שרשיר תצפיות חדש

nubijar

New member
אכן אלכסנדרי

חופמי מונגולי הוא אמנם לא חופמי חוף, אבל עדיין יש לו יותר כבוד מלחופמי צעצוע הזה... המקור, הצללית הכללית, גודל הראש, כתמי החזה המוצמים, הגבה החלשה מראים שזה אלכס.

כתמי החזה מצומצמים?? הרכב משקפיים בבקשה...

אם יש משהו שאפשר לומר על החופמי הזה לכיוון של חופמי מונגולי אלו הם כתמי צידי החזה הגדולים מאוד! (כשל חופמי חוף/מונגולי והרבה פחות כשל אלכסנדרי). בנוסף העמידה זקופה כשל סלעית, הרגליים והטיביה נראות ארוכות. המקור אכן נראה עדין מדי למונגולי. ובכל זאת - החופמי מראה קולר לבן בעורף - זה סימן מוחץ של חופמי אלכסנדרי מול מונגולי. הגודל המתואר אגב מתאים לחופמי מונגולי שגודלו כשל חופמי צווארון. חבל שאין תמונות נוספות - נראה חופמי מעניין.

aetos

New member
המקור לא כל כך דק -לא אלכסנדרי . גם לא חוף..

ה'סייפן' נתן אמת מידה מאוד ספצפית לגודל .. לדעתי הוא צודק !

לאט לאט....

קודם כל המקור כן דק. דק מדי למונגולי, לדעתי. כמו כן, נראה לי שפס הגבה בציפור בתמונה לא מספיק חזק, ולא מספיק מתפרס לאחורי העין בשביל מונגולי. הרגליים נראות קצרות למונגולי. שנית, חופמי מונגולי- מזדמן נדיר ביותר לארץ(שתי תצפיות עד כמה שזכור לי), כך שלפני שסוגרים את הזיהוי כדאי לחשוב טוב טוב. אני לא מצוי בדקויות הזיהוי של חופמי מונגולי, כך שאשמח לשמוע דעות של עוד אנשים.

aetos

New member
אני לא ממהר ובטח מבין פחות ממך..

אבל ראיתי די הרבה ח. אלכסנדרי לאחרונה ואין להם כתם כזה גדול בצדי החזה . הגוף שלהם יותר קומפקטי ומאוזן ביחס לקרקע ,בפרט הזה יש משהו גמלוני ויותר גבוה ומאונך (קצת כמו חופמי חוף),הרגלים של אלכסנדרי יותר שחורות כהות(גם של פרטים שאינם בוגרים בקייץ- אאל''ט) .המקור של אלכסנדרי באמת דק יותר ,לא כמו הפרט בתמונה. אלכסנדרי זה בטוח לא -על זה אני חותם.. לפי ההתייחסות לגודל יש בהחלט תימוכין לכך שזה מונגולי .. כדאי לברר שוב עם ה''סייפן ''.. [אגב ,מה זה אתה מתחיל ללמוד היום ? פנימיה צבאית או משהו ?]

aetos

New member
מי אני שאתווכח עם הנהגת המפלגה ונסיכיה ..

אבל עדיין הכתמים בצדי החזה גדולים מאוד בעיני ..זה בוודאי לא תואם את האיור במגדיר -שם זה ממש ''שולי '' וסמלי - והחזה נותן רושם של הרבה לבן נקי.. אשמח להתייחסות לעניין הספצפי הזה מפיך ,יואב..

אצ'קלון!

הבוקר, במקום הקבוע, 6 שעות... נצפו: שחפית עב"מ- לפחות 20 פרטים(כנראה 24), שוב מספר גבוהה יחסית של מין הזה בנדידה דרומה מעל הים. חופזי מנומר-1, בוגר בלבוש קיץ מושלם, דרומה מעל הים. השעמום היום נתן לי זמן להגות עמוקה שהביאה אותי למסקנה הנחרצת כי השם "חופזי מנומר" הוא אחד השמות העבריים היחידים אשר תואמים את מופע הציפור בצורה טובה יותר משמן הלועזי! שחף ארמני- כ-30, צעירים, בנדידה דרומה. שחף צהוב רגל- כ-10, דרומה. שחף בלטי-3-4, דרומה. קרקיר-4, בלבד! אנפה ארגמנית-6, דרומה. פרפור-1, דרומה. שלדגון-5. בסופו של יום היה מעניין, אך מפתיע המחסור בנדידה ובמינים רבים. רע (שמתחיל את בית הספר מחר...)

tuvia k

New member
היום בסקר

היום בבית השיטה נראו בין 9:00-16:30 כ- 900 איות צרעים עיט גמד [כהה] 1,זרון סוף 1 דיה שחורה 1. לאחר מכן בפר רופין מעל הקיבוץ עברו 110 שרקרקים ירוקים בדרך ללינה וגם כ- 800 חסידות לבנות . טוביה ...

tuvia k

New member
אכן כך

גם אני לירון זיו וצפר אנגלי שהיה איתנו אינו מופתאים מהמספר שכן שזה במספר השרקרקים הגבוע ביותר שיצע לי ליראות .

diomedea cauta

New member
היום בחולה...

התחיל בטיבוע והמשיך בספירת חסידות מאולתרת... הטיבוע היה בתחנה והיה נחמד מאוד... שומדבר מרגש מדי.. אח"כ המשכנו קצת והתחלנו לראות חסידות, משו כמו 1000, וזה נגמר אחרי כשעה עם 8000 +- דיה אחת וכמה איות שעברו עם החסידות חוצמזה גם איזה עשרה+ בזים אדומים כמה חוויאים בהתלהקות קטנה כמה זרונים (סוף ואחד מהם זכר וגם כמה פס) כחלים די הרבה- איפושהוא בין 7 לעשר נראה לי... חנקנים- המון.. (בעונה הזאת באגמון יש קבוע הרבה...) מהמינים אדום ראש, אדום גב, גדול/שחור מצח, נובי וזהו... סלעיות ערבה.. נחל"צ אחד עקב עיטי ועוד חידה שאני אעלה אח"כ...

diomedea cauta

New member
היום בבריכה באילת שהחר בארבע ורבע

כ250- 300 איות ועוד אח"כ מטפטפות בעדינות...

aetos

New member
מעגן מיכאל היום : הביצנית האפורה שם

(''שהחיינו ''..ברשותכם..) (נמצאה בבריכה הרדודה היחידה באיזור שמשכה אליה את כל הציפורים -פחות או יותר באיזור שבו היו בזמנו 3 הפלמינגוס) עוד שם: חרמשית 3 חופית טמינק 2 [מעבר לזה מה שדווח ע''י ה'סייפן' - עשיתי תצפית חטופה מאוד וחלקית-בולטת נוכחות חרטומית הביצות (6) וכמויות גדולות מאוד של חופמי צווארון (30-40 באותה הבריכה) .בביצניות - ''מובילה'' כעת המנומרת (כ20), לצד לבנת הכנף כמובן..לוחם -30+ עם רוב לנקבות.] תודה גדולה ל'סייפן' החרוץ ''מייצר התצפיות''
נ.ב. בכמון היום בערב -מדווחים על תצפית בלילית.(לי עוד לא יצא לראות שם)

uncle litchi

New member
ערבה תיכונה השבוע

יום רביעי - 27/8 - שמורת שיזף/עין דוחן/עין שחק: כחל - 3 (בהפרש של 5 דקות בין הראשון לאחרון, מרגיש נדידה). אוח - 1 (הכי גדול שראיתי בדרום עד כה.) סלעית ארנבות (ערבות) - 2 שיחנית קטנה -2 חנקן אדום גב -1 נקבה סבכי חורש -1 חצוצרן מדבר -6 חוץ מזה הבאתי לפקחי הרשות חסידה ממושב חצבה, שתיפקדה יפה פרט לתעופה... (ד"א צעירה). יום חמישי - 28/8 - בביס"ש חצבה: זהבן - 1 זכר סבכי ניצי -1 צעיר קנית אפריקאית -1 שיחנית קטנה - 3 זמיר מנומר -1 חמריות- 4~ הזוג הקבוע והצעירים שלהם סלעית ארנבות (ערבות) - 1 סבכים שחורי כיפה -זכר ונקבה..

desert finch

New member
שחפית ים בבריכות טירת צבי

חוץ מזה מספר השרקרקים הירוקים באיזור עולה והרבה חנקנים וסלעיות ערבות בשטח. השדמיות עדיין משוטטות בבריכות המיובשות. גם תורית זנבתנית זכר צעיר נצפה על גדר המערכת ליד כפר רופין.

יובלדקס

New member
היום 29/8/08 בטירת צבי עם אבנר רינות

היום בטירת צבי עם אבנר רינות חסידות - 1500 לפי הספירה של אורי ערד שרקרקים ירוקים - בכל האיזור שדמית מצויה - 10 שדמית שחורת כנף 1 - זוהתה לפי תחתית כנף שחורה - נחתה עם האחרות בבריכה ממז' לבריכות החמצון שחפית ים - 1 מירומית לבנת כנף 10 שלך 1

למעלה