תאום ביטוח

מצב
הנושא נעול.
תאום ביטוח

תאום ביטוח
שמעתי שיש תאום ביטוח לאומי כמו שיש תאום במס הכנסה, מי צריך לעשות את זה, האם בכל סכום של משכורת? מישהי אמרה לי שאם עושים תאום ביטוח לאומי אז במשכורת המשנית לא יורד כלל ביטוח לאומי, זה נכון? ומי בכלל מחליט מה משכורת עיקרית ומה משנית? לפי הסכום או לפי החלטת העובד או המעביד או החלטת הביטוח לאומי? תודה רבה מראש.

שיר ורד

New member
תשובות

תאום ביטוח
שמעתי שיש תאום ביטוח לאומי כמו שיש תאום במס הכנסה, מי צריך לעשות את זה, האם בכל סכום של משכורת? מישהי אמרה לי שאם עושים תאום ביטוח לאומי אז במשכורת המשנית לא יורד כלל ביטוח לאומי, זה נכון? ומי בכלל מחליט מה משכורת עיקרית ומה משנית? לפי הסכום או לפי החלטת העובד או המעביד או החלטת הביטוח לאומי? תודה רבה מראש.
תשובות
יש כזה דבר, וזה באחריות העובד. העובד מחליט מיהו המעסיק הראשי ומיהו השני והוא קובע זאת ע"י מילוי נכון של טפסי 101. כדאי לעובד לעשות תאום מס בביטוח הלאומי באחד משני המקרים הבאים: 1. השכר אצל המעסיק הראשי נמוך מחצי השכר הממוצע במשק. 2. השכר הכולל של העובד מכלל המעסיקים גבוה מ-5 פעמים השכר הממוצע במשק.

כמדומני שבכלל לא

תשובות
יש כזה דבר, וזה באחריות העובד. העובד מחליט מיהו המעסיק הראשי ומיהו השני והוא קובע זאת ע"י מילוי נכון של טפסי 101. כדאי לעובד לעשות תאום מס בביטוח הלאומי באחד משני המקרים הבאים: 1. השכר אצל המעסיק הראשי נמוך מחצי השכר הממוצע במשק. 2. השכר הכולל של העובד מכלל המעסיקים גבוה מ-5 פעמים השכר הממוצע במשק.
כמדומני שבכלל לא
מילאתי טופס 101 בשנת 2005, האם יכול להיות שבגלל זה המעסיק הראשי מחשב לי את המשכורת כמשנית ויורד ממנה 10.38% ביטוח לאומי למרות שהיא כמעט ולא עוברת את הסכום של חצי מהמשכורת הממוצעת במשק? איך מתקנים זאת וממי מקבלים החזר ולמי לפנות? ובכלל, לצורך מה צריך טופס 101?

שיר ורד

New member
כל מעסיק לצורך עסקי

כמדומני שבכלל לא
מילאתי טופס 101 בשנת 2005, האם יכול להיות שבגלל זה המעסיק הראשי מחשב לי את המשכורת כמשנית ויורד ממנה 10.38% ביטוח לאומי למרות שהיא כמעט ולא עוברת את הסכום של חצי מהמשכורת הממוצעת במשק? איך מתקנים זאת וממי מקבלים החזר ולמי לפנות? ובכלל, לצורך מה צריך טופס 101?
כל מעסיק לצורך עסקי
מחויב על פי חוק לחייב את עובדיו שהם אזרחי ישראל למלא את טופס 101, על פיו מחושבים הנכויים למס הכנסה וביטוח לאומי, אם לא מלאת את הטופס עליך לפנות למעסיק ולמלא אותו. לאחר שתמלא את הטופס תבדוק אתו אפשרות להחזרי מיסים ששלמת ביתר. אם זה לא יתאפשר תצטרך לפנות לביטוח הלאומי עם תלושי המשכורת של שני מקומות העבודה ולבצע תיאום מס. הם אמורים להחזיר לך את הכסף.

ועוד משהו

תשובות
ועוד משהו
אז יש כזה דבר שאם עושים תאום בביטוח לאומי אז במשכורת השניה לא ירד כלום לביטוח לאומי? אם כן, אז כדאי לעובד לקבוע שהמשכורת הגדולה תהיה המשכורת המשנית ואז לא ירד לו מזה כלום? וזה בטח לא מסתבר... אז מה כן עושה תאום המס? תודה רבה על העזרה, זה מסייע לי מאד, שוב תודה.

שיר ורד

New member
בכל מקרה תשלם לביטוח הלאומי

ועוד משהו
אז יש כזה דבר שאם עושים תאום בביטוח לאומי אז במשכורת השניה לא ירד כלום לביטוח לאומי? אם כן, אז כדאי לעובד לקבוע שהמשכורת הגדולה תהיה המשכורת המשנית ואז לא ירד לו מזה כלום? וזה בטח לא מסתבר... אז מה כן עושה תאום המס? תודה רבה על העזרה, זה מסייע לי מאד, שוב תודה.
בכל מקרה תשלם לביטוח הלאומי
אך אם לא תעשה תאום מס במקרים שציינתי פשוט תשלם יותר מס ממה שאתה חייב.

ושאלה נוספת

תשובות
ושאלה נוספת
איך עושים תאום מס והאם יש טפסים למלאות והיכן ניתן להשיגם? ניתן להוריד אותם מהאתר של הביטוח לאומי?

שיר ורד

New member
אני לא מכיר את הפרוצדורה

ושאלה נוספת
איך עושים תאום מס והאם יש טפסים למלאות והיכן ניתן להשיגם? ניתן להוריד אותם מהאתר של הביטוח לאומי?
אני לא מכיר את הפרוצדורה
תנסה לחפש באתר הביטוח הלאומי. אתה יכול לנסות לשאול גם בפורום מיסוי והחזרי מס.

תודה על כל התשובות, הבעיה היא

אני לא מכיר את הפרוצדורה
תנסה לחפש באתר הביטוח הלאומי. אתה יכול לנסות לשאול גם בפורום מיסוי והחזרי מס.
תודה על כל התשובות, הבעיה היא
שהמעביד טוען שאצלו יורד אוטומטית הביטוח לאומי והוא לא כתב שהמשכורת ממנו תהיה משנית אלא זה נרשם אוטומטית, הוא צודק או שהוא מתחמק, איך אפשר לדעת?

מצב
הנושא נעול.
למעלה