שתי שאלות קצרות

מצב
הנושא נעול.
שתי שאלות קצרות

שתי שאלות קצרות
1) האם לדעתכם יועץ השקעות בבנק בד"כ ייטה לומר רק אמת או ש"יעגל" פינות להשקעות שיותר מתאימות לבנק, בייחוד כשישים לב שלא עומד מולו ד"ר לכלכלה? (יצא ארוך...) 2) מה עדיף לדעתכם השקעה בקרן חייבת במס או פטורה ממס? תודה מראש.

KobeRider

New member
תשובות קצרות

שתי שאלות קצרות
1) האם לדעתכם יועץ השקעות בבנק בד"כ ייטה לומר רק אמת או ש"יעגל" פינות להשקעות שיותר מתאימות לבנק, בייחוד כשישים לב שלא עומד מולו ד"ר לכלכלה? (יצא ארוך...) 2) מה עדיף לדעתכם השקעה בקרן חייבת במס או פטורה ממס? תודה מראש.
תשובות קצרות
1. יועץ בבנק לעולם יאמר רק אמת, והאמת היא שהאינטרנס של הבנק נמצא מעל האינטרנס של הלקוח. הבנק משלם לו משכורת והבנק אומר לו מה לעשות ומה להגיד. אין בזה כל פסול, ככה עובד העסק. לקבל עיצה מיועץ בבנק (או בכל בית השקעות אחר) זה כמו לקבל ייעוץ ממוכר בחנות טלוויזיות. take it for what it's worth. 2. זה תלוי בסיטואצית המס הפרטית שלך, במדרגות המס שלך (אם זאת הכנסה אקטיבית) והאם אתה סוחר בקרן בחשבון מוגן ממס.

stkachov

New member
קובריידר

תשובות קצרות
1. יועץ בבנק לעולם יאמר רק אמת, והאמת היא שהאינטרנס של הבנק נמצא מעל האינטרנס של הלקוח. הבנק משלם לו משכורת והבנק אומר לו מה לעשות ומה להגיד. אין בזה כל פסול, ככה עובד העסק. לקבל עיצה מיועץ בבנק (או בכל בית השקעות אחר) זה כמו לקבל ייעוץ ממוכר בחנות טלוויזיות. take it for what it's worth. 2. זה תלוי בסיטואצית המס הפרטית שלך, במדרגות המס שלך (אם זאת הכנסה אקטיבית) והאם אתה סוחר בקרן בחשבון מוגן ממס.
קובריידר
מה זה חשבון מוגן ממס? תודה.

תודה על התשובות, אבל...

תשובות קצרות
תודה על התשובות, אבל...
מה זה חשבון מוגן ממס? אני שכיר, ההשקעה היא לא מקור ההכנסה העיקרי, האם אני צריך לעשות תיאום מס? ובקשר ליועץ בבנק - ברור שהוא מחוייב לבנק יותר מאשר לי (על אף האבסורד, שכן הכסף של הבנק שייך ללקוח). השאלה היא האם שווה לי להוציא את הכסף מהבנק ולהשקיע אותו במקום אחר (חברת השקעות)? לי אין זמן להתעסק עם זה, אני צריך שינהלו את זה בשבילי.

KobeRider

New member
מקווה שלא הסתבכתי

תודה על התשובות, אבל...
מה זה חשבון מוגן ממס? אני שכיר, ההשקעה היא לא מקור ההכנסה העיקרי, האם אני צריך לעשות תיאום מס? ובקשר ליועץ בבנק - ברור שהוא מחוייב לבנק יותר מאשר לי (על אף האבסורד, שכן הכסף של הבנק שייך ללקוח). השאלה היא האם שווה לי להוציא את הכסף מהבנק ולהשקיע אותו במקום אחר (חברת השקעות)? לי אין זמן להתעסק עם זה, אני צריך שינהלו את זה בשבילי.
מקווה שלא הסתבכתי
חשבון מוגן ממס זה חשבון שלא משלמים עליו מס הכנסה או מס רווח הון. למשל קרן הפנסיה שלך וקרן ההשתלמות שלך. אם יש לך איזושהי יכולת לנהל את הקרנות האלו אז ברור שלא תרצה בהם קרנות שמשלמות מסים במקומך. כמו שאמרתי בקשר ליועץ בנק, גם ליועץ בבית השקעות יש אג'נדה משלו, במיוחד אם הוא גם הברוקר שלך. לצערי אין לי פתרון קסמים לתת לך, אין בשוק הרבה מנהלי תיקים פרטיים ובינוניים טובים באמת. ואם לך זמן לנהל את התיק, לפחות תנסה למצוא זמן להבין את התיק ואת האפשרויות העומדות בפניך, וזה לא קשה. תקדיש שעה אחת באמצע השבוע ושעה אחת בסוף השבוע, תעבור על אתרי אינטרנט טובים, תקנה לעצמך ספר בנושא, ותוך 4-5 חודשים תדע מספיק כדי להבין מי נגד מי ומה עושה מה.

מצב
הנושא נעול.
למעלה