שנת לילה

שנת לילה

החמוד שלי בן חצי שנה יונק מלא התחיל לפני כשבוע מרק מהיום שנולד ועד עכשיו הוא יונק כל שעתיים וכך גם בלילה. הסביבה(בעלי, ההורים , חברות שאפילו הניקו) לוחצים לתת סימילאק כי אני כבר סמרטוט, אין לי זמן לילדים הגדולים יותר (יש לי עוד שני קטנים) הוא בלילה מתעורר כל שעתיים כמו שעון ואני לא מצליחה להזיז אותו ליותר זמן זה מלווה בצרחות. מה לעשות?????

b a b y b l u e

New member
לרתום את האב לתת בקבוקים בלילה

שזה יהיה מאמץ משותף של שניכם. ואם קשה לו באמצע השבוע,תמיד הוא יכול לעשות את זה בסופה"שים...

דלית 3

New member
יכולה לשלוח רק ../images/Emo24.gif מזדהה

כל השלוש שלי - הבכורה שינקה 5.5 חודשים, השניה שינקה 9.5 חודשים והשלישית שינקה שנתיים וחצי - כוווולן אכלו כל שעתיים עד גיל שנה. עם השלישית זה המשיך עד שנה ורבע ואז 'נכנעתי' ללחץ של בעלי והתחלנו עם בקבוק סימילאק אחד בלילה שהוא נותן בהתעוררות ראשונה אחרי שאני נרדמתי. זה עבד נפלא
: היא המשיכה להתעורר אחרי שעתיים אבל אני ישנתי 4 שעות, היה לי יותר כוח ביום לשלושתן והכי חשוב - הוא הפסיק לרדת לחיי
כ"כ מבינה אותך אבל קחי בחשבון שלא חייב להיות שזה ישנה משהו או כמו שאמר לי רופא הילדים שלנו שהתייעצתי איתו מתהומות העייפות: "יש ילדים שאוכלים הרבה פעמים קצת והיא מהסוג הזה עם 'הקיבה הקטנה'. את יכולה לנסות תמ"ל אבל אני לא מאמין שזה ישנה משהו". המשפט הזה נתן לי את הכוח להמשיך הלאה עד אחרי שנה. מקווה שאצלכם זה יעבור קודם

../images/Emo45.gifלרופא שלכם!

אני חושבת שזו פעם ראשונה שאני שומעת על כזו תגובה מרופא כאן בפורום.

דלית 3

New member
קיבל חינוך טוב../images/Emo8.gif

מעודכן בהנחיות ארגון הבריאות העולמי- עוד לפני שאומצו ע"י הישראלי.
קיבל ע"פ בקשתו קישור ל"לגדל תינוקות בלי חיתולים" - אחרי המלצה חמה ודיון מעמיק. מסתבר שהדבר מאוד נפוץ בקרב העולים מבריה"מ לשעבר והוא מאוד שמח לקרוא על זה.
התחיל להאמין ביעילות המגנטים ("הנה מרשם לאנטיביוטיקה, תדביקי לה את המגנט, חכי 24 שעות חום גבוה או 48 שעות חום נמוך ואם ... אז ..." - נאמר ביום שישי בבוקר כשהילדה עם מים מהסימפונות ועד מעל האוזנים עם 39.7 מעלות חום.
'התלונן' שהקישור לרשימת יועצות הנקה IBCLC בארץ הגיע משובש. ויש עוד ... יסודי אבל לא היסטרי ואם הוא אומר לתת אנטיביוטיקה אז אני בטוחה שאין ברירה.

כרמית מ.

New member
מה עם להעביר אותו לישון לידך?

באותה מיטה או במיטה צמודה. כך תוכלי להניק בלי לקום ובלי ממש להתעורר - וזה עושה פלאים לעייפות (באופן יחסי...). כמו כן, יתכן שעצם נוכחותך הקרובה, תאפשר לו לישון יותר. עוד אפשרות זה לנצל את ה"סביבה" הלוחצת, לטובת שינת אחה"צ שלך, מדי פעם, שיכולה לתת לך הרבה כוחות. תינוקות מתעוררים בלילה. גם אם הם לא יונקים. זה חלק מעסקת החבילה.

הוא יישן

איתנו במיטה אבל זה ממש לא נוח, קודם כל אם האמצעים(בת שלוש) רואה אותו איתנו מתחיל באלגן כי היא ממש מקנאה, דבר שני זה לא נוח פיזית אני מרגישה את כל הלילה עובר כולל השעות שהוע יישן כי אני מפחדת למעוך אותו או שבעלי יסתובב עליו ובכלל בתת מודע אני יישנה פחות רגוע גם אם זה שעתיים שעתיים אבל הוא יישן איתנו בחדר במיטה שלו(יש לנו חדר גדול) אז אין בעיה. תודה בכל אופן על העזרה

orly p

New member
../images/Emo26.gifיש לי התלבטות....

הקטנה בלילה לא בוכה לאוכל,היא מקטרת יותר נכון גונחת ונאנחת אבל לא בוכה אתמול בלילה לא שמעתי אותה והתעוררתי אחרי שעה וחצי של קולות כשל'חתי אותה לאכול היא ממש בלעה אותי. אבל אז חשבתי לעצמי שאם היא לא בוכה אז אולי היא לא כל כך רעבה... האם לקום אליה בלילה כשהיא משמיעה את הקולות או לחכות שהיא תבכה???

ממולדה

New member
בכי הוא ה"סימן" האחרון לרעב

לפניו יש מציצת אגודל, חיפוש פטמה, "קיטורים" ורק לבסוף בכי. זה אומר שכשהם בוכים, הם כבר היו רעבים כמה זמן לפני זה. כמובן שאין סיבה לתת לה לחכות כשהיא רעבה, ואת יודעת שהיא רעבה. אם את לא שומעת אותה, שימי אותה לידך או תגבירי את האינטרקום.

orly p

New member
אני יודת שזה היה שעה וחצי כי היא

קמה בזמנים קבועים,ממש לפי השעון.... ואצל הפיצקית שלי סימנים לרעב זה ישר קיטורים. לפעמים אני מוצאת אותה גם אוכלתאת הסדין...

ואולי היא דווקא התעוררה ממש לפני

ששמעת אותה. דפוסי השינה של תינוקות הם דבר מאוד נזיל ומשתנים לעיתים קרובות. בכל אופן, התשובה שלי היא כן - להאכיל ולא לחכות לבכי. אם את יודעת שהמלמולים והקיטורים האלה הם סימן לרעב, אל תחכי שהיא תבכה.

orly p

New member
יכול להיות שאת צודקת

הסתובבתי היום עם רגשי מצפון שהיא קיטרה ולא שמעתיאותה,והיא ישנה איתנו בחדר...

למעלה