שתי שאלות..

dralina

New member
שתי שאלות..

הנוסח שממנו אני קוראת את 'נשמת כל חי' הוא מזרחי ואילו אני אשכנזיה. האם זה משנה? כבר התרגלתי לקרוא בנוסח הזה. ושאלה נוספת על תהילים.כאשר מתפללים למען אדם האם לומר את שמו ושם אמו או שם אביו? שאלתי וקיבלתי תשובות שונות-למשל שכאשר קוראים למען אדם חי יש לומר את שם האם וכאשר למען אדם שנפטר אזי את שם האב שמעתי תשובה שאומרת הפוך וגם תשובה שאומרת שזה כלל לא משנה כי במילא הקב"ה יודע אל מי כוונתי. אז מה התשובה הנכונה? תודה.

היי לך... ../images/Emo189.gif

בס"ד לדעתי לגבי ה "נשמת כול חי " זה לא משנה... אשכנזי או ספרדי.... נראה לי....! ואני יודעת שאני מתפללת על מישהו אני אומרת את שם אימו...!! אשרייך צדיקה..!

איתי148

New member
תגובה

אני לא יודע אם הוא ספרדי או אשנכזי אבל רשום לי בשולחן ערוך כך: נוסח התפלה של הספרדים ועדות המזרח הוא הנוסח הכנון גם על פי הקבלה וכמוסים בו סודות עליונים נפלאים יותר מנוסח האשכנזים.... לפיכך אשכנזים שרוצים לשנות ממנהג אבותיהם ולהתפלל כנוסח הספרדים רשאים לעשות כן ( אין בזה איסור אל תיטוש תורת אמך) והוסיף מרן החיד"ש כי מי לנו גדול מרבינו האר"י ז"ל שהיה אשכנזי ואף על פי כן היה מתפלל תמיד בנוסח הספרדים

כתוב בגמרא,

במסכת ברכות, שגם אם אדם לא אמר את שם האיש בגלוי, אבל התפלל וכיוון עליו, זה גם נחשב.

אופירA

New member
מנהל
אין סתירה בין התשובות שקיבלת

אם יודעים את שם האם ראוי לומר אותם במדויק בזמן התפילה. ואם אין יודעים - אז עושים מה שיכולים.

UCSBaruch

New member
אם - אב

נשמת כל חי - אותו נוסחת אין הבדל לגבי שם: לרפוא הולכים אחר אמו, על הנפתר - אחר האביו. למה? לא יודע.........

למעלה