תאומים

נגה 78

New member
תאומים

גילינו היום שיש לנו תאומים (שבעה שבועות. ויש לנו ילד בן שנה ושלושה חודשים), ואנחנו עדיין מעכלים. יש לי המון חששות-- כלכליים, לוגיסטיים, בריאותיים וכו' אבל רציתי לשאול אתכן לגבי האספקט הרגשי. קשה לי מאד עם המחשבה שלא יהיה לי את הזמן והאנרגיה (הפיזית והרגשית) להשקיע בכל אחד מהם באותה מידה שהשקעתי בבן הבכור שלי. אני חוששת שבגלל עומס הטיפול הכפול אני אהנה מהם פחות ואקשר אליהם פחות. אני גם מאד פוחדת שאקשר לאחד ולא לשני. אני גם מאד מאד חוששת מכך שהיכולת שלי לבלות עם הבן הבכור שלי תיפגע בצורה עמוקה, וגם הזוגיות שלי עם בעלי. אני מניחה שאני מחפשת פה עידוד... תודה

לליתות16

New member
לגבי החשש, בנוגע לאספקט הרגשי..אז..לא יהיה לך

אין דין ילד בודד כדין ילד עם אחים ( תאומים או לא )

וככה זה
גם אם היה תינוק אחד בדרך , הבכור שלך לא היה מקבל את מה שהוא רגיל. ההרגלים משתנים.

לגבי הזוגיות, השנה הראשונה של עוד נפש או נפשות בבית, היא שנה לא קלה בלשון המעטה. צריך לשרוד אותה.

בנוגע לסיפא, עידוד - תאומים, זה תענוג לא נורמלי. לא כל אחת זוכה לזה. זו חוויה אחת בחיים. כיף אדיר . הבוקר הם הלכו לגן יד ביד , ואין מראה יפה מזה, מרחיב את הנפש. מתנה. \\

יהיה טוב, תהני מרגע, תהני מזה שמשפחתך הולכת להתרחב,
הגדול יהנה מעוד שותפים לבית , למשחק , לאהבה .
יש גם דברים טובים בין אחים..

בהצלחה ורק בריאות .

Bacio

New member
את צודקת

מצד שני התאומים לא יידעו מה היה יכול להיות. לי יש מלא רגשי אשמה, אבל הקטנטנות ממש לא יודעות שזה יכול להיות אחרת.

ומצטרפת לקודמתי בקשר לכל שאר הדברים.

kookadoo

New member
תשובות

קודם כל - בשעה טובה :)
לגבי שיקולים כללכליים ולוגיסטיים - ברגע שתתקדמו בהריון שווה להתחיל לבקר פה ולמצוא איך אנשים מסתדרים(בעיקר בשנה הראשונה). נושא קניות מ"יד שניה" רץ פה חזק מאד, ובכלל תמצאי פה טיפים רבים.
שיקולים בריאותיים הם אינדיווידואלים כמובן, אבל בעיקרון זה הריון שכדאי להקפיד בו על שתיה מרובה, ביצוע מעקבים בזמן ולרוב הדברים מסתדרים.

-- סביר להניח שלא יהיה לי את הזמן והאנרגיה הפיזית והרגשית להשקיע בכל אחד מהם באותה מידה שהשקעתי בבן הבכור שלך. מצד שני, כמו שבטח את יודעת גם בילד יחיד ההשקעה לא תהיה כמו בבכור.
הטיפול הכפול אכן לא קל, אבל אני לא מכירה אמא לתאומים שלא נקשרה אליהם, או אמא לתאומים (או 2 ילדים בגילאים שונים) שנקשרה לאחד ולא לשני. לכל אחר נקשרים ממקום אחר.
אין ספק שהיכולת שלך לבלות עם הבן הבכור שלי תיפגע, וגם הזוגיות ובתקופה הראשונה גם הזוגיות לא בשיאה, אבל ככה זה גם במקרה של ילד שני וכאן תוכלי למצוא תשובות להרבה שאלות בנושא (למיטב זכרוני, הרבה בנות מבלות את היום עם התאומים ומקדישות את הזמן אחה"צ לילד הבכור שחוזר ממסגרות, שגם נשאר ער עד שעה מאוחרת יותר מאשר הקטנים). יש דרכים להתגבר על כל השאלות שהעלית. את בתחילת הדרך והיא רוויה בחוסר וודאות. לאט לאט תצברי מידע ותמצאי את הדרך שהכי תתאים לך.
אין ספק שעומדת בפנייך תקופה מאתגרת, אבל היא שווה כל רגע, כי לראות את הקשר בין התאומים (ובמקרה שלך בין שלושה בגילאים קרובים) יכול להמיס כל לב :)

נגה 78

New member
תודה לכולכן, ושאלת המשך

אני לא מפסיקה לחשוב על האספקט הבריאותי. את הבן שלי ילדתי יחסית מוקדם ויחסית במשקל נמוך (שבוע 37, 2.9 קילו) ואני מפחדת מאד שאלד פגים. אני כמעט מרגישה--ואני מתנצלת בפניכן מראש אם מישהי נפגעת-- שהדבר האחראי לעשות הוא דילול, כדי למקסם את הסיכוי של ילד בריא שנולד בזמן.

אור0424

New member
אענה לך מניסיוני

הבכור נולד ב 37.4 במשקל 2720
השנייה נולדה ב 38.1 במשקל 2620
התאומים נולדו ב 34.0 במשקלים 1720 1880.
נכון- בילינו 16 ימים בפגייה ממש רק עד שיעברו את השני ק"ג.
זה לא נעים אבל בהחלט לא נורא וזו לא סיבה לדלל (בעניין סיבות אחרות זה כבר משהו אחר)
אוסיף ואומר שלמרות הטרטרת והחוסר כייף בכך שבילו בפגייה, השהייה שם דווקא עשתה לי ולנו טוב במובן מסויים כי היא איפשרה לי להתחזק ולנוח ולהחלים מהלידה כמה ימים ולהיות מוכנה פיזית לקושי שבגידול תאומים (המקסימים והמדהימים יש לומר!!!!)
בהצלחה באשר תבחרי

מוסיפה למשקלים:

אצלי הילדים נולדו במשקלים שבין 2.800-3.200, סביב השבועות 38-40. התאומות נולדו שבוע 36 (38 לפי וסת אחרונה, אבל מהאולטרא סאונד הראשון שינו את התאריך)2.200, 1.880.
המסקנה שלי מכל מיני מקרי תאומים, שהם נולדים קילו פחות מתינוק רגיל. וקילו תשע מאות במושגי פגות זה משקל יחסית יפה, וזמן שהיה קצר בפגיה.
מצטרפת לכל קודמותי שאין כמו תאומים, זה קשה ומאתגר, אבל שווה כל רגע!!!

נועומי9

New member
תשומת לב משולבת

כשנולדו לי התאומים (בן ובת) הגדולה שלי היתה בת 4.5, כלומר היה לה המון זמן איכות לבד ומאד חששתי מזה שיהיה לה קשה השינוי וגם איך אוכל לתת אותה תשומת לב לקטנים.
הגדולה הפכה להיות יד ימיני שיתפתי אותה בטיפול בקטנים במה שהיא יכלה ורצתה ופעם בשבוע - שבועיים לקחתי אותה לזמן איכות לבד איתי. היום שנה ושמונה חודשים אחרי אני יכולה להגיד שהפעילויות המשותפות השתנו אבל היא לא מרגישה נפגעת מהתוספת של התאומים.
עם התאומים כשהגיעו הביתה העדפתי שהם יאכלו וישנו לא יחד. אמנם זה דרש ממני מאמץ גדול אבל זה הרגיע אותי שאני נותנת לכל אחד מהם זמן איכות נפרד. לקראת חצי שנה הם סינכרנו את עצמם. היום ההתנהלות בבית היא של משפחה משתדלים שכל אחד יקבל את מה שהוא זקוק לו.

למעלה