תגובה שקבלתי מח"כ גלעד ארדן בקשר להצעת החוק

• פותח הנושא v cd
  • פורסם בתאריך

v cd

New member
תגובה שקבלתי מח"כ גלעד ארדן בקשר להצעת החוק

גלעד ארדן ורונית תירוש יזמו הצעת חוק לצמצום התרבות של בעלי חיים משוטטים למניעת התעללות בהם. בשל התנגדות של ח"כים דתיים, הצעת החוק לא כללה את המלים סירוס ועיקור, ולכן, לכאורה, משאירה בידי קובעי המדיניות חופש כיצד "לצמצם"... בעוד שמטרת החוק אמורה להיות בדיוק הפוכה, מניעת התעללות והמתה. על פי הצהרת הכוונות של היוזמים, זה בדיוק החוק שאנחנו צריכים, אני מקווה שיעבור וינוסח בצורה מתאימה. שלחתי אז מכתב לח"כים תירוש וארדן, והנה התגובה של ארדן: הנדון: הבהרה ביחס למטרות הצעת חוק לצמצום ההתרבות של בעלי חיים משוטטים סימוכין:מכתבך מיום 28.05.08 הריני מאשר בתודה את קבלת מכתבך שבסמך, ומתכבד להשיבך, כדלקמן: 1. נוכח מכתבך שבסמך והפרשנות המשפטית שהמדינה מתעתדת לייחס להצעת החוק שהגשתי עם חברת הכנסת תירוש, אני מתכבד לפנות אליך ולהבהיר את כוונתי ביחס למטרות הצעת החוק. 2. המטרות העיקריות של הצעת חוק צער בעלי חיים (הגנה על בעלי חיים) (תיקון - צמצום ההתרבות של בעלי חיים משוטטים למניעת ההתעללות בהם), התשס"ח-2008, שהגשתי ביחד עם חה"כ רונית תירוש, הנה להגן על בעלי החיים מפני התעללות ולשמור על זכויותיהם. 3. מטעמים טכניים בלבד, נוסחה ההצעה כפי שנוסחה והיא תשונה בהמשך הליכי החקיקה בוועדות הכנסת. 4. חשוב לי להבהיר, בעניין זה, כי אין בשום פנים ואופן כוונה לתת היתר או הרשאה להמית בעלי חיים משוטטים, ההפך הוא הנכון, כוונת המחוקק בעניין זה הנה- להביא למניעת התעללות בבעלי החיים והפחתת סבלם ככל שניתן מבלי להמיתם באופן שיטתי. 5. בימים אלה אני בוחן את הצעתך הנוספת שהעברת לעיוני מול גורמי המקצוע ובתום הבדיקה אחליט כיצד לפעול. 6. אשמח לעמוד לרשותך בכל עת. בברכה, ח"כ גלעד ארדן יו"ר ועדת הכלכלה

dimitrygo

Active member
מנהל
../images/Emo45.gif זה מצויין אבל את יכולה לשאול אותו

אם כבר התחלת את התכתובת איתו, איך קשור שר החקלאות לישום החוק הזה?

v cd

New member
אני אשאל

אני מניחה שזה קשור להגדרות רשמיות של איזה משרד אחראי על איזה תחום, ומשרד החקלאות (כנראה) אחראי, דרך מחלקה מסוימת שלו, למה שקשור בבע"ח, משוטטים או לא. אברר את הנקודה.

dimitrygo

Active member
מנהל
ומשרד החקלאות ובעלי חיים משוטטים -

לא מסתדר לי כ"כ אבל בכנסת שלנו הכל אפשרי

בילי28

New member
לאיזה מייל אפשר לשלוח?

יש לי מכתב מוכן, אשמח לקבל את המייל הן של ח"כ גלעד ארדן והן של ח"כ רונית תירוש.

למעלה