שרשור OFF 🙈🙉🙊

It's Always Sunny

Well-known member
מתי המבחן האחרון שלך לסמסטר זה?
וכמה זמן (אם בכלל) יהיה לך חופש "של ממש" ממנו ועד תחילת הסמסטר? (מתי בכלל מתחיל סמסטר ב'?)
סמסטר ב' מתחיל ב-26.5.
מבחן אחרון (של מועדי א') הוא ב-11.4. מבחינת מועדי ב' האחרון שהוא מבחן בית הוא ב-23.5, ואם לא מחשיבים אותו אז המבחן הפרונטלי האחרון הוא ב-22.5.
זה לא מאוד נוראי, מתוך 6 קורסים יש לי 3 מבחנים (ושניים כבר מאחוריי, לא כולל מועדי ב' אבל נעזוב את זה עכשיו), מבחן בית אחד ושתי עבודות שכבר הגשתי. אז כעקרון בעוד שבוע וחצי אני מסיימת עם מועדי א'. ב-18.4 יש מועד ב' שאני לא בטוחה אם אני צריכה לגשת אליו, צריכה לחכות לציונים ואז להחליט, ורק אחרי פסח, יש לי מועד ב' נוסף שאליו אני כן חייבת לגשת.
בגלל זה ממש בא לי להצליח במבחן שיש לי ב-11.4, כדי לא לגשת למועד ב' שלו אבל אני לא לומדת ולא מסוגלת להסתכל על החומר מבלי להיכנס למועקה.

אני מניחה שפשוט קצת התעייפתי משלושת החודשים האחרונים, נוסף על כך (לא כתבתי על זה כלום עד עכשיו) המצב הפיזי שלי לא משהו בכלל וזה תפס אותי בזמן ממש לא טוב אז זה גם פקטור.

Lhuna3

Well-known member
סמסטר ב' מתחיל ב-26.5.
מבחן אחרון (של מועדי א') הוא ב-11.4. מבחינת מועדי ב' האחרון שהוא מבחן בית הוא ב-23.5, ואם לא מחשיבים אותו אז המבחן הפרונטלי האחרון הוא ב-22.5.
זה לא מאוד נוראי, מתוך 6 קורסים יש לי 3 מבחנים (ושניים כבר מאחוריי, לא כולל מועדי ב' אבל נעזוב את זה עכשיו), מבחן בית אחד ושתי עבודות שכבר הגשתי. אז כעקרון בעוד שבוע וחצי אני מסיימת עם מועדי א'. ב-18.4 יש מועד ב' שאני לא בטוחה אם אני צריכה לגשת אליו, צריכה לחכות לציונים ואז להחליט, ורק אחרי פסח, יש לי מועד ב' נוסף שאליו אני כן חייבת לגשת.
בגלל זה ממש בא לי להצליח במבחן שיש לי ב-11.4, כדי לא לגשת למועד ב' שלו אבל אני לא לומדת ולא מסוגלת להסתכל על החומר מבלי להיכנס למועקה.
אני מבינה |נחמה| אולי תנסי להחליט שאת לומדת מעכשיו כל יום "קצת"? זמן מוקצב שתחליטי עליו מראש, ותשימי לך טיימר, ואז אחריו את יכולה להרגיש הקלה שעמדת בהתחייבות שלך להיום ומותר לך לנוח ולהתעסק בדברים מהנים יותר... יכולה לעבוד עבורך שיטה כזאת?
(אגב אני כותבת את זה כי זאת השיטה שלי עכשיו. למשל כרגע אני רוצה לעבוד כל יום שעה על הפרויקט שלי, אז זה בדיוק מה שאני עושה.)
אני מניחה שפשוט קצת התעייפתי משלושת החודשים האחרונים, נוסף על כך (לא כתבתי על זה כלום עד עכשיו) המצב הפיזי שלי לא משהו בכלל וזה תפס אותי בזמן ממש לא טוב אז זה גם פקטור.
אוי, תרגישי טוב! |נחמה|

didalf

Well-known member
זה ממש מוזר לי כי אני זוכר שדובר הרבה כאן בפורום על סיום הסדרה וזה זכור לי כאילו זה היה לפני מקסימום 5 שנים.
5 שנים חח ניק אנחנו בפורום החדש כמעט 4 שנים.

מאז הקורונה הזמן הפסיק להיות דבר הגיוני מבחינתי.
מה לגבי השאר?
חחחחחח לגמרי

חלילה, לא עברו 10 שנים! משום מה התבלבלתי ואנחנו עדיין ב-2014, לא יודעת מאיפה הוצאתי את הכתבה הזאת |חיבוק|
תודה:-D
גם אם זה יקרה בחיים, מישהו יכול לשקר לי ולהבטיח לי שמתישהו נעשה צפייה משותפת בסוכני שילד? נזכרתי אתמול כמה אני מתגעגעת לסדרה הזו ואז נזכרתי שאין לי זמן אליה ובמקום ללמוד למבחן שלי אני עצובה שאין לי זמן להצטרף לאיזו צפייה משותפת (אהמ תוכנית הבוקר אהמ) או אפילו לגרום לאחת בעצמי :-(
אם זה שקר אז בסדר מבטיחה.

|נחמה|

(אגב אני כותבת את זה כי זאת השיטה שלי עכשיו. למשל כרגע אני רוצה לעבוד כל יום שעה על הפרויקט שלי, אז זה בדיוק מה שאני עושה.)
ואת אשכרה עובדת בשעה הזאת? בלי להתפזר למקומות אחרים? (מלגלול בטלפון ללקשקש עם העט ללצייר בצייר כי לקחת לעצמך את כל המסיחים האחרים?)

Lhuna3

Well-known member
חלילה, לא עברו 10 שנים! משום מה התבלבלתי ואנחנו עדיין ב-2014, לא יודעת מאיפה הוצאתי את הכתבה הזאת |חיבוק|
:-D הבנתי את הבדיחה רק אחרי שעדי|חזיר| הגיבה |פנים|
ואת אשכרה עובדת בשעה הזאת? בלי להתפזר למקומות אחרים? (מלגלול בטלפון ללקשקש עם העט ללצייר בצייר כי לקחת לעצמך את כל המסיחים האחרים?)
כן! אני שמה בטלפון טיימר לשעה ושמה אותו במקום טיפה מרוחק שלא יהיה לי מול העיניים אם יש התראות או משהו, וסוגרת את הלפטופ האישי (את הפרויקט אני עושה על לפטופ של עבודה, יש אצלי הפרדה, ובזה של העבודה אני כמעט אף פעם לא נכנסת לרשתות חברתיות וכאלה ובמיוחד לא לתפוז).
ועד שמצלצל הטיימר אני מכריחה את עצמי להתרכז בעבודה, ומותר לי לקום רק להכין קפה או לשירותים.
(ולא נוגעת בטלפון אלא אם מתקשרים מישהו מהמשפחה, גם לא קמה להסתכל עליו אלא במקרים מיוחדים שאני מצפה למשהו.)
העובדה שאני יודעת שזה רק שעה מאוד עוזרת לי ברגעים שקשה יותר ו"הפיתויים קוראים לי". אני יכולה להגיד לעצמי "רק עוד X דקות".
היא גם עוזרת לי לעשות את הפעולה של להתחיל.
אגב זה מה שעשיתי בין ההודעה הקודמת להודעה הזאת.

Lhuna3

Well-known member
אוקיי סקר קצר להעביר את הזמן עד לשרשור החודשי והשאלון של דילן:

1. מה הדבר הכי טעים שאכלתם השבוע?

2. האם אתם (ובני ביתכם) הצטיידתם לאחרונה במשהו מיוחד לקראת (התרחבות) המלחמה? ואם כן מה? (הכוונה לגנרטור / מטענים ניידים / דלק / רדיו (אמיתי) / וכו')

Lhuna3

Well-known member
תפוזים. ועוד תפוזים. ועוד תפוזים!
התפוזים השנה טעימים ברמות (רק תקנו מהזן הטבורי, אלו שיש להם בקצה כאילו "פופיק" כזה, כי זה הזן הטעים. האחרים סתם חמוצים).
2. האם אתם (ובני ביתכם) הצטיידתם לאחרונה במשהו מיוחד לקראת (התרחבות) המלחמה? ואם כן מה? (הכוונה לגנרטור / מטענים ניידים / דלק / רדיו (אמיתי) / וכו')
וידאתי שלאבא שלי יש רדיו טרנזיסטור ישן שעדיין עובד. וקניתי מטען נייד יקר שנחשב חזק יחסית. (דיברנו על קניית גנרטור אבל לא עשינו עם זה כלום.)

didalf

Well-known member
כן! אני שמה בטלפון טיימר לשעה ושמה אותו במקום טיפה מרוחק שלא יהיה לי מול העיניים אם יש התראות או משהו, וסוגרת את הלפטופ האישי (את הפרויקט אני עושה על לפטופ של עבודה, יש אצלי הפרדה, ובזה של העבודה אני כמעט אף פעם לא נכנסת לרשתות חברתיות וכאלה ובמיוחד לא לתפוז).
ועד שמצלצל הטיימר אני מכריחה את עצמי להתרכז בעבודה, ומותר לי לקום רק להכין קפה או לשירותים.
(ולא נוגעת בטלפון אלא אם מתקשרים מישהו מהמשפחה, גם לא קמה להסתכל עליו אלא במקרים מיוחדים שאני מצפה למשהו.)
העובדה שאני יודעת שזה רק שעה מאוד עוזרת לי ברגעים שקשה יותר ו"הפיתויים קוראים לי". אני יכולה להגיד לעצמי "רק עוד X דקות".
היא גם עוזרת לי לעשות את הפעולה של להתחיל.
יפה. אבל אני עדיין לא מבינה מה מונע ממך להדרדר לכל פעולה שהיא לא לעבוד כמו לעשות צמות, לקשקש בצייר, להקליד שיר שנתקע לי בראש במקום קוד וכו'.

אוקיי סקר קצר להעביר את הזמן עד לשרשור החודשי והשאלון של דילן:
אני לא יודעת למה אתם כ"כ סומכים על זה היא לא אישרה.
אבל נראה לי שאת נהנית להמציא שאלות על המקום אולי ניתן לך.
ההמבורגר של המיט בר שהוא באמת ההמבורגר הכי טעים.
חחחחחח לא.
בעצם אבא קנה לי מנורת חירום.
גם קניתי מטען נייד קטן לטלפון אבל זה בשביל ההופעה.

It's Always Sunny

Well-known member
5 שנים חח ניק אנחנו בפורום החדש כמעט 4 שנים.
:-0:-0:-0:-0

אם זה שקר אז בסדר מבטיחה.
יאיי, תודה |4U||חיבוק| זה כבר גורם לי להרגיש יותר טוב.

את לא מנשנשת תוך כדי? או שגם זה נחשב הסחת דעת?

כל הכבוד!

תפוזים. ועוד תפוזים. ועוד תפוזים!
התפוזים השנה טעימים ברמות (רק תקנו מהזן הטבורי, אלו שיש להם בקצה כאילו "פופיק" כזה, כי זה הזן הטעים. האחרים סתם חמוצים).
נשמע כאילו את מקדמת את הפורום הזה :-D:-D:-D:-D

וידאתי שלאבא שלי יש רדיו טרנזיסטור ישן שעדיין עובד. וקניתי מטען נייד יקר שנחשב חזק יחסית. (דיברנו על קניית גנרטור אבל לא עשינו עם זה כלום.)
בשביל מה צריך רדיו? למקרה שלא יהיה אינטרנט/חשמל?

:-D

הזמנת הביתה או שיצאת לאכול עם חברים/משפחה?

חחחחחח לא.
Shame on me! שכחתי מההופעה? תגידי, כבר תיכנת מתי תגיעו להופעה עצמה? אולי יש עוד כמה דברים שאת יכולה לשתף? (מתחשק לי קצת לשמוע על התוכניות שלך להופעה)
והשאלה הכי חשובה: את סופרת ימים עד שההופעה תגיע?

It's Always Sunny

Well-known member
שוקולד ועוד שוקולד.

לא, אין לי מושג על מה מדובר ;-# התנתקתי מהחדשות לאחרונה. לא יוצאת מהבית כמעט בשבועות האחרונים, אני די חיה בבועה.

didalf

Well-known member

הזמנת הביתה או שיצאת לאכול עם חברים/משפחה?
הלכנו לצהריים בעבודה (אנחנו הולכים לשם בערך פעם בשבוע|מובך|)

Shame on me! שכחתי מההופעה?
חחח הכל טוב יש לך חיים משלך שמעסיקים אותך כרגע:-D
תגידי, כבר תיכנת מתי תגיעו להופעה עצמה? אולי יש עוד כמה דברים שאת יכולה לשתף? (מתחשק לי קצת לשמוע על התוכניות שלך להופעה)
מה מתי להגיע לאצטדיון? לאדעת האמת. אני לא צריכה לתפוס מקום כי אני לא בעמידה אבל אני כן רוצה להסתובב ולקנות מרץ' ובכללי לא להיות בלחץ אז לא ברגע האחרון, נראה.
והגיעו התלבושות שהזמנתי ואני צריכה לבחור ואנחנו יודעים כבר מה הן יכולות הבחירה שלי|פנים|
והשאלה הכי חשובה: את סופרת ימים עד שההופעה תגיע?
I'm counting days I'm counting miles

Lhuna3

Well-known member
יפה. אבל אני עדיין לא מבינה מה מונע ממך להדרדר לכל פעולה שהיא לא לעבוד כמו לעשות צמות, לקשקש בצייר, להקליד שיר שנתקע לי בראש במקום קוד וכו'.
אמ,לק: שהגדרתי לי מטרה שמרגישה לי קטנה וברת-השגה (כי היא רק עניין של זמן, וזמן לא ארוך).
בהרחבה:
תראי, צריך להתחיל מנקודת מוצא שיש מוטיבציה בסיסית לעשות את הדבר. יש בי רצון להצליח לסיים את הפרויקט הזה, יש לי מטרה להגיע אליה.
עכשיו, אני לא מתיימרת להבין עד הסוף את הסיבות הפסיכולוגיות לדחיינות שלי, אבל אני יודעת שלהקטין את המשימה הגדולה והמאיימת של הפרויקט, למשימה קטנה וברת-השגה של "לשבת ולהתרכז בזה למשך שעה אחת בלבד", עוזרת לי להתגבר על זה.
במשך השעה הזאת יכולים להגיע רגעים שבהם בא לי "לברוח" להסחות הדעת, וגם אז ההבטחה שאני אוכל להתפנות לזה "עוד X דקות" מקלה עלי מאוד.
העניין העיקרי שמקל עלי זה שהמשימה ממוקדת זמן ולא ממוקדת מטרה.
כלומר נגיד שאני כרגע תקועה בבעיה מסויימת בפרויקט.
אם אני אגיד לעצמי "המטרה היא לפתור את הבעיה הזאת, ואח"כ אני חופשיה" - זה לא עובד לי טוב, כי אני לא יודעת כמה זמן זה יקח לי, ואם בכלל אני אצליח, ויש תחושה מרתיעה שאולי אני אשב על זה הרבה זמן ועוד בסוף בכלל לא אצליח וארגיש שנכשלתי במשימה. זה ישר יגרום לי לפחד ולברוח!
אבל כשהמטרה היא "להמשיך לעבוד על זה עוד X דקות" - אז אני יודעת שזה כל מה שדרוש בשביל תחושת ההצלחה והסיפוק. ה-X דקות האלו יעברו, לא משנה מה. ודי בקרוב. זה בר-השגה. כל מה שצריך זה עוד קצת איפוק וריכוז.
וגם אם בסופן לא הצלחתי לפתור את הבעיה - עמדתי במשימה שהגדרתי להיום! שהיא רק "לעבוד על זה שעה".
מקווה שהצלחתי להסביר את עצמי.
כמובן זה לא אומר שזה יעבוד בשבילך או בשביל אור, אבל אני מצאתי את זה כשיטה שעובדת לי.

didalf

Well-known member
אמ,לק: שהגדרתי לי מטרה שמרגישה לי קטנה וברת-השגה (כי היא רק עניין של זמן, וזמן לא ארוך).
בהרחבה:
תראי, צריך להתחיל מנקודת מוצא שיש מוטיבציה בסיסית לעשות את הדבר. יש בי רצון להצליח לסיים את הפרויקט הזה, יש לי מטרה להגיע אליה.
עכשיו, אני לא מתיימרת להבין עד הסוף את הסיבות הפסיכולוגיות לדחיינות שלי, אבל אני יודעת שלהקטין את המשימה הגדולה והמאיימת של הפרויקט, למשימה קטנה וברת-השגה של "לשבת ולהתרכז בזה למשך שעה אחת בלבד", עוזרת לי להתגבר על זה.
במשך השעה הזאת יכולים להגיע רגעים שבהם בא לי "לברוח" להסחות הדעת, וגם אז ההבטחה שאני אוכל להתפנות לזה "עוד X דקות" מקלה עלי מאוד.
אם אני אגיד לעצמי "המטרה היא לפתור את הבעיה הזאת, ואח"כ אני חופשיה" - זה לא עובד לי טוב, כי אני לא יודעת כמה זמן זה יקח לי, ואם בכלל אני אצליח, ויש תחושה מרתיעה שאולי אני אשב על זה הרבה זמן ועוד בסוף בכלל לא אצליח וארגיש שנכשלתי במשימה. זה ישר יגרום לי לפחד ולברוח!
אבל כשהמטרה היא "להמשיך לעבוד על זה עוד X דקות" - אז אני יודעת שזה כל מה שדרוש בשביל תחושת ההצלחה והסיפוק. ה-X דקות האלו יעברו, לא משנה מה. ודי בקרוב. זה בר-השגה. כל מה שצריך זה עוד קצת איפוק וריכוז.
וגם אם בסופן לא הצלחתי לפתור את הבעיה - עמדתי במשימה שהגדרתי להיום! שהיא רק "לעבוד על זה שעה".
כמובן זה לא אומר שזה יעבוד בשבילך או בשביל אור, אבל אני מצאתי את זה כשיטה שעובדת לי.

Lhuna3

Well-known member
:-0 את מדאיגה אותי עכשיו!
אבל נראה לי שאת נהנית להמציא שאלות על המקום אולי ניתן לך.
לא, אני התחלתי אמנם לאסוף שאלות בשביל החודש הבא, אבל עוד אין לי מספיק!
איזה מידת עשייה את אוכלת?
חחחחחח לא.
אה בעצם גם לי יש מנורת חירום שאבא שלי קנה לי, אבל זה היה עוד מהרבה לפני המלחמה אז לא החשבתי. אני באמת צריכה לבדוק אם היא עובדת.

didalf

Well-known member
לא, אני התחלתי אמנם לאסוף שאלות בשביל החודש הבא, אבל עוד אין לי מספיק!
לא צריך כזה הרבה כולם מתקשים לאחרונה להתמודד עם האורך הורדתי מ10 ל5 בפעם האחרונה.

It's Always Sunny

Well-known member
הלכנו לצהריים בעבודה (אנחנו הולכים לשם בערך פעם בשבוע|מובך|)
נשמע כיף! (זה כיף? כי אני אניח שזה על חשבון החברה ואוכל חינם זה תמיד כיף)

מה מתי להגיע לאצטדיון? לאדעת האמת. אני לא צריכה לתפוס מקום כי אני לא בעמידה אבל אני כן רוצה להסתובב ולקנות מרץ' ובכללי לא להיות בלחץ אז לא ברגע האחרון, נראה.
אבל לפני שמגיעים למקומות ישיבה צריך לחכות בתורים מחוץ לאולם? איך זה עובד?

והגיעו התלבושות שהזמנתי ואני צריכה לבחור ואנחנו יודעים כבר מה הן יכולות הבחירה שלי|פנים|
אולי תצלמי כשיהיה לך זמן ואז נוכל לייעץ? או שפשוט תלבשי את כל התלבושות באותו היום? (זה יותר משתיים?)

I'm counting days I'm counting miles
זו שורה משיר של טיילור, נכון?? :-D :-]

בהרחבה:
איזה יופי שמצאת שיטה שעובדת בשבילך :-]

didalf

Well-known member
נשמע כיף! (זה כיף? כי אני אניח שזה על חשבון החברה ואוכל חינם זה תמיד כיף)
אוכל זה כיף.
וכן יש לי תןביס של 750 שח לחודש. (זה לא כזה הרבה).

אבל לפני שמגיעים למקומות ישיבה צריך לחכות בתורים מחוץ לאולם? איך זה עובד?
אני מניחה שיש תורים בכניסה לאבטחה ובדיקת כרטיסים. ובטח יש גם תור למרץ' ולאוכל לשירותים וכל דבר. בגלל זה אני לא רוצה להגיע מאוחר. אני מניחה סביבות 4-5 כזה?

אולי תצלמי כשיהיה לך זמן ואז נוכל לייעץ? או שפשוט תלבשי את כל התלבושות באותו היום? (זה יותר משתיים?)
צילמתי כמובן:-D אבל זה קצת יותר מידי לשים פה.
ואיך אני אלבש הכל להופעה אחת? מה אני טיילור אחליף תלבושת באמצע ההופעה?:-D
ויש לי 3 אופציות. 2 די דומות והשלישית אחרת לגמרי.

זו שורה משיר של טיילור, נכון?? :-D :-]
כמובן:-P:

Lhuna3

Well-known member
את לא מנשנשת תוך כדי? או שגם זה נחשב הסחת דעת?
נשנושים תוך כדי - מותר, כל עוד זה לא משהו שצריך להכין.
בשביל מה צריך רדיו? למקרה שלא יהיה אינטרנט/חשמל?
כן, בדיוק. תחשבי שאם תשתיות האינטרנט/חשמל נופלות אז אנחנו מנותקים לגמרי ואין איך לדעת מה קורה בכלל.

שוקולד ועוד שוקולד.
זה תמיד טוב!
לא, אין לי מושג על מה מדובר ;-# התנתקתי מהחדשות לאחרונה. לא יוצאת מהבית כמעט בשבועות האחרונים, אני די חיה בבועה.
עדיף באמת להיות מנותקים היום :-( אני גם לא צופה בחדשות כמעט בכלל.

למעלה