שקיפות עורפית - סיסי שליה

שקיפות עורפית - סיסי שליה

שלום אני אמורה לעבור בדיקת סיסי שליה. האם יש טעם לבדוק גם שקיפות עורפית? שאלה נוספת- אני מתלבטת עם לבצע בדיקת סיסי שליה בתל השומר או ברמב"ם. אני לא מכירה את הרופאים- יש המלצות? ושאלה אחרונה- האם קיים הבדל משמעותי בין ביצוע הפלה בשבוע 13 לשבוע 15? תודות soul

סיסי- שליה

לדעתי אין טעם לעשות שקיפות עורפית אם את כבר עושה סיסי שיליה. שקיפות עורפית היא בדיקה סטטיסטית בלבד, וסיסי שיליה היא בדיקה גנטית (סופרים כרומזומים) כשאת הולכת לסיס-שיליה, אל תלכי לבד כי לא תוכלי לנהוג הביתה. קחי בחשבון גם יומיים מנוחה מוחלטת.... לגבי שאר השאלות, אין לי תשובה...

סיסי שיליה

הטעם היחיד הוא שאם התוצאה של השקיפות העורפית לא תקינה, ואת עדיין לא בגיל המזכה, יתכן שיממנו לך את הבדיקה. פרט לכך אני לא רואה טעם לבצע שקיפות בנסיבות אלה. עשיתי סיסי שיליה באיכילוב, לא יודעת לגבי סיסי שיליה בתל השומר. בתל השומר עשיתי בעבר מי שפיר אצל ד"ר אברהם אדריאן, שהיה מצויין. עד כמה שידוע לי אין הבדל משמעותי בין שבוע 13 ל- 15 מבחינת הפלה. אגב, אחרי סיסי שיליה מבקשים לנוח 24 שעות, לא יומיים כפי שכתבה עדיין יעל. אסור לקיים יחסי מין משך שבוע.

גם אני התלבטתי בשאלה הזאת

אני אמורה לעבור סיסי שילייה בתל השומר בעוד כשבועיים (אם אני לא אשתפן ואחליט לחכות בסוף למי שפיר) והחלטתי (בעצת הרופא שלי) לא לעשות שקיפות עורפית כי באמת שאין סיבה. אגב, אם הייתי עושה מי שפיר כן הייתי עושה שקיפות כדי לדעת קודם מה המצב. בתל השומר את לא בוחרת את הרופאים מראש, יש ארבעה רופאים שמבצעים (ליפיץ,ברקאי,פלדמן ווייס),בבדיקה יהיו בוודאות שניים מתוכם אך לא ניתן לדעת מי. אין לי מושג לגבי רמב"ם.

למעלה