תאונת דרכים כתאונת עבודה

tzi2005

New member
תאונת דרכים כתאונת עבודה

ב - 7/05 הגשתי תביעה לביטוח לאומי להכרה בתאונת הדרכים שעברתי ב - 1/04 בדרך לעבודה - כתאונת עבודה. אחרי כשלושה שבועות חזרתי למקום עבודתי , אך סבלתי מכאבים פיזיים. כל הטיפולים שעברתי לא עזרו לי. לאחר כתשעה חודשים הפסקתי לעבוד ומאז אני גם סובלת מדיכאון וחרדה. התביעה הייתה בקשה להכרה בדיכאון שסבלתי לאחר תאונת הדרכים כתוצאה מתאונת הדרכים שעברתי - כידוע לי הדיכאון מתפתח בשלב מאוחר יותר. התרופות שקיבלתי לא עזרו הרבה. אושפזתי בבית חולים ועברתי טיפולי ect . הופעתי בועדה פסיכיאטרית וועדה נירו-פסיכולוגית. הרופאים לא ראו קשר בין הדיכאון שלי לתאונת הדרכים שעברתי. איך אפשר להוכיח קשר שכזה? מדוע הם שללו את זה? לא סבלתי מתופעות אלה לפני התאונה. הייתי מאוד פעילה. סיימתי תואר שני ועבדתי במקום עבודה מכובד בתודה מראש

הוכחת קשר סיבתי

קשר סיבתי בין אירוע תאונתי לבין פגיעה, הוא דבר שבמומחיות רפואית/מקצועית. במקרה מסוים זה ראוי להיוועץ במומחה בעל ניסיון ושם בשטח הפסיכיאטריה. במידה והמומחה משוכנע שאכן הקשר קיים והגורם המכריע לפגיעה הנפשית הוא בתאונה ולא בגורם תחלואתי הקודם לאירוע התאונה, יש מקום לקבל חוות דעת מבוססת ומנומקת היטב ולהגישה לועדה הרפואית לעררים הדנה בעניינך (בהנחה שלא התקיימה עדיין ועדה לעררים).

למעלה