שריפה בים..

שריפה בים.. ../images/Emo182.gif../images/Emo42.gif

אני נערה בת 14 , צבע העור שלי בהיר (אני חושבת שזה די משנה...). ביום שבת האחרון הלכתי עם המשפחה לים (באילת), ולא מרחתי את עצמי בקרם הגנה, כי הוא היה מקולקל ובכל מקרה הוא לא היה עוזר לי בהרבה (מס 8). בלי כוונה נרדמתי בשמש למשך כמעט 4 שעות, ועכשיו אני שרופה מאוד בכמה איזורים בגוף. אני רוצה לציין שאני ברוב הפעמים משתמשת בקרם הגנה גבוה (30), וזו הפעם הראשונה שלי השנה בים (פעם ראשונה אחרי החורף), ופעם ראשונה שאני נשרפת כך. אני רוצה לדעת: 1. חוץ מאלוורה , יש איזו תרופת פלא שתעזור לי להקטין את הכאבים? או משהו שיעזור לשריפה לעבור מהר יותר? 2. האם יש סכנה לסרטן העור או למחלה אחרת של העור מחשיפה כזו של פעם אחת למשך זמן של כמה שעות? תודה רבה

כווית שמש משהיה בים

אני מתנצל שלא עניתי קודם ובודאי כבר לא יעזור לך מה שאומר לגבי הטיפול הראשוני. הסיפור שלך מאד אופייני ואני תמיד מספר בהרצאות לילדים שהמורה שלהם שנוסעת בפסח לאילת ונחשפת לראשונה באותה עונה לשמש וחוזרת "שרופה" לכיתה, היא הדוגמא הגרועה ביותר להתנהגות בשמש. יש להחשף לשמש בהדרגה ולא בבת אחת. ידוע לנו שחלק מהחולים בסרטן עור ממאיר, המלנומה נכוו משמש בילדותם. מאידך אין אף אחד מאיתנו שלא נכווה בילדות. כך שקשה מאד להסיק מסקנות ברורות. הסיכוי לסרטן עור קטן גם אצלך ואין צורך לחיות בפחד מהיום ועד עוד 20-30 שנה בשל הסיכוי לחלות. אין ספק שהכרחי להישמר מהשמש ומכוויות משמש. ושנהיה כולנו חכמים בשמש.

למעלה