שרשור בוקר היום ה89 בבית עדכונים

מצב
הנושא נעול.

אופה קטנטנה

Well-known member
יחפנית,
שאפו על הפוסט, גם כי אין בו דבר לערוך,
והוא בועט ונושך בדיוק במידה הנכונה,

וחשוב מכך, לטעמי האישי, זה שיר הלל לפמינזם עוד כשהיה בחיתוליו.

ועם זאת אומר, וללא קשר לסתיו, כי אני בעצמי מניתי את הסיבות
הן הרפואיות, הן האלטרנטיביות למה היא ממירה את תרומתה כפי שטורטיש
המהממת הטיבה לתאר, והן פילוסופית, כמו נניח הפראנסאווים והמסה הפנומנלית והנוקבת
שאני מאוד ממליצה לקרוא בזמנכם החופשי, ״הזכות לעצלות״,

ואחרי שקלדתי את כל זה, אומרה:
לכל אחד בבית האח, קיימים טריגרים, ביוגרפיה כזו או אחרת, סיבות למכביר למה לא לקחת
חלק במטלות שיתופיות כאלה ואחרות, ואם כל אחד כזה יזכה להנחה, או להתחשבות,
הרי שאיש לא ינקוף אצבע והם יחיו בחיריה, או לכל הפחות בדיר חזירים.

ואם לרגע אחד בודד אמשיל את זה נניח, ומבלי לפתח את זה כאן, מסיבות ידועות
שהן חוקי הפורום, וקיים לזה שירשור יעודי,
אזי, אם כל אחד בארצנו הקטנטונת יספק למי מאיתנו סיבות מדוע אינו יכול לשרת בצבא,
בין אם מסיבות דתיות, ובין אם מסיבות פצפסטיות ואידיאולוגיות, אזי,
מדינתנו תוותר מופקרת בגבולותיה, ולא תתקיים עוד.

החיים תמיד יותר מורכבים מצד אחד מודגש, מזווית אחת מוארת בספוט.
💕

בלנקה המקורית

Well-known member
יחפנית,
שאפו על הפוסט, גם כי אין בו דבר לערוך,
והוא בועט ונושך בדיוק במידה הנכונה,

וחשוב מכך, לטעמי האישי, זה שיר הלל לפמינזם עוד כשהיה בחיתוליו.

ועם זאת אומר, וללא קשר לסתיו, כי אני בעצמי מניתי את הסיבות
הן הרפואיות, הן האלטרנטיביות למה היא ממירה את תרומתה כפי שטורטיש
המהממת הטיבה לתאר, והן פילוסופית, כמו נניח הפראנסאווים והמסה הפנומנלית והנוקבת
שאני מאוד ממליצה לקרוא בזמנכם החופשי, ״הזכות לעצלות״,

ואחרי שקלדתי את כל זה, אומרה:
לכל אחד בבית האח, קיימים טריגרים, ביוגרפיה כזו או אחרת, סיבות למכביר למה לא לקחת
חלק במטלות שיתופיות כאלה ואחרות, ואם כל אחד כזה יזכה להנחה, או להתחשבות,
הרי שאיש לא ינקוף אצבע והם יחיו בחיריה, או לכל הפחות בדיר חזירים.

ואם לרגע אחד בודד אמשיל את זה נניח, ומבלי לפתח את זה כאן, מסיבות ידועות
שהן חוקי הפורום, וקיים לזה שירשור יעודי,
אזי, אם כל אחד בארצנו הקטנטונת יספק למי מאיתנו סיבות מדוע אינו יכול לשרת בצבא,
בין אם מסיבות דתיות, ובין אם מסיבות פצפסטיות ואידיאולוגיות, אזי,
מדינתנו תוותר מופקרת בגבולותיה, ולא תתקיים עוד.

החיים תמיד יותר מורכבים מצד אחד מודגש, מזווית אחת מוארת בספוט.
💕
תמיד אמרתי שאת האישה הכי מעניינת שהכרתי אי פעם ואם לא הייתי סטרייטית בכל רמ"ח אבריי הייתי מתאהבת בך ללא תקנה.
אבל, אני תמיד מסתכלת על האח הגדול מתוך נקודת המבט האישית שלי, כי הנפשות שם לא מעניינות אותי בכלל. דקה אחרי שהסיוט הזה נגמר
הן נמחקות מזכרוני. אני לא כתבתי בפוסט שלי שיר הלל לסתיו אלא ציינתי רק את הנקודות שבהן היא הזכירה לי אותי בילדותי. כן, אני פמניסטית בכל רמ"ח עצמותי וברגע ששמעתי את כל החבורה כולה צועקת עליה ורודה בה שתבוא לתרום את חלקה במטלות ותעזור לפנות מהשולחן הענק והיא כולה מטר צבונציק ולא מגיעה אפילו לקצהו של השולחן, זה כנראה פרט על איזה זיכרון דחוק מילדות קדומה שבה אני מטר וחצי בקושי, רזה מאוד מתחת לארבעים קילו מתבקשת לעזור גם. אז אני לא באה להצדיק אף אחד ולא מאשימה אף אחד. אני רק מתארת מה זה מעורר אצלי ומן הסתם גם אצל אחרים. הזכרונות האפלים שאנחנו מדחיקים בפינות של חיינו. חוץ מזה אנחנו לא בנויים כמיקשה אחת. כל אחד מביא איתו ערכים אחרים ותובנות אחרות מהחיים שלו.
לדוגמא מעתוקה בטוחה שהיא נולדה לשרת את כל העולם ואשתו. מאז שנולדה היא הבינה שהיא צריכה להיות בעולם הזה בשביל אח שלה. היא לא היססה לספר את היחס של הגברים אליה אשר התביישו ללכת בחברתה וביקשו ממנה ללכת במדרכה ממול כדי לא להיראות יחד איתה. היא חיה עם זה כל חייה. בשבילה אין מצב שהיא תגיד - אם ברבי לא מנקה אז גם אני לא מנקה. אין דבר כזה בחיים שלה. היא חיה מתוך תחושת שליחות שלזה היא נועדה בחיים האלו. אני מכירה כאלו המון. המון.
אני כל כך רחוקה מזה כי למרות שהיה לי אח עם צרכים מיוחדים, מעולם לא חשבתי שנולדתי כדי לטפל בו. אנוכי מצידי אבל ככה נולדתי.

עדגיל

Well-known member
תמיד אמרתי שאת האישה הכי מעניינת שהכרתי אי פעם ואם לא הייתי סטרייטית בכל רמ"ח אבריי הייתי מתאהבת בך ללא תקנה.
אבל, אני תמיד מסתכלת על האח הגדול מתוך נקודת המבט האישית שלי, כי הנפשות שם לא מעניינות אותי בכלל. דקה אחרי שהסיוט הזה נגמר
הן נמחקות מזכרוני. אני לא כתבתי בפוסט שלי שיר הלל לסתיו אלא ציינתי רק את הנקודות שבהן היא הזכירה לי אותי בילדותי. כן, אני פמניסטית בכל רמ"ח עצמותי וברגע ששמעתי את כל החבורה כולה צועקת עליה ורודה בה שתבוא לתרום את חלקה במטלות ותעזור לפנות מהשולחן הענק והיא כולה מטר צבונציק ולא מגיעה אפילו לקצהו של השולחן, זה כנראה פרט על איזה זיכרון דחוק מילדות קדומה שבה אני מטר וחצי בקושי, רזה מאוד מתחת לארבעים קילו מתבקשת לעזור גם. אז אני לא באה להצדיק אף אחד ולא מאשימה אף אחד. אני רק מתארת מה זה מעורר אצלי ומן הסתם גם אצל אחרים. הזכרונות האפלים שאנחנו מדחיקים בפינות של חיינו. חוץ מזה אנחנו לא בנויים כמיקשה אחת. כל אחד מביא איתו ערכים אחרים ותובנות אחרות מהחיים שלו.
לדוגמא מעתוקה בטוחה שהיא נולדה לשרת את כל העולם ואשתו. מאז שנולדה היא הבינה שהיא צריכה להיות בעולם הזה בשביל אח שלה. היא לא היססה לספר את היחס של הגברים אליה אשר התביישו ללכת בחברתה וביקשו ממנה ללכת במדרכה ממול כדי לא להיראות יחד איתה. היא חיה עם זה כל חייה. בשבילה אין מצב שהיא תגיד - אם ברבי לא מנקה אז גם אני לא מנקה. אין דבר כזה בחיים שלה. היא חיה מתוך תחושת שליחות שלזה היא נועדה בחיים האלו. אני מכירה כאלו המון. המון.
אני כל כך רחוקה מזה כי למרות שהיה לי אח עם צרכים מיוחדים, מעולם לא חשבתי שנולדתי כדי לטפל בו. אנוכי מצידי אבל ככה נולדתי.
אני הבת הבכורה שתמיד היתה "מקל בית שימוש", ובגלל שנשאתי את שמה של סבתי, אשה זקנה ומכוערת שהתמונה שלה היתה הכי חשובה בבית, אז אבא שלי אמר שלא צריך לעייף את הילדה החלשה, ויש לה עוד אחיות סטייל מעתוקית שיעזרו לאמא. ככה יצא שאני האחות המפונקת ששוכבת על הספה, קוראת ספרים ומשאירה ערימות של צלחות. כשהתחתנתי, בעלי ניסה לאלף אותי ללא הצלחה. אני עד היום לא מוטרדת מכיור מלא וכביסה לקיפול.

רותרות7

Well-known member
תענוג לקרוא אותך ובכל זאת שתי הערות קטנות. מעתוקה מטפלת באח תאום. עם הרבה אגשי אשמה איך היא יצאה מאותה לידה בסדר והוא לא.
אשר לסתיו, גם עם מטר וחצי אפשר להשתתף במטלות הבית. הא ראיה היומיים שבילתה במטבח בניסיון להציק לשאר הדיירים עם ריחות מאפה וכו'. מי שביקש ממנה לסייע לא היו בטלנים שהשתמשו בה כמשרתת ונתנו לה פקודות. אלו היו דיירים שמיום הכניסה לקחו על עצמם את המטלות וביקשו ממנה להשתתף. לא דומה לסיפור שסיפרת על ילדותך כשהאחים הגדולים ישבו וסינג'רו אותך, הקטנה.

tarimulu

Well-known member
איפה אירוע הטוורקינג והבריונות וה"איך האח לא מעיף אותו" ואיפה אנחנו היום
סתיו וליאל מדברים על איך כמעט פספסו זה את זה ושיהיה קשה להם להיפרד בתרחיש הדחה

לרה5

Well-known member
העולם המקביל

sashalola

Well-known member
מקסים.
אני שמחה בשביל שניהם.

גליה 1211

Well-known member
סתיו וליאל מדברים על איך כמעט פספסו זה את זה ושיהיה קשה להם להיפרד בתרחיש הדחה​
יש להם המון משותף ואני בטוחה שנוצרה כאן חברות אמיתית לא רק כצורך להשאר בתוכנית​

JONY המקורי

Active member
מבחינה פסיכולוגית , האישיות של סתיו מעניינת.
ניכר שמאורעות החיים הביאו אותה לסגל לעצמה יכולת לשרוד לבד,
לגמרי לבד בלי תמיכה חברתית.
אפשר ללמד אותה בשנה א' בפסיכולוגיה , בפרק שמראה כיצד איניבידואל ,
שיכול להישען על עצמו בלבד, עדיין מותיר דלת לבבית פתוחה לרווחה למי שהיה
עויין כלפיו , והחליט "לחזור בתשובה ".
וגם היא מתאכזבת או נבגדת , וצריכה להמשיך ללכת לבד , היא לא הולכת בדרך חשוכה,
הנפש היציבה והחזקה שלה מאירה לה את הדרך.
כדי להבין כמה היא חזקה , דיי להשוות אותה לגברתנים כמו גיא, בן ואורי שברחו משם מבוהלים.

Lotarica

Well-known member
אני קוראת כאן את כל המחמאות לסתיו ואני ממש בשוק....איך אפשר להחמיא לאשה כזו? בת 33...איזו דוגמא היא נותנת לנערות, נשים צעירות...בושה וחרפה...מקוה מאד שהיא לא תזכה...לא מגיע לה.

נערך לאחרונה ב:

ק ו ל י ת

Well-known member
אני קוראת כאן את כל המחמאות לסתיו ואני ממש בשוק....איך אפשר להחמיא לאשה כזו? בת 33...איזו דוגמא היא נותנת למערות, נשים צעירות...בושה וחרפה...מקוה מאד שהיא לא תזכה...לא מגיע לה.
הדבר היחידי שאפשר ללמוד ממנה הוא..איך לא מתנהגים. או קבל את הזר והשונה. אני לא מקבלת אותה ולא מעוניינת שתזכה. אבל גם לא שי ולא שניר.לא יענקי ולא ליאל. לא עדן ואברהם. .נשארה יובל כבררת מחדל..

Lotarica

Well-known member
הדבר היחידי שאפשר ללמוד ממנה הוא..איך לא מתנהגים. או קבל את הזר והשונה. אני לא מקבלת אותה ולא מעוניינת שתזכה. אבל גם לא שי ולא שניר.לא יענקי ולא ליאל. לא עדן ואברהם. .נשארה יובל כבררת מחדל..
בכייף אם יובל תזכה. ילדה טובה.עוזרת,איכפתית,לא פוחדת לומר את דעתה...בהחלט מגיע לה לזכות.לאף אחד מהדיירים האלה לא מגיע לזכות.היא תרויח את הזכייה ביושר.

Goneril 4444

Well-known member
בכייף אם יובל תזכה. ילדה טובה.עוזרת,איכפתית,לא פוחדת לומר את דעתה...בהחלט מגיע לה לזכות.לאף אחד מהדיירים האלה לא מגיע לזכות.היא תרויח את הזכייה ביושר.
גם יענקי מתאים אם כך בחור טוב, עוזר, איכפתי בתיאום מופלא גם הוא וגם יובל התחילו להשמיע את דעתם

sashalola

Well-known member
גם יענקי מתאים אם כך בחור טוב, עוזר, איכפתי בתיאום מופלא גם הוא וגם יובל התחילו להשמיע את דעתם
דעתי, שילך קודם לצבא,
אחר כך נשמע מה יש לו לומר.
מילא שלא התגייס כמו כל בחור בגיל 18,
ומילא שהוא רוצה ומתכנן,
לבלות בחופשת ציצים לפני שזה יצא לפועל, אם בכלל,
לא עובר לי בגרון.

Goneril 4444

Well-known member
אני קוראת כאן את כל המחמאות לסתיו ואני ממש בשוק....איך אפשר להחמיא לאשה כזו? בת 33...איזו דוגמא היא נותנת לנערות, נשים צעירות...בושה וחרפה...מקוה מאד שהיא לא תזכה...לא מגיע לה.
האח הגדול היא לא תוכנית לחפש מודל אופי לחיקוי. משחק עם פרס כספי ואם מגיע או לא ההצבעות אם תהיינה לטעמו של עוז יכריעו.

נערך לאחרונה ב:

צופה מלונדון

Well-known member
מבינה מצד אחד ומתקוממת
מצד שני.
למי שיש ילדים בגילאים האלה ( כן כן 33. ) או מנהל אנשים בגילאי ה30 יודע שהדור הזה ברובו מושך את גיל הנעורים אל תוך שנות ה30 - רבים עדיין גרים עם ההורים ומתקשים למצוא את שחשקה נפשם בנדודים מתישים.
סתיו מקורקעת. יש לה סנטר יציב וחזק. היא יציבה. ממוקדת מטרה.
היא הקימה עסק בעשר אצבעותיה. מגדלת שני ילדים. רכשה בית ומשלמת משכנתא.
מקיימת חברויות אמיצות עם כמה חברות שמתארחות תדיר בביתה לשבת.
ובסהכ היא עדיין צעירה מאד מאד.

יונתנסקי

Well-known member
לוטי, אני לא חושבת שממש מחמיאים לה.
אני, למשל לא מחמיאה לה, ולא חושבת שיש לה תכונות אַי א־י אַי
אבל מה ?
שונאת את הירידות המרובות עליה, ולכן תומכת בה.
תומכת בה, לא אומר שמתלהבת ממנה.

מצב
הנושא נעול.
למעלה