תהיה

תהיה

בתקופה האחרונה ה"קטנה" (בת 13) "מבריזה" בשבתות ונשארת אצל אמא.
בתקופה העוד יותר אחרונה, גרושתי מרימה טלפון לקראת מוצ"ש, "כשאתה מחזיר את הגדול, תביא אוכל לקטנה."

מצד אחד - אני בהחלט לא רוצה שהבת שלי תרעב. מצד שני - זו לא חוצפה מצד גרושתי?
(דרך אגב, היא רוצה שהילדה תבוא אלי לשבת לא פחות ממני. אבל אתמול לדוגמה, אחרי שהגדול ואני המתנו שם כחצי שעה, היא עדיין לא הצליחה להוריד אלי את הילדה).

א. הילדה לא תרעב - היא אצל אמא שלה כל השבוע והיא לא מתה מרעב

עד כה.
ב. תתקשר לילדה באמצע השבוע. תגיד שאתה מתגעגע ומאוד מתבאס שהיא לא באה, אבל מכבד את רצונה. תשאל אם יש משהו אצלך שמפריע לה ואתה יכול לשנות. אם היא תגיד משהו שאינו עקרוני לך - תשנה. אם היא תגיב על משהו עקרוני כמו "החברה שלך לא מוצאת חן בעיני", תגיד לה שאתה מצטער אבל זו המציאות וחבל שתפסידו אחד את השניה בגלל זה.
ג. יתכן מאוד שהיא לא באה, לא מגלל משהו אצלך, אלא להיפך: משהו מפריע לה בהתנהלות של הבית של אמא שלה, היא רוצה להציק לאמא שלה, היא בדיוק "קיבלה" מחזור ומתביישת ממך וכל מני שטויות אחרות שיש רק לבני הנעורים בראש.
ד. אני לא הייתי מביאה לה אוכל - לא מדובשי ולא מעוקצי. רוצה - שתגיע אליך. אתה לא שליח של "פיצה האט".

בדד1

New member
זאת הילדה

שלחצת עליה בקשר להשכמה
אז היא עושה לך עכשיו קצת "ברוגז" וזה היה קורה גם אם לא היית גרוש
ככל שתמצמץ פחות זה יחזור לשגרה מהר יותר
אגב, אוכל שאתה מביא כשאתה מחזיר את הילד זה מצמוץ גדול ומיותר

ye44

New member
טבעי ביותר

ילדה מתבגרת, בהחלט אתה צריך להביא לה אוכל תביא לה
ולאמא שלה שני סנדביצ'ים עם
השחר

&nbsp
בגיל 13 אם הילדה רעבה היא תפתח את המקרר לבד
אתה יותר מידי רגיש

אם לא הובנתי - האמא בקשה שאביא את האוכל

לא הילדה.
&nbsp
והבאתי. (OK, יצאתי פארש. אבל היכן ההבדל בין להיות קטנוני ובין להציב גבולות?)

גבול הוא משהו שאתה חושב עליו לפני

מחליט, מצהיר ועמד בו.
אם אתה לא עומד בו - הפכת לסמרטוט. כלומר, הילדים שלך יסחטו אותך כל הזמן ולמילה שלך לא יהיה שום ערך עבורם, הם בטח לא יפנו אליך כשיצטרכו משהו חשוב - כי הוכחת שאתה סמרטוט. באחריות.
ביקשו אוכל, לא חשבת על זה לפני, החלטת להביא - סבבה.
אם אתה מחליט אחרת אחרי חשיבה - אתה אומר - ועומד בזה. אם אתה חושב שלא תעמוד בזה - אל תכריז. טרם יצאת פארש. בינתיים אתה ממש בסדר. אכפת לך מהילדים שלך - וזה המון!!!
&nbsp

winston is back

New member
אז הבאת לילדה אוכל...

מה קרה?
&nbsp
התחושה של לצאת פארש היא שלך בלבד.
&nbsp
כן להביא אוכל או לא זה לצאת קטנוני... לא לתת לילדה בת 13 לצאת למועדון למשל זה להציב גבול.
בחור בגילך עם יותר מילד אחד אמור לדעת כאלה דברים.

winston is back

New member
אני מברך על כל רגע...

שנפתח כאן פוסט הזוי יותר מקודמו ואז אני רואה כמה החיים שלי דבש.
&nbsp
&nbsp
לפתוח כזה פוסט קטנוני יותר מלבקש להביא אוכל לילדה שלך.
&nbsp
&nbsp
רוצה תביא.. לא רוצה אל תביא.
מי שעושה עניין בקטנות מה יעשה כשהבעיות יתחילו לגדול

אני קצת לא מבינה

ואני שואלת כדי להבין ולא לשפוט!
&nbsp
האמא לא מבשלת??
&nbsp
בת 13? לא יודעת להכין חביתה לעצמה (ולבלגן את כל המטבח כמו אצלי?)
&nbsp
&nbsp
&nbsp

אה ...

למרבה חוסר הנחת, אני כן מעמדה שיפוטית. משתדל לא להביא יותר מדי ממנה לפורום, ולכן יתכן שחלק מהנתונים (שאני חושש שיתכן שההצגה שלהם תושפע מאד מהשיפוטיות שלי) חסרים.
&nbsp
ביום שישי כשהמתנתי שהילדים ירדו אלי, האמא הבהירה מראש לילדה שהיא לא מתכוונת לבשל השבת (האמא תאכל "מה שיש", ושהילדה "תכין לעצמה"), ושהיא לא הספיקה לעשות קניות לשבת (עדיין - לפי ההכרות שלי איתה, יש חומרי גלם, חטיפים, וכל מני בצקים קפואים במקפיא.). ה"טכס" הזה חוזר לאחרונה כל פעם שהילדה מחליטה להשאר בבית של אמא שלה.
&nbsp
הילדה בהחלט יודעת להכין חביתה, שקשוקה, טוסטים, פסטה ... (עושה את זה אצלי איתי או בלעדי), ואפילו יודעת לפנות את הכלים לכיור תוך כדי כך. (שוב - תירגלה אצלי, ברשותי ובעידודי). אני יכול רק לנחש מדוע לא עושה את זה אצל אמה.
&nbsp
לא יודע מה היתה שם ההתנהלות בשבת, את הטלפון קיבלתי לקראת מוצ"ש (קצת לפני שהתחלתי להכין לנו את ארוחת הערב).

winston is back

New member
אם ככה אז היית עונה לה...

שאתה לא מכין ארוחת ערב אלא אתם אוכלים 'מה שיש' :)
&nbsp
פעם הבאה תוכל לפתור את הבעיה במגש פיצה או מנת פלאפל... זה מה יש.
&nbsp
&nbsp
שוב אני אומר - אם על זה אתם משחקים משחקים קטנוניים, מה יהיה כשהילדים יגדלו
וכבר לא יהיה מדובר על איזו ארוחה אלא על הרבה יותר?

בשלב זה אני לא משחק

אבל בפעם הX שזה קורה, אני מתחיל לתהות אם צריך להציב לה (לגרושתי, לא לילדה - לילדה ברור שצריך להציב) גבולות.
והיא יודעת שאצלי יש ארוחות מסודרות, בשעות מסודרות, עם בישול מסודר. לדעתי זה חלק חשוב בחינוך הילדים (לפחות ארוחה אחת ביום סועדים ישובים אל השולחן, אוכל חם ולא טורפים ג'אנק כל אחד בנפרד, עם פירורים שמתפזרים בכל מיני מקומות). אבל זה כבר נושא "שנוי במחלוקת".

ye44

New member
גיסנו

לא גבולות אלא חומות אם אתה רוצה לעשות לה בצפר

הבנתי

אלה שתי בעיות נפרדות

לבת הייתי מבהירה שמי שרוצה להנות מבישולי יטרח לפגוש אותי .

ואת הגרושה הייתי שולחת ל@#$^&* כמה שיותר מהר. אעלק אין אוכל בבית....

עד כמה שאני מכיר אותה

היא כבר בדרך לשם. הבעיה שלי - לדאוג שלא תיקח איתה את הילדים.
&nbsp
&nbsp

סבלנות איש, יש אור בקצה המנהרה וזו לא רכבת שבאה לדרוס אותך

קודם כל הפרדה:
את גרושתך לא תחנך ובוודאי שלא תציב לה גבולות. את מה שהחיים לא עשו עד כה, חייב שתתיימר לעשות אתה. לכן אתם גרושים, כדי שלא תהייה לך סיבה לקחת אחריות עליה.
ילדתך היא נושא אחר וכאן כל מאמץ חשוב למען העתיד של הבת. על זה בהחלט יש לך אחריות ואם אין שיתוף פעולה, אזי תוכל ותצליח לעשות סדר בחלק שלך בעולם.
לא קראתי את כל ההודעות, אבל אני מניח שיש כאן מצב (מוכר - היינו שם !!) ושל הגברת הצעירה שבוחנת גבולות ושל הגברת הצעירה פחות שלא יודעת מה לעשות .....
אז כך: זכותך וחובתך להגדיר את הגבולות בביתך. בגיל הזה אפשר כבר לשבת ולהגיד "הגבולות בבית הזה הם הגבולות שאני מגדיר ומציב כהורה האחראי והאוהב. יכולתי להיות נחמד ונעתר לכל הרצונות שלך אבל עתידך כאדם חשוב לי מאד ואני אעשה את כל הנדרש כהורה כדי להבטיח את צמיחתך לאדם בעל יכולת השתלבות במערכות חיים ועם אנשים אחרים ......"
בגיל הזה של שניכם אפשר גם לעמוד בכל הצעקות, בכל המניפולציות ולחזור על המסר שוב ושוב, בנחת, בלי להתפוצץ ולהתרסק מזה שילדה מתבגרת בודקת גבולות ... בסוף זה חודר ומגיע ותוכל לראות פרי בעשייה שלך להעביר אליה אחריות למה שמתאים לגילה.... תפקידך להצמיח אותה ולא לנהל אותה וחשוב שזה יורגש ....
לגבי אי ההגעות שלה - יכול להיות חלק מהמצב וחלק מאיתור כפתורי הלחץ שלך..... חשוב להבין שבודקי גבולות אמיצים מחד ומוכנים לזרוק אבנים בחלונות, אבל גם מפוחדים מאד שכן אם בבדיקת הגבול יימצא שהמבוגר קורס בהישענות קלה הרי שכל תפיסת הבטחון שלהם קורסת ! המבוגר אמור לעמוד בבדיקת הגבולות וגבולות הם בטחון ומבוגרים שעומדים על הגבולות בשיקול דעת הם בטחון.
לכן, אם אינה רוצה לבוא, שלא תבוא. לא להתחנן ולא להיגרר למניפולציות. חשוב שהיא תדע שאתה שם בשבילה תמיד, שבאת וגם שהלכת בלי להתמוטט מזה. אפשר תמיד לסמס "חבל לי שלא הצטרפת. אוהב אותך תמיד ולא מוותר עליך בשום אופן." או משהו דומה. שתדע שהיא חשובה לך, שתילחם עליה בלי להיבהל מבדיקת הגבולות שלה, אבל גם שתעמוד על הגבולות, בשבילה.
מנסיוני, הם חוזרים בגדול ובעוצמה !!!
&nbsp
ואת גרושתך תעזוב בצד. שתתמודד או שתצטרף להורות של גבולות מתוך עצמה. אל תערבב.
&nbsp
ולא נראה לי שהילדה תרעב ......

למעלה