שרון שלום שוב

שרון שלום שוב

קראתי קצת בפורום, את הביקורת אודות הסדרה ואודותיך, ואת התגובות שלך לביקורת זו. את דעתי בעניין כבר הבעתי בפוסט הפתיחה, אבל רציתי להוסיף משהו (לאור התגובות שלך ושל הגולשים). רוב הגולשים מביעים מורת רוח על הפתח שפתחת להווצרותו של מדרון חלקלק. יכול להיות שהטיפול הספציפי בארבעת המטופלים הנ"ל הוא בדיוק מה שהם צריכים. אני לא חושב שזה המצב, אבל מצד שני אני לא פסיכולוג. עצם הבאת הסדרה לכאן היא הוכחה נוספת לכך שהתקשורת חודרת לכל תחומי החיים ולא משאירה פתח קטן לאינטימיות. לפרטיות. אנחנו מקבלים כל כך הרבה פגיעות של התקשורת בזכות האדם לפרטיות: פפראצי, רכילאים, תכניות ריאליטי... נוצרת הרגשה שעכשיו גם הפסיכולוגים מוכנים למכור אותנו למצלמה. נוצרת הרגשה שיום יבוא, והפסיכולוג שלי יסביר לי בצורה מאוד רהוטה למה כדאי גם לי לחשוף את עצמי בפני המצלמה. הרי ידוע שדבר שמופץ באינטרנט ובתקשורת, מאבד כל ערך. היום ניתן להשיג כמעט הכל בקליק, והתקשורת עושה ה-כ-ל כדי לפרוץ גבולות נוספים. את, בסדרה שלך, פרצת גבול. הוצאת את הטיפול הפסיכולוגי החוצה אל התקשורת. הוצאת את הסודות הכי כמוסים של אותם ארבעה מטופלים - אל התקשורת. הוזלת את הערך של חסיון הטיפול. טיפול פסיכולוגי נראה עכשיו כמו דבר הרבה יותר זול מבחינה מוסרית. כמו שהוזילו את הסקס עד לרמה שבמקום שאנחנו ננסה להשיג סקס, הסקס מנסה בכל הכח להשיג אותנו, כך את גורמת בסדרה להוזלת ערך שנחשב למאוד חשוב ויפה בעיני הציבור. הרבה מאוד תגובות כאן מתייחסות לפתח שנפער באמצעות הסדרה - לפגוע בערכים נוספים. מה הדבר הבא? טיפול פסיכולוגי אינטימי ראינו..... איך גבר מתחיל עם בחורה ומה הוא מנסה להסתיר - רואים את זה כל יום בתכניות כמו דאבל-דייט.... אנשים מכירים, נמשכים אחד לשניה ומקיימים יחסי מין - ראינו כבר בפרוייקט Y... איזה ערך נרמוס עכשיו כדי לזכות ברייטינג? אני ממליץ לך בחום לצפות בסרט "המופע של טרומן" כדי להבין קצת יותר את מקטרגייך לילה טוב ובהצלחה

תודה על דבריך

אחפש את הסרט. רק להבהיר, מועמדים להשתתף בתוכנית פנו אלינו, ביקשו להשתתף, וערכו פגישות אישיות עם צוות שלם שחשב ושקל שוב ושוב למי זה עשוי להתאים. אם תשים לב, תוכל לראות שבכל אחד מהסיפורים המובאים יש איזה שהוא עניין סביב חשיפה (לא תקשורתית דווקא) כך שעצם הסטינג הזה מילא תפקיד טיפולי בדומה למה שרענן שקד כתב-המדיה כתראפיסט. בעצם, אתו רעיון כמו של טיפול קבוצתי. לקום ולומר את דבריך, מול עדים / קהל ולחשוף את עצמך לתגובות כחלק מהתהליך.

אי הסכמה מלאה

ראשית תודה על תגובתך אני לא מסכים עם ההקבלה של הסדרה לטיפול קבוצתי. טיפול קבוצתי נעשה במסגרת קבוצת תמיכה. ביקורת כל כך נוקבת כמו שניתנת כאן, לדעתי הבלתי מקצועית, עלולה לגרום למטופלים להסגר. בכך הם עלולים להמנע מלחשוף את הבעיות שמציקות להם, אותן בעיות שזקוקות לטיפול באמת, בין אם בעזרתך ובין אם יקבלו את הטיפול במסגרת אחרת. חוץ מזה, את הרי יודעת איך העסק עובד - קיים סיכוי שהמטופלים יתאימו את עצמם לצרכי המדיה ויסיטו את תשומת הלב מהבעיות האמיתיות שלהם. הרי לא משתלם להשקיע בכמה פרקים רצופים של הסדרה בהם אין התקדמות משמעותית. הרייטינג יורד, וצריך "לתבל" את הסדרה כדי להשאיר את הצופים מעוניינים. לגבי הסרט - המופע של טרומן (טרומן - ג'ים קרי) הוא סרט מאוד מומלץ. מדובר על אדם שכל החיים שלו מצולמים, ללא ידיעתו, לסדרת ריאליטי. מקווה שתהני ממנו
לילה טוב

lightflake

New member
"הרי ידוע שדבר שמופץ באינטרנט ובתקשורת,

מאבד כל ערך" ? למי זה ידוע? מאיפה הרעיונות האלה?

למעלה