שתי שאלות

Kodak997

New member
שתי שאלות

1. פטל לא מפסיק לנשוך כל מיני דברים: ניירות טואלט, רגליים של השולחן, כבלים... גם כשמלטפים אותו בשלב מסויים הוא עובר לנשוך את היד (אמנם בעדינות, אבל נשיכות). קנינו לו את העצם הזאת הקשה מבד והוא חורש עליה הרבה, אבל הוא עדיין לא מפסיק. מה עושים? זה דבר טבעי? 2. כיצד להתנהג עם פטל ליד כלבים אחרים? כיוון שזה כלב ראשון אנחנו קצת לא יודעים מה לעשות ואיך לשמור עליו (פטל הוא טרייר קטן בן 11 חודש). מתי לתת להם לשחק ומתי פשוט להרחיק אותו מהאזור? האם זה תלוי במין של הכלב השני או פשוט בגודלו?

yakh

New member
טוב זה די פשוט...

תשמעי בקשר לנשיכות שלו את לא צריכה לדאוג את רק צריכה לאיים עליו במבט של העיניים ולומר לו:לא! מתי שהוא נושך משהו או בטח ובטח מישהו. אפילו לעשות לו תנועה כזאת של נו נו נו ביד כדי שבין שהוא לא עושה משהו טוב אלא דבר רע... הדבר הזה טבעי לגורים ואם אתם לא עשיתם לו את זה שהוא היה גור אז לכן הוא ממשיך לעשות את זה כי הוא חושב שזה טוב. בקשר לכלבים האחרים את צריכה לראות קודם אם זה כלב או כלבה אם זאת כלבה אז רוב הסיכויים שהם לא יריבו ופטל אפילו יהיה מעוניין לשחק איתה... בד"כ כלבים שרבים ביניהם זה רק כלבים מאותו מין (נקבה&נקבה או זכר&זכר). כדאי להרחיק אותו מכלב זכר גדול יותר ממנו. אם פטל מתקרב לכלב והכלב השני מתחיל לנהום עליו או להתנפל עליו אז במקרה הזה כדי מאוד להרחיק את פטל.

DR ART

New member
לפי דעתי

פטל נושך הכל כי השיניים שלו מתפתחות וכתוצאה מזה הוא צריך משהו לנשוך. כמו שאני יודע זה יעבור לו... ובקשר לשאלה השניה פטל יכול להסתובב עם כל הכלבים אבל יש להמנע מכלבי רחוב כי הם בד"כ מלאים בקרציות או מחלות כלשהן... ומנקבות בתקופת ייחום... כי זה יהיה מחזה לא נעים. כל השאר זה בסדר כל עוד שהם בהשגחת בעל הכלב... אני לא מקצועי בנושא אבל זאת דעתי וזה מנסיון אם אני טועה במשהו אז בבקשה תקנו אותי.

תשובות

1. כשפטל נושך יש לומר "לא" תקיף, לתחוב לפיו צעצוע (רצוי חבל) וכמובן לשבח אותו כשהוא משחק עם הצעצוע. לגבי הכירסומים ניתן למרוח מי פה או לרסס בושם על רגלי השולחן והכבלים וניתן לשחק איתו את המשחק הבא כדי להבהיר לו מה מותר ומה אסור. קחו מספר צעצועים שמותר לו ללעוס ומספר חפצים שאסור לו ללעוס (שלט טלווזיה, נעל וכו...). שחקו איתו עם הצעצועים שמותר לו על ידי כך שתזרקו אותם והוא ירוץ בעיקבותיהם (ומין הסתם יחזיק אותם בפיו) וכשהו בשיא ההתרגשות מהמשחק יש לזרוק חפץ שאסור לו ללעוס וכשהוא ירדוף אחריו יש לומר "לא" תקיף (ניתן להשתמש בקופסת רעש). מידי פעם יש להחליף את החפצים שאסור לו ללעוס וכך ילמד מה מותר ומה אסור. 2.נסו לקרוא את שפת הגוף של הכלב השני . ישנם סימנים כמו נעיצת מבט, זנב מתוח (ולא מכשכש), חשיפת שיניים, גירגור וכו.. המשמשים כסימנים מקדימים לתקיפה . אם אתם רואים אחד או יותר מהסימנים הללו אז כדאי לקחת את פטל ולהסתלק מהאיזור.

למעלה