שרשור שאלות לסי הקשורים לשיריה

אם תורשה הפניית שאלה לשושנת העמקים

לעיתים אני גם משייטת לי בפורום ניתוח שירה ופורוזה ועלתה שם שאילתה על שיר שהלחין נחצ'ה למילים של רחל שפירא "אנשי הגשם" האהוב עלי מאוד איש לא ידע לענות מי הם בעצם אותם אנשי הגשם היתה סברה אחת של מישהו שהם אנשי המוסד הדואגים למדינה בנוסף לא באה ישועה מהכותבת עצמה (כמובן) שהשאירה תעלומה באפלה סקרנותי לדעת מה היתה נקודת מבטו של אביך שעה שיגש אל מלאכת ההלחנה ואולי תוכלי לשפוך מעט אור על הדברים מנקודת המבט שלך ושלך בלבד בתקווה ותודה

actress

New member
../images/Emo168.gif ../images/Emo79.gif שירה ופרוזה ../images/Emo79.gif ../images/Emo63.gif

actress

New member
העלת רעיון נפלא לנושא חדש וזה ניתוח

ניתוח השירים של סי, יכול להיות מעניין איך כל אחד רואה את השיר שהוא אוהב מנקודת מבט שלו, ואפשרי לנתח לא רק שיר של סי אלא של עוד אומנים.

actress

New member
החלטתי ללכת על שיר של קורין אלאל

לקוח משירונט אנטארקטיקה ביצוע: קורין אלאל מילים: חנה גולדברג לחן: קורין אלאל אין סוסים שמדברים עברית אין אנשים שלא מתים חפש באנטארקטיקה אין ארמון באמצע רחוב הירקון לא גר נסיך אתי בחדר אין שלג באפריקה חפש באנטארקטיקה אהבה היא אור הולך ובא אם תבקש אותה לנצח, חפש באנטארקטיקה ואני עומדת כאן איתך לא נסיכה שלך לנצח, חפש באנטארקטיקה אתה אומר: חייב להיות יותר זה בינוני, זה לא מספיק לי אין פה רומנטיקה חפש באנטארקטיקה. אהבה היא אור הולך ובא... בילדותי נהגתי לחקות המון אנשים וגם זמרים בינהם את קורין תמיד חשבתי שסוסים באמת מדברים ושחנה גולדברג כתבה את המילים התייחסתי ממש ברצינות כיום שאני מנתחת לעומק את השיר המשמעות של זה נראית לי אחרת לגמרי, אולי זה מסביר למה אני רוצה לטוס לאנטארקטיקה אם כי אני רוצה לטוס בגלל הפינגווינים וגם בגלל ששם יש חצי שנת אור וחצי שנת חושך והזמן עובר בטיל אם פה השבועיים עוברים לאט שם זה עובר בטיל ולא תרגישו שעברה חצי שנה

"עד אליך"

אבקש לדעת את הסיפור המלא לשיר "עד אליך"....שיר מדהים ביופיו לדעתי - מרגש מאוד ומלא עומק ומשמעות. מתי נכתב ?באיזה הקשר?למישהו ספציפי? יש לי זוג חברים שזה היה ה"שיר" שלהם...בטח יש מלא זוגות כאלו. חבל שלא זכיתי לשמוע את השיר בהופעה בזמן האחרון ובגבעתיים.

ט י נ ה

New member
את עד אלייך כתבתי כשהייתי מאוד

צעירה ומאוהבת במי שהפך לימים לאבא של תומר בני המדהים . רציתי אז לומר לכל אלו שמאוד אוהבים מישהו שלא יחכו שהוא יצלצל זה לא משנה מי מתקשר למי העיקר שהקשר נוצר. עד אלייך הפך להימנון במהלך השנים. של כל המאוהבים והלבבות השבורים. מקווה שעניתי

כן תודה תודה!!

ביצוע: סי היימן מילים ולחן: סי היימן עד אליך --------- אל תוותר עלי כל כך בקלות זה לא כל יום שאני מוכנה לקרבה אני במסע מתוך בדידות כל כך גדולה על המאזניים הטוב עובר את הרע עד אליך, עד אליך עשיתי דרך ארוכה אם היה לי קצת אומץ, ודאי הייתי איתך אתה לעולם לא תדע, כמה רציתי אותך והרצון קיים והפחד גם אם היה לי קצת אומץ, אני לא הייתי כאן עד אליך, עד אליך עשיתי דרך ארוכה כן, אני הגעתי אחרונה אם היה לי קצת אומץ ודאי הייתי איתך עד אליך, עד אליך

"ציפור לבנה"

מסקרן אותי גם מי זאת הציפור?..... פרטים כללים כמו קודם כמו ציפור לבנה, כמו ציפור לבנה תעופי שמה, בין חלומותייך, אל מחוז חפצך. כמו ציפור לבנה, כמו ציפור לבנה תעופי שמה בין הריסותייך, אל מחוז חפצך אל עבר בדידותך. (השיר יכול להיות אופטימי...וגם פסימי...בין הריסותייך נשמע מצמרר משהו)

ט י נ ה

New member
ציפור לבנה נכתב על יד צוף

והשיר מוקש למישהי שנפטרה לזכרה .ואני מנועה מלספר כי זה אישי . אבל היה לצוף ולי חשוב לומר אז בימים ההם שגם שיר שנכתב לזכרו של מישהו יכול לקבל חיים חדשים ולהתאים לדוא החדש. אני מצאתי הרבה אוויר בשיר הזה והוא אחד היפים שנותרו לי מהימים ההם.

actress

New member
השיר הזה מאוד דיבר אליי ../images/Emo42.gif

בכלל שאני חושבת על החופש זה אחד השירים שגורמים לעוף כמו ציפור ולשוטט בין החלומות יש עוד שירים אני זוכרת גם את השיר "מדיה" שהייתי קטנה שמעתי המון את השירים של סי וגם את השיר הזה ותמיד זה גרם לי להרגיש שיום אחד אני אפגש עם האישה מתוך המדיה מבעד למדיה ואכן זה קרה ואני גאה בזה

../images/Emo7.gif מרגש ועצוב

תודה סי ששתפת אותנו קצת על השיר ציפור לבנה. מקווה שכולנו נגיע לכל מחוזות חפצנו וליבנו בקרוב.

ט י נ ה

New member
אעדיף שננתח שירים של אחרים ולא

את שירי שלי ... מקווה שתקבלו בהבנה . אם יש שאלות על למי למה וכו כתבתי שיר זה או שיר אחר אשמח לענות כאן בפורום .

למעלה