תאום מס

תאום מס

השאלה שלי היא כזאת אני חייל משוחרר ועובד בשתי עבודות האם אני צריך לעשות תאום מס אפילו אם אני לא יחרוג בסוף שנה מהסכום שמותר לי להגיע? * מהו הסכום? תודה מראש על ההיתיחסות לשאלה!

סטאג'ר

שאלה כזאת : אני מתחיל לעבוד סטאג'ר בהנהלת חשבונות במשרד ש לרואה חשבון , דרישה שלו שאני יחתום על חוזה ש אני תלמיד אצלו ו הוא לא מתחייב לשלם לי כסף, אך הוא רוצה לציין ש כאילו אני משלם לו 800 ש"ח בחודש עבור הסטאג' ובפועל הוא לא דורש שום תשלום !! האם זה חוקי ? ולצורך מה הוא צריך לציין את ה800 ש"ח ? תודה מראש !!:)

mstern

New member
אני רוצה להבין

רואה חשבון רוצה שתעבוד אצלו בחינם ושתחתום לו שהוא משלם לך? לא נראה לי בכלל. אתה בטוח שזה רואה חשבון? מי עובד בחינם?

סכום התיקרה

מה הסכום שאני יכול להגיע ב סוף שנה כחייל משוחרר אלנמת לא לחרוג.אם אני בשני מקומות עבודה?(כאשר אני מחבר את כל המשכורות של השנה)

שיר ורד

New member
אין בעיה של חריגה, אלא בעיה של קיום

החוק. אתה חייב לדווח בטופס 101 המוגש לשני המעסיקים כי אתה עובד במקום עבודה נוסף. רק באחר מהם מותר לכתוב שהוא מקום העבודה העיקרי. אם אתה לא עושה זאת אתה עובר על החוק ואם במקרה מס הכנסה יעלו על זה, אתה עשוי להתבע. ברגע שדווחת על פ"י החוק, במקום העבודה המשני ינכו ממך מס מקסימאלי, אלא אם כן תעשה תאום מס.

המשך השאלה

אז אני צריך לעשות אכשיו תאום מם בסוף שנה ? אם לא דיוחתי בטופס 101 ?

למעלה