שרשור שאלות לעו"ד אהרון טטרו

שרשור שאלות לעו"ד אהרון טטרו../images/Emo124.gif

אז ככה-בשעה טובה אני שמחה לפתוח את שרשור השאלות לעו"ד אהרון טטרו-מומחה הפורום לענינים משפטיים. אני מזכירה שוב-התשובות אינן מהוות יעוץ משפטי מלא אלא מענה נקודתי לשאלה הנשאלת. לאור תוצאות הסקר שפתחנו-השרשור ינעץ עד לערב כאשר אהרון יכנס בשעות הערב ויענה על שאלותכם.
אנשים: לשרשר אך ורק שאלות משפטיות לאהרון. מאחלת שוב
לאהרון.

a n a t i 3 3

New member
בוקר טוב עו"ד אהרון טטרו

רציתי לדעת אם אישה (אם חד הורית) שחיה עם בן זוג (לא אבי ילדיה) זכאית לקבל זכויות של חד הורית
תודה מראש ענת

אם/אב חד הורי/ת

ענת שלום, "הורה יחיד" - הוגדר בחוק משפחות חד הוריות כתושב ישראל שאינו נשוי ואין אדם הידוע בציבור כבן זוגו, ואשר בהחזקתו ילד הנמצא עמו. כך שאם אם חד הורית חיה עם בן זוג תחת קורת גג אחת וחלים לגביהם כל הסממנים המאפיינים בני זוג נשואים (חיים תחת קורת גג אחת ומנהלים משק בית משותף) הרי שאין היא נכנסת תחת הגדרת אם חד הורית.ידוע כי המוסד לביטוח לאומי עורך ביקורת פתע בבתים של אם/אב חד הורי/ת שהצהירו כי אם כאלה. בנוסף מגורים משותפים עם בן זוג שוללים הנחות והקלות שמעניקות רשויות מקומיות לאם/אב חד הורי/ת. בברכת שנה טובה ומתוקה. עורך דין אהרוןטטרו

my sunshine

New member
אבל ,

זה רק לצורך הביטוח הלאומי והזכויות בביטוח הלאומי. לצורך הזכויות במס הכנסה, לא משנה אם את חיה עם בן זוג [ותקן אותי אם אני טועה ]

m i c h a l i

New member
בוקר טוב ../images/Emo140.gif

שאלתי היא: א. האם ניתן לפעול לגביית מזונות דרך הוצאה לפועל אם לא ידועה כתובת החייב או פרטים לגביי מקום עבודתו ? ב. האם יש תקדימים לשינוי שם משפחה של קטין במעמד צד אחד בלבד? תודה

הוצלפ ושינוי שם

שלום רב, ככלל לא ניתן לפתוח תיק הוצאה לפועל מבלי שנמסרה כתובתו של החייב או מקום עבודתו שכן לא ניתן לשלוח אליו את האזהרה שהיא הבסיס לנקיטת הליכים כלפי החייב. לגבי שינוי שם משפחה של קטין במעמד צד אחד הרי שבמצב עניינים רגיל לא ניתן לשנות שם במעמד צד אחד. שנה טובה ומתוקה,

deena

New member
באיזה נסיבות אפשר בכל זאת

לשנות שם במעמד צד אחד?
!

a n a t i 3 3

New member
תשובה מידע אישי

שם משפחה של קטין אי אפשר לשנות גם במעמד שני הצדדים

deena

New member
מידע אישי ולאחר ביצוע

בוודאי שאפשר. הוסכם בהסכם גירושין ששם משפחתה של בתי ישתנה והיא תקבל את 2 שמות המשפחה- שלי ושל אביה. וזה בוצע.

שינוי שם

שוב שלום, בנסיבות קיצוניות מאוד כגון: שם משפחה ייחודי שדבק בו קלון בשל מעשה חמור של אחד ההורים יתכן ובית המשפט לאחר קבלת תסקיר של פקיד סעד יעתר לשינוי שם במעמד צד אחד. ושוב שנה טובה וממתוקה

m i c h a l i

New member
תודה ושאלה נוספת באותו הקשר

האם יש להגיש תביעה לביהמ"ש לעינייני משפחה בנוגע לשינוי השם?

ח ב ר מ ן

New member
בוקר טוב לכולם ברצוני לשאול את ...

האדון המלומד שאלה... יש לי שני ילדים בני 18.5 האחד מתגיס בחודש נובמבר, והשניה ממשיכה ללמוד עוד שנתיים ולא מתגייסת..ההסכם אומר כאשר הילדים מתגיסים אני מוריד את סכום המזונות ל 3/4 זאת אומרת מוריד 1/4 למתגייס אני מוריד בנובמבר..מה לגבי הילדה שממשיכה ללמוד ומתגייסת בגיל 21 אני ממשיך לשלם מלא או.....בתודה אורי(לא מוריד בגיל 18 אלא בגיוס)

מתגייסים

שלום רב, בעניינך יש לשאול מה היתה כוונת הצדדים בעת החתימה על ההסכם. אם הכוונה היתה להפחית את הסכום עם גיוסם בפועל לצהל הרי שנראה כי אין להפחית את סכום המזונות אלא בעת הגיוס בפועל. במידה והכוונה בעת החתימה על ההסכם היתה להפחית את סכום המזונות בעת הגיעם לגיל גיוס או במועד בו ניתן לגייסם על פי חוק השירות הצבאי הרי שנראה כי במועד זה ניתן יהיה להפחית מסכום המזונות. בברכת שנה טובה ומתוקה וגיוס קל עד כמה שניתן.

שלום עו"ד אהרון טטרו..

השאלה שלי היא לגבי אי מילוי סעיף בהסכם הגירושין. עפ"י ההסכם אמורים בן זוגי לשעבר ואנוכי להתחלק בכל החובות שהיום קיימים לשנינו כזוג עד ליום חתימת ההסכם. האקס היה אמור להעביר אליי את חלקו בחוב מכיוון שאני שילמתי את כל מה שהצטבר. עברו שנתיים. ועד היום לא קיבלתי את חלקי. כיצד עליי לפעול במקרה זה?

הפרת הסכם גירושין

לחיוכים והפתעות שלום, הסכם גירושין שאושר על ידי בית המשפט לענייני משפחה או בית הדין הרבני הינו פסק דין לכל דבר וענין. לפיכך במידה וצד מפר את ההסכם ניתן להגישו לביצוע בלשכת ההוצאה לפועל לצורך גביית החובות. שנה טובה ומתוקה,

woman228

New member
הוצאת דרכון לקטינה

שאלתי היא - האם ניתן להוציא דרכון לקטינה (בת 12) , ללא אישור אביה. עלי לציין כי הוא אינו בקשר עם הילדה כבר 11 שנים. אין לנו מושג היכן הוא חי ומה עולה בגורלו (למעט שמועות). במשרד הפנים נמסר לי כי ע"י מסמכים ניתן ליצור "ניתוק קשר". איני מעונינת לעשות כזה צעד דרסטי. אלא רק הוצאת דרכון.

למעלה