תבשיל אסאדו סמיך

Master Stav

New member
תבשיל אסאדו סמיך

מתכון שקיבלתי מחבר ארגנטינאי שנוהג להזמין אותי פעם בשנה למה שהוא קורא ערב של......קרניבור דה ל מו מו או בתרגום לבלונדיניות ...ערב בו אנו מפרקים כמויות אדירות של בשר ...צ`ימצורי ...יין אדום ....והרבה צחוקים .... המתכון הזה הינו משהו שעושים ככה שיהיה בבית בימים קרים . החומרים הדרושים: ( בערך 5 קילו תבשיל סמיך ואיכותי ) 2 כוסות שעועית לבנה מושרת ומותפחת 1.5 ק"ג אסדו עם עצם חתוך לצלעות גר` פיטריות שמפניון שלמות 4 כפות ציר בקר 1/2 כוס שמן סויה 5 בצלים יבשים200 5 תפוחי אדמה 2 שורשי פטרוזיליה 3 שורשי סלרי 1 כוס יין אדום 1 כף ציר עוף 1 כף פלפל שחור גרוס 2 ראשי שום חתוכים לרבעים 2 כפות רוזמרין אופן ההכנה בסיר גדול לחמם את השמן ולטגן את האסדו,להוסיף את הבצל ולטגן עד גוון זהוב. להוסיף את התבלינים ולערבב היטב, להוסיף את היין ולערבב. את השעועית יש לבשל ב 3 ליטר מים להוסיף את השעועית עם המים לבשר והבצל. להוסיף את ראשי השום. את התפ"א שורש הפטרוזיליה ושורש הסלרי יש לחתוך לרבעים ולהוסיף לתבשיל. להביא לרתיחה ולהוסיף את הרוזמרין.לטעום ולהשלים טעם,להוסיף את הפיטריות ולבשל על אש נמוכה כ שעה וחצי.

bigjack

New member
נראה שזה מתכון ../images/Emo59.gif

ינוסה מתישהו בקרוב

sjarjar

New member
כמויות הצירים בכפות../images/Emo35.gif

לא בכוסות
ולדעתי, שעה וחצי לכמות כזו של בשר אסאדו ויתר הדברים זה לא מספיק. 3 שעות עדיף.

Master Stav

New member
חצי כוס ציר בקר ....

וניתן לבשל את זה כמתואר ואז להעביר לתנור לחובבי הסמיכות הנוספת .

ilanvag

New member
בקשה/שאלה לגבי צירים:

מישהו יכול בבקשה להפנות אותי למקום בו מסבירים בבירור ובפשטות כיצד מכינים ציר בקר וציר עוף? אף פעם לא הכנתי את זה, והגיע הזמן להבין סוף סוף במה מדובר. המתכון נראה פיגוז, ואני מאוד רוצה לנסות אותו. בתודה, אילן

ilanvag

New member
המון תודות על הקובץ וכמה שאלות:

קראתי אותו במהירות, ולא כל כך הבנתי. כנראה שאני קצת עייף וקשה הבנה היום, אז אני מתנצל אם חלק מהשאלות נשמעות טפשיות. 1. כאשר מכניסים צנצנת זכוכית לסיר ומבשלים אותה (ומן הסתם מגיעים לטמפרטורת הרתחה) - האם אין סכנה שהזכוכית תתנפץ? 2. לא הבנתי מה בדיוק עושים, נניח בשביל להכין ציר בקר. בהתחלה כתוב שפשוט מכניסים עצמות וירקות חתוכים גס לצנצנת, ומבשלים את הצנצנת בתוך סיר. בהמשך כתוב על אפיית כל העצמות בתנור, קודם לכן. אז מה בדיוק עושים? אם לא אכפת לך, בכמה משפטים קצרים, להסביר בכלליות מה אני צריך לעשות - מעין תמצית לקובץ המפורט, זה מאוד יעזור לי. 3. אם אני מכין את זה בצנצנות, ואסור לפתוח אותן לפני שמקפיאים, אז איך מפשירים כמות קטנה? חשבתי שהרעיון הוא לחלק למנות קטנות לפני ההקפאה, ואז אפשר להפשיר כמויות קטנות. המון תודות מראש, אילן

sjarjar

New member
מה שכתוב שם הוא רק דרך אחת להכין ציר

ולשאלותיך: 1. לא, הזכוכית לא תתנפץ. 2. מדובר על 2 צירים שונים. הראשון הוא ציר בהיר המבושל בתוך צנצנת, והשני הוא ציר כהה, שבשבילו צריך קודם לצלות את העצמות והירקות. 3. בשיטה הזו באמת צריך להפשיר את כל הצנצנת. כדי להפשיר כמות קטנה צריך לבשל ציר בשיטה אחרת (לדוגמא כמו שמבשלים מרק), ולהקפיא במנות קטנות יותר.

הגיונית,הצנצנת לא צריכה להתפוצץ אבל)-:

אצלי התפוצצה לפני שנים, מאז לא מעיזה, ייתכן שהיה סדק קטן לא יודעת. ייתכן שההבדל בין הזכוכית למכסה המתכת,לא יודעת. האם משהוא ניסה להשתמש בשקית קוקי שעומדת בטמפרטורות גבוהות? למספר שעות? בכך יכולה למנוע דברים לא נעימים? אשמח לדעת ותודה WAN למתכונים.

clcl

New member
ציר בקר קלאסי

ציר בקר קלאסי המון שעות, אבל בהחלט שווה להיות סבלניים. מתקבל ציר נפלא ועשיר בטעם. פרסומת½ 1 ק"ג עצמות רגל בקר 2 בצלים קלופים וחצויים 2 גזרים מנוקים וחצויים 4 שיני שום בקליפתן שורש פטרוזיליה מנוקה 3 גבעולי סלרי צרור ענפי טימין ופטרוזילה 3 עלי דפנה פלפל אנגלי 4 ליטר מים ההכנה: מחממים תנור לחום של 220 מעלות. ע"ג נייר אפייה, מסדרים את העצמות ואופים כ ¾ שעה. מוסיפים לתבנית את הבצלים, הגזרים ושורש הפטרוזיליה ואופים עוד חצי שעה. מעבירים את תכולת התבנית לסיר גדול ומוסיפים את המים. מביאים לרתיחה, מוסיפים את העשבים והתבלינים ומבשלים על להבה בינונית כ 5-6 שעות. מידי פעם מסירים את הקצף בעזרת כף מחוררת. מסננים את המרק וממשיכים לצמצמם עד ל 2/3 מהכמות. מחלקים למנות ומקפיאים. דנה שיין נענע

למעלה