה שלך כי מה שנברא בעולם, נברא לטובת האדם כי יהנה מכל טוב. אם אתה בוחר שלא מגיע לך להנות ממשהו... זה שלך... ויש מיליארדי רגישויות לבני אדם, והם נובעות מההורים הניפלאים של כל אחד מה הם הורישו לו לחיים טובים. הקינסיולוגיה באה לזהות את הרגישויות ולשחרר אותן אין טעם לזהות ולא לשחרר כי אז לא עשינו מאומה. מחבקת באהבה בת חן

mimeli

New member
אההם..תגידו לי-קניסיולוגייה=מח אחד?

זה אותו הדבר? ואיך כותבים את זה בלועזית? תודה, סימון

קינסיולוגיה =מוח אחד

אכן סימון קינסיולוגיה=מוח אחד לא בטוחה בכתיבה באנגלית-לא רוצה להטעות מחבקתבאהבה בת חן

mimeli

New member
תודה, בת-חן!../images/Emo140.gifבנתיים הצלחתי לפנח

את הכתיבה בלועזית.. אז..אני מצטרפת לממליצים בחום את השיטה הזאת!! יש לנו נסיון רב וטוב מאוד אותה.. ובנימה אישית..כנראה זה בדיוק מה שאני כרגע זקוקה לו..אני עבדתי באיזה נושא של שיחרור אמונות.."שנוי זה דבר קשה, מסובך, כואב ומוכפה!" שילשום נפל לי האסימון מאיפה בא לי האמונה הזאת..אני הרגשתי מאוד לא טוב עם עצמי והסיבה באותו יום. וכשניסיתי להגדיר לעצמי יותר את מה שאני מרגישה-, עלה לי התמונה הבא: שאני מרגישה כמו ילדה בת 4, עומדת בפינה , מושכת כנפיים ואמרת "לא רוצה!!!". כשדיברתי עם חברתי הטובה על וסיפרי לה, היא שאלה אותי:"למה דווקה בת 4? מה היה לך אז?" לא ידעתי, אבל בהמשך השיחה דיברנו על השינוים שאני ובני משפחתי עומדים לעשות בחדר הילדות וכמה שאני מתקשה בזה..היא שוב שאלה:" אז מענין מה היה לך בגיל4 שעדין כ"כ קשה לך ?" ואז זה עלה לי ונזכרתי: אבא שלי, שיהיה בריא, חזר באותה תקופה בתשובה. ומתוך כל השינוים שהתרחשו אז אצלינו בבית, אני זוכרת אחד: הוא נהג לקחת אותי בשבת לבית הכנסת. רק שזה היה במרחק של כ-40 ד' בערך בהליכה..אין פלא שמאז כל שנוי הוא קשה, כואב, וכל מה שרשמתי למעלה..ובעיקר..זה לא משהו מתוך בחירה..!! ניסיתי קצת לעבוד עם התרגיל של שחרור האמונות..אבל הרגשתי שזה מצריך משהו יותר "חזק"..כנראה הצלחתי לשחרר את הבקשה לעזרה- כי אתמול ראיתי פה את הדיון הזה על "מוח אחד"..וזה הזכיר לי את הדרך הפעולה האפשרי להמשך .. רק רציתי לשתף ולהגיד לכם תודה!! סימון.

סימון יקרה צהריים טובים ../images/Emo13.gif

ספרי לי איך כותבים באנגלית??? אז ככה, מה זה עבורך שינוי? ולשם מה צריך לשנות? בקינסיולוגיה, הדרך פשוטה. על ידי בדיקת השרירים מגלים היכן נמצאת החסימה בדיוק ועל ידי תרגיל שרירים משחררים את החסימה. על פניו זה נשמע פשוט לא? אך לא כך זה. כפי שכתבתי לאיל, (והוא כבר לא הגיב יותר-מעניין למה...?) לא חכמה לזהות את האמונה ודי. אין בזה כלום אז זיהית אותה וכינית אותה בשם העלית אותה למודעות שלך, ומה? היא נישארה תקועה במודעות במקום בטוסיק? מה את עושה איתה במודע? העניין הוא אם וכאשר בוחרים לזהות אמונה, היא לזהות אותה, לכנות אותה בשם, להעלות אותה למודע, ולשחרר אותה. כי אם לא משחררים לא התחולל שום שינוי. סיפורך בדיוק מסביר את טענתי ואת שיטת הקינסיולוגיה שהיא אכן שיטה מדהימה וניפלאה לבוחרים למצוא נקודתית את הבעיה ולטפל בה. האם ניסית פעם טיפול קינסיולוגי? או עבודה קינסיולוגית? או עבודה עם הגוף לקבלת משוב? ומה? לא הלכת לבית הכנסת? היום אינך הולכת 40 דקות? תודה ששיתפת אותנו מחבקת באהבה בת חן

איל באש

New member
סימון היי../images/Emo24.gif

קניסיולוגיה לא שווה מוח אחד. את מח אחד המציאה אישה בשם אירית חושן, ואכשהו התחברו להן שתי השיטות יחד. הן דומות אך גם שונות. אתן לך מידע מפורט המסביר קצת על כל שיטה וגם על ההבדל בניהן, בהמשך. שמח שאת מתקדמת בשינויים ומגלה עוד ועוד אמונות. אני ממליץ לך להמשיך עם תרגיל שחרור האמונות, הוא מאוד עוצמתי שמאמינים בו. את יודעת גם האמונה שתרגיל מסויים לא יעיל או חזק מספיק ,יוצרת מציאות כזו, גם זו אמונה שאפשר לשחרר בקלות עם התרגיל. קניסיולוגיה כלי מדהים ומומלץ בחום. לי באופן אישי הוא מאוד עוזר עם מערכת העיכול הרגישה שלי, בעזרתו אני מצליח למצוא סוגי אוכל שטובים לי לעיכול ברגע נתון של זמן.

איל יקר-אני מבקשת לתקן אותך ../images/Emo13.gif

מוח אחד=קינסיולוגיה-מעט מידע. את השיטה פיתחה חברה בארה"ב שנקראת "tree in one concepts" השיטה פותחה לזיהוי קשיי למידה ונטרול המטען הרגשי השלילי הנובע מקשיים אלו. כוונת השיטה היא למיזוג הגוף, הרוח והנפש. כאשר האדם מאחד את שלושת הצדדים האלה של ה"אני" הוא הופך להיות בטוח מספיק על מנת שיוכל לשנות את חייו לטובה. עד כמה שזכור לי-השיטה פותחה כתגלית חדשה לטיפול בדיסלקציה. אירית רושין שאני מאד אוהבת את ספריה ודבריה- מדברת על מה בין המוח...? האיזון בין האונה הימנית לשמאלית. איזון על ידי תרגילי גוף למודעות זיהוי סימפטומים בצד אחד של הגוף ועוד... זו שיטה שהיא המציאה וקראה לה "שמאל ימין ומה שבניהם" או "שמאל וימין באדם" או "מודעות עצמית באמצעות הגוף" אמנם שיטתה גם מדברת על המוח אך ממקום שונה ורחוק לגמרי קינסיולוגיה=מוח אחד ושמאל ימין ומה שבניהם אלו שני שיטות שונות מחבקת באהבה בת חן

והנה מאמר על קינסיולוגיה=מוח אחד

קינסיולוגיה - מוח אחד מאת: צוות מרכז הרמוני – דרך חיים המחברת הינה קינסיולוגית מוסמכת על ידי מיסדי שיטת "מוח אחד" - Three In One Concepts, קליפורניה ארה"ב. בעיסוקה היא מטפלת ומרצה בעלת נסיון, וותק וידע נרחב בתחום ההדרכה. כל אדם הינו בעל נסיון חיים אישי, חוויות וקשיים אישיים, גנטיקה אינדיבידואלית שהינה ביטוי של זרם התורשה האינדיבידואלי של הוריו. האם ניתן להתאים לכל אדם טיפול אינדיבידואלי שיותאם לצרכיו ונתוניו האישיים ? האם יש טכניקה המאפשרת להביא בחשבון את כל אותן השפעות שעיצבו את האדם להיות מה שהוא בנקודת זמן מסויימת ? קינסיולוגיה הינה טכניקת טיפול המאפשרת לנו להיות בקשר עם רבדים אחדים בגופו ואישיותו של המטופל, להביא בחשבון את עברו הבריאותי והרגשי–חוויתי ולמעשה להתאים לכל אדם טיפול. כשם שאין מטופל אחד דומה למשנהו – אין טיפול אחד דומה למשנהו. כמטפלת – חווית הטיפול בקינסיולוגיה מעניינת ומפתיעה בכל פעם מחדש בעמקותה, בעניין ובגיוון הרב שהיא מעוררת. לימוד קינסיולוגיה מכסה שלוש רמות התייחסות : 1. החלק הפיזי-גופני - מגע בריאות. 2. המוח האנושי ומיצוי הפוטנציאל שלו - קינסיולוגיה לימודית. 3. גישה ישירה לתת מודע בטכניקה הנקראת מוח אחד. ההתייחסות בשלושת ההיבטים הנ"ל הינה גישה הוליסטית אמיתית שמצביעה לנו על הקשר בין כאב פיזי לבין הדפוס ההתנהגותי-חוויתי שמנהל אותנו. שום "תקלה" פיזית איננה מקרית, אלא ביטוי למסרים המאותתים לנו שנתעורר למשהו. הקינסיולוגיה אינה מתייחסת ישירות למחלות של הגוף אלא לאדם בעל הגוף החולה. טראומות מהעבר (ינקות, ילדות) "יושבות" שם ואנו מסווגים כל מקרה דומה מן ההווה ומעוררים את הזכרון והביטוי של אותן חוויות עבר כמו גירוי ותגובה. ברגע שאדם מודע לתהליך זה יש בידו את האפשרות לבחירה חדשה. כל נושא מחיינו יכול להוות בסיס לפעילות בקורס, כיוון שעל פי גישת הקינסיולוגיה יש לכל מה שקורה לנו השפעה רגשית – גופנית. הנושאים בהן יכול לבחור המשתתף בקורס לטפל בהם מגוונים ביותר: זוגיות, הורות, מצב כלכלי וכו'. בגישה ההוליסטית לא ניתן להפריד בין תא, ריקמה, איבר ומצב רגשי. אירוע כמו כישלון, עלבון, דחייה - יוצרים תגובה רגשית חזקה, ומאחר וכל תא הוא בעל תודעה וזיכרון, כך קורה שאנו מגיבים ממקום של שיעתוק העבר לטראומה של ההווה. כל מחלה מקורה בהפרעה בכח החיות, והסימפטומים הם רק התוצאה. על פי הקינסיולוגיה הטיפול בסימפטום משול לתיקון מחוגי השעון אשר נעצרו כאשר המנגנון הפנימי התקלקל. נושאים בלתי פתורים מצטברים כחומר נפץ. אם נהיה מודעים, נשכיל להפוך את הבעיה כקרש קפיצה לצמיחה. במוח אחד אנו לומדים לקבל את השיעור, במקום להלחם בו. כפי שאיבר שקפא מרפאים בקרח, אותו מפתח שנועל את הדלת הוא גם הפותח אותה. בכל מגרש משחקים החוקים ידועים – אך במגרש החיים איש לא לימד אותנו את חוקי המשחק. מוח אחד מהווה גישה המקבלת את הטוב והרע ומשתמשת בהם על-מנת להפיק מהמצב את הדברים הרצויים למטופל. הטכניקה הישומית הינה בדיקות שרירים. הגוף הפיזי, השריר, זוכר ומוציא מן המח ונבכי הזכרון והתת מודע את התשובות המתקבלות - אמת מוחלטת שלא תלויה בבודק או בנבדק. בדיקות שרירים אלה מאפשרות לבודק לסייע לילדים עם קשיי למידה וריכוז למצות את היכולות שלהם, לשפר קשיי קריאה, כתיבה, ריכוז, לימוד שפות ועוד ואינו מוגבל לתקשורת המילולית או לגילו של הנבדק. הקינסיולוג אובייקטיבי. הוא אינו מלמד, אינו מחנך ואינו דורש מהנבדק להשתנות. השיטה הינה טכניקה נלמדת ביסודה, אך היא נוגעת בכל הרבדים הפנימיים ביותר של הנבדק. בלימודי הקינסיולוגיה משתמשים במגוון טכניקות: דמיון מודרך על ידי טבלה הנקראת "ברומטר התנהגותי", סמלים אוניברסליים, פרחי באך, אבני מרפא, איזון צ'אקרות ועוד...

קינסיולוגיה היא הבסיס של מח אחד

אך מח אחד זה פיתוח של הקינסיולוגיה. מה שתיארת כאן זו שיטת מח אחד. שיטת מח אחד בנוייה על הקינסיולוגיה - שגורדון סטרוקס פיתח , ואילו three in one concepts - פיתחו את זה הלאה. קישור לאתר של מח אחד

איל באש

New member
../images/Emo45.gif

תודה על הקישור זה מאוד מעניין. בהמשך אביא מידע מורחב על הנושא.

למעלה