תגידו לי ברצינות, אתם סומכים עליו עם הכסף שלכם?

R 1 3

Well-known member
כי לליברמן יש היסטוריה שלא ממליצה עליו כאחד שתפקידו להיות אחראי על הכסף. מי שלא רצה את ביבי כראש ממשלה, לא יכול לרצות את ליברמן כשר אוצר.
ליברמן היה אפסנאי אבל אתה אפילו זה לא הצלחת להיות אחראי על דגמחים..גם הטמטום כאילו
מדובר בשליטה של שר ואין באוצר צוות כלכלנים מקצועי - אגב זרקו את הג׳ינג׳י שהיה שם - הוא באמת נראה מטומטם.

רוב הזמן נח

Well-known member
ליברמן היה אפסנאי אבל אתה אפילו זה לא הצלחת להיות אחראי על דגמחים..גם הטמטום כאילו
מדובר בשליטה של שר ואין באוצר צוות כלכלנים מקצועי - אגב זרקו את הג׳ינג׳י שהיה שם - הוא באמת נראה מטומטם.
זה תלוי אם לפיד חושב ששר אוצר צריך להבין בכלכלה או לא חייב להבין בכלכלה. אי אפשר לדעת מה דעתו בנושא היום :LOL:

R 1 3

Well-known member
זה תלוי אם לפיד חושב ששר אוצר צריך להבין בכלכלה או לא חייב להבין בכלכלה. אי אפשר לדעת מה דעתו בנושא היום :LOL:
לפיד עצמו היה שר אוצר מוצלח שזיהה גרעון ועוד מונה לתפקיד ע״י ביבי - כמה אתה מסובך עם המציאות

evglev1

Well-known member
מנהל
מה שינאה? אחד שמן ונהנתן שכבר היו נגדו חשדות ושלדעת רבים הוא הרבה יותר מושחת מביבי. אחד כזה יכול להיות אחראי על הכסף של כל המדינה? איך מי שמתנגד לשחיתות של ביבי ורצה שביבי יעוף, יכול לקבל אותו כשר אוצר?
אבל אתה מכליל את כל השמנים רק בגלל שני שרי אוצר שמנים שאחד התגלה כגנב ואחד רק התחיל את דרכו כשר אוצר ועוד לא ברור מה ייעשה כשר אוצר, אבל היו נגדו חשדות בזמן שהיה שר פחות בכיר. עובדה שביבי ושרה במשקל תקין, אבל הקמצנות שלהם שוברת שיאים ולא קשורה להרגלי אכילה.

רוב הזמן נח

Well-known member
אבל אתה מכליל את כל השמנים רק בגלל שני שרי אוצר שמנים שאחד התגלה כגנב ואחד רק התחיל את דרכו כשר אוצר ועוד לא ברור מה ייעשה כשר אוצר, אבל היו נגדו חשדות בזמן שהיה שר פחות בכיר. עובדה שביבי ושרה במשקל תקין, אבל הקמצנות שלהם שוברת שיאים ולא קשורה להרגלי אכילה.
לא הייתי אומר שביבי ושרה במשקל תקין. :cool:

R 1 3

Well-known member
עליה במשקל או תזונה משמינה אופיינית יותר לשכבות נחשלות. האלפיון העליון מחזיקים דיאטן צמוד ואוכלים
יותר בריא - לדוגמא הנשיא ריבלין ירד יפה במשקל ועוד בגיל מבוגר לא קל בכלל. שרהלה שמנה מסיבות
פסיכיאטריות לכאורה אני כמעט בטוח שהיא על תרופות שמשבשות את התאבון וגוררות השמנה. על תופעות
לוואי נוספות הייתי מעדיף לא לשמוח לאיד בטרם עת - עוד חזון למועד.

DANIAVNI

Well-known member
עליה במשקל או תזונה משמינה אופיינית יותר לשכבות נחשלות. האלפיון העליון מחזיקים דיאטן צמוד ואוכלים
יותר בריא - לדוגמא הנשיא ריבלין ירד יפה במשקל ועוד בגיל מבוגר לא קל בכלל. שרהלה שמנה מסיבות
פסיכיאטריות לכאורה אני כמעט בטוח שהיא על תרופות שמשבשות את התאבון וגוררות השמנה. על תופעות
אנשים עשירים רזים יותר גם בגלל
שהם מלכתחילה בעלי שליטה עצמית גבוהה יותר ומודעות גבוהה יותר לעצמם ולבריאותם .

ההוכחה הטובה ביותר לדבריי
עניים מעשנים הרבה יותר מעשירים ( למרות שעשיר יכול היה להרשות לעצמו סיגריות הרבה יותר בקלות )

R 1 3

Well-known member
אנשים עשירים רזים יותר גם בגלל
שהם מלכתחילה בעלי שליטה עצמית גבוהה יותר ומודעות גבוהה יותר לעצמם ולבריאותם .

ההוכחה הטובה ביותר לדבריי
עניים מעשנים הרבה יותר מעשירים ( למרות שעשיר יכול היה להרשות לעצמו סיגריות הרבה יותר בקלות )
שליטה עצמית = הגדרת מינוח כאילו יש לו מדד או בלוטה בגוף שניתן לכמת..
כמו הרבה מינוחים שמחפשים עוגן בביולוגיה.
השליטה העצמית יכולה להיות שונה בתחומי חיים שונים כיסו כוסו וכעסו למשל..
עצם תחושת הרעב שונה גנטית בין אנשים ובאדם עצמו בתקופות שונות.
מדובר ביצר קיומי מורכב החולש על כמה מערכות בגוף דרך הורמונים
בשלב קיצוני מנטרלים את ה״שליטה העצמית״ או השכנוע העצמי. לא לשווא עובדים
על מיני תרופות או חיידקי מעיים טבעות על הקיבה ועד צרות. גם למעשנים לא תמיד
ברור שהם מסיבים נזק לעצמם. אלכוהול מזיק אפילו יותר מעישון למח גם בכמות מתונה.

רוב הזמן נח

Well-known member
או לאורח חיים נהנתני של אנשים מסוימים

R 1 3

Well-known member
יש לך ברירה לסמוך על הבורסה הסינית - הרי הנאשם מכר חצי מדינה לסינים - יותר טוב?
או עדיף שים אצל ביידן.
אבל אני סומך על ליברמן שיטפל בגרעון של טריליון ולך אין הרבה ברירות אשמח אם לא תסמוך ומרוב אימה
תוציא את הזהב מתחת לבלטות ותברח במטוס שעלה 700 מליון - על זה אתה יכול לסמוך שהוא לא טס בינתיים.

ai27

Well-known member
יש לך ברירה לסמוך על הבורסה הסינית - הרי הנאשם מכר חצי מדינה לסינים - יותר טוב?
הנאשם מכר לרוסים. למה נראה לך שמיכלי קיבלה מליונים? על החיוך שלה?
או עדיף שים אצל ביידן.
לא כזה מופרך. ביידן העלה מיסים בעיקר לעשירים מופלגים.
ועם חוקי המס החדשים שבקנה - המיסים עולים ויותר משתלם להעביר את החברה שלך לארה"ב.
אבל אני סומך על ליברמן שיטפל בגרעון של טריליון
אין שום אמון בכך, זאת הרי ממשלה שפתחה בפיזור 53 מליארד דולר.
ושאר הבזבוזים בקנה.
כשנמנעים מפיזור כספים לכל עבר, לטפל בגרעון זה, אינו עניין קשה:
הרי מיתון קורונה בארץ היה חלש מאוד ביחס לעולם, וההשתקמות המהירה מתחילת השנה מובילה לכך שהשנה החלה עם צמיחה מהירה, שכבר מאזנת את הפסדי השנה שעברה.
זאת בעוד ברוב מדינות המערב המשבר הכלכלי בעיצומו.
ולך אין הרבה ברירות אשמח אם לא תסמוך ומרוב אימה
תוציא את הזהב מתחת לבלטות
בהחלט יש ברירות.
אמנם לא מתחת לבלטות כמו חוראני - אבל יש כסף מושקע בנדל"ן מניב, בעסק רווחי (של אשתי) וכמובן גם בניירות ערך.
אני מעריך שהמשבר הכלכלי יבריח הרבה אנשים מהבורסה לנדל"ן - כך שערך הנדל"ן והרווח משכירות יזכו לזינוק נוסף.
קל להעביר את ההשקעות הנזילות כך שיתמקדו בחו"ל.
הדילמה העיקרית היא כמובן עיסקית.
בטווח הקצר נסתפק במיקסום היכולת לקבל החזרי מס (מה שנמנענו ממנו בשנים האחרונות).
להציל כמה שניתן...
תברח במטוס שעלה 700 מליון - על זה אתה יכול לסמוך שהוא לא טס בינתיים.
נכון - אבל אתה יכול לסמוך על כך שמשלחות של הממשלה לחו"ל יטוסו עליו.

R 1 3

Well-known member
אתה לא תסמוך במקום לתקוף מי שבזבז כספים - המטוס הזה יקורקע הוא לא שווה 20 מליון
אתה עם הנדל״ן המטופש שוכח שמדינות השקיעו בבורסות כולל הנאשם במניות של חברת המתכת
והרויח פי 10 מעליית מחירי נדלן. - כמובן שאתם מבולבלים מרוב שנאה כפי שבנו של הנאשם הזנאי
הסית כבר נגד אוסם או יד מורדכי בגלל דעה פוליטית. הכלכלה שלנו יחסית תתאושש כי היא בידיים
של ממשלה בריאה ולא מושחת אחד בודד. המיתון בארץ היה קשה וההתאוששות בארה״ב היא המהירה
יותר כצפוי מכלכלה אמיתית שייצרו עוד בזמן אובמה יצאו ממשבר 2008 בו בעת שאירופה נותרה בשפל
איטליה בפרט. תכלס אתה במיעוט תעשה מה שבא לך אתה שופר מזוהה לפי הסגנון שמחליף כנויים הנדרסון
וכל מיני תוצרים של גורסי מסמכים מושחתים.

למעלה