תאורת לד שקוע למטבח בתקרה גובה 290 ס"מ

לניז

New member
תאורת לד שקוע למטבח בתקרה גובה 290 ס"מ

שלום לפני הגשת התוכנית התיעצתי פה בפורם הנפלא למדתי המון ועשינו כמה שינויים.
עכשיו יש לנו היתר בניה ואנחנו מקוים להתחיל בינואר לבנות.
זקוקה ליעוץ לגבי תאורת לד שקוע למטבח.
1 איזה סוג כדאי בגובה תקרה של 2.90
2 האם לתכנן כמו בשרטוט (באדום) או שמספיק פס אחד?
או כל אפשרות אחרת
תודה

זה עניין של טעם אישי, רק לקחת בחשבון שיום אחד עשוי

לקרות מצב בו נדרש לפרק את זה לצורך תיקון או החלפה

מה שסימנת באדום הוא מצויין (אם כי בשביל האסטטיקה הייתי

הולך על ח מלא.
&nbsp
החשוב ביותר הוא סוג התאורה. במטבח צריך אור חזק ובהיר ולכן יש ללכת על "סוג תאורה" שנקרא K (קלווין בעברית) גבוהה, למשל לערך 6300 קוראים המוכרים בחנויות אור יום. תוודאי שאת קוראת ערך זה על קופסת המנורה אל תסמכי על המוכר. ערך שני שיש לתת עליו את הדעת הוא "עוצמת התאורה" הנימדדת -"לומן". על מנת שיהיה לך תחושה 1300 לומן זה שווה ערך למנורה להט מסוג 75 וואט. תעריכי לבד כמה את חושבת שצריך (הערכה גסה היא משהוא באזור 7000 עד 10,000 לומן).
&nbsp
עכישו נקודה להדגשה, המוכרים אוהבים לזרוק את המילה וואטים בהקשר לנורות לד - זה חסר משמעות לחלוטין וזה מראה לך את מידת ההבנה שלהם - תתייחסי רק לשני הערכים שציינתי לעיל

מרי פופ

New member
6300 זה אור לבן מאוד בעיני, בכלל לא אוהבת. אני בעד 3000

לבן חם.
ולגבי וואטים ההמרה עובדת מצוין ללדים, וגם בלי להבין כלום בתחום הלומנים החמקמק אפשר להתאים תאורה נכונה! סתם נקודה למחשבה.

מרי פופ

New member
תקרת גבס ופסי תאורה מאפשרים לעצב קצת יותר מהמסומן בתכנית

ממליצה להשקיע בפרופילי תאורה איכותיים ולא כאלו שרואים את פסי הלד המודבקים מתחת לפרספקס... אצלי במטבח בגודל דומה לשלך עשיתי 16 מטר רץ של פרופילים בקומפוזיציה נאה ל פרופילי בצורת "ר" בגדלים שונים משולבים אחד בשני.
הפרופילים בהם בחרתי הם של חברת טכנולייט, אפשר לבחור את עוצמת האור כך שלמרות שיש הרבה מטראז' אין יותר מידי אור, זה גם פונקציונלי וגם דקורטיבי.
רכשתי בתומס תאורה, למרות שהיו יקרים ממקומות אחרים בגלל שרציתי פרופיל ממש איכותי ולא להתעסק עם זה בעתיד.

לניז

New member
תודה על התגובות למדתי הרבה . מה הכוונה תקרת גבס ופסי תאורה מ

אפשרים לעצב יותר?
כרגע אני בשלב שאני יכולה להוסיף מה שאני רוצה.
אשמח לשמוע מה היית ממליצה
תודה

מרי פופ

New member
צודקת, לא הייתי מספיק ברורה, מאחר והתקרה גבוהה

ניתן לבצע הנמכת גבס לצורך תאורה כדי לעצב פסי תאורה בצורה מעניית שתתן תאורה טובה.
פסים, עיגולים וכו'... ניתן להזמין בהזמנה מיוחדת ולשקע בתקרה.
מעלה לך תמונה מהבית שלי, זו תמונה מסוף השיפוץ אז לא מאוד ברור ולא הספקתי לצלם יותר נורמלי עדיין, שקעתי בתקרה כאמור 16 מ"ר של פסי תאורה בקומפוזיציה של "ר" בגדלים שונים. מקווה שזה מספיק מובן, זה צולם בנייד שלי.
בנוסף מעלה לך תמונה מפרוייקט נוסף.
אני פחות אוהבת שיקוע גופים בבטון, אם לא תבצעו גבס על התקרה, בשני המקרים אפשרויות התאורה והעיצוב פחות נרחבות. ממליצה מאוד לקחת מעצבת פנים/יועצת תאורה לעניין (אשמח להמליץ על קולגה כזו).

למעלה