שמתי לב למשהו מאוד מעניין

• פותח הנושא holo
  • פורסם בתאריך

holo

New member
שמתי לב למשהו מאוד מעניין

שניגנתי stairway to heaven בגיטרה שמתי לב שהפתיחה של השיר זהה לפתיחה של nobody home, ואני מתכוון לכל האקורדים שבהתחלה.. לכל בעלי הגיטרות, נסו את זה, נגנו את הפתיחה של סטיירווי (יש מישהו שלא יודע לנגן?), רק תנגנו את זה בפריטה חלקה..

holo

New member
אה ושכחתי כמה דברים

אל תשכחו את הבסים בסטיירווי, ואל תנגנו את המיתר הראשון..

Fatach

New member
כן...אתה צודק...

אם לא מנגנים מיתר 1 זה יוצא אותו דבר. וזה גם הגיוני שניהם מתחילים ב AM ויש ירידה כרומטית מלה לסול...

Fatach

New member
לא נכון.

זה יוצא Am c+ c.. זה ירידה כרומטית מלה לסול כמו שאמרתי..זה גם מגיע לפה, אבל עובר דרך D7 שזה בכלל לא קשור לירידה. דיברתי רק על שלושת האקורדים הראשונים שהם שונים זה מזה רק בתו אחד...

holo

New member
מה?..

תקרא מה שאמרתי- כל האקורדים שבפתיחה: מ Am עד F7+

Fatach

New member
...

נתחיל מזה שאין כזה אקורד F7+... חוצמזה - יכול להיות שאתה צודק. בכל מקרה דיברתי רק על האקורדים הראשונים כי רק ניגתי אותם כדי לראות מה שאתה אומר, לא המשכתי לנגן. ובכלל, זה ויכוח מיותר, אז בוא נעצור כאן.

oribarak

New member
קודם כל יש +f7 והוא ככה Fmaj7

דבר שני לא ניסיתי אני יודע שהאקורדים של nobody home בפסנתר זה am ואחרי זה +am

Fatach

New member
טעות..

+ מסמל אקורד מוגדל המורכב משתי טרצות גדולות. Fmaj7 מסמנים או ככה או עם משולש כזה. ובקשר ל Nobody Home אני מנגן את זה בערך כל החיים בפסנתר (אז תאמין לי שאני יודע) - זה Am ואז C+

Fatach

New member
חסר טעם.

הרי בכל מקרה תשארו בדעותכם שלכם. עם כל הכבוד לאריק שייקביץ, אני לא יודע מי הוא בכלל. גם לא מפתיע אותי שאין במילון אקודרים הזה שום צורה מוגדלת של אקורד כלשהו. לא כל מידע שכתוב באינטרנט מהימן, ההפך הוא הנכון. יום טוב.

oribarak

New member
סליחה, צודק, טעות שלי

עכשיו ניסיתי אתה צודק התבלבלתי...maj7 זה שמנגנים את התו ה7 בסולם לא?שכחתי איך אומרים את זה

oribarak

New member
או שבעצם לא טעות שלי

ואנחנו לא מתכוונים לסתם + , אנחנו מתכוונים ל7+ זה שונה..

Fatach

New member
Maj7 זה

אקורד הבנוי על טרצות בצורה הבאה: גדולה,קטנה,גדולה. הגדולה האחרונה מסמלת את ה MAJOR7

The Albatross

New member
אולי די?

+F7 שווה ל FM7 שווה Fmaj7 שווה לFA7, כאשר A בא להחליף משולש. הטעות שלך לגבי הפלוס נובעת, כנראה מזה שחשבת שהפלוס מתייחס לאקורד ולא לשבע שמוסיפים לו.

oribarak

New member
שווה לfm7?זה שונה לדעתי

ומה זה המשולש הזה???אני לא מכיר אותו..מה זה הסימן הזה?

The Albatross

New member
לא Fm7, אלא FM7.

יש הבדל בין m קטנה לM גדולה. m קטנה מציינת אקורד מינורי, M גדולה מציינת אקורד מז'ורי.

Fatach

New member
...

יכול להיות. אני חושב שלא. בכל מקרה אנחנו טוחנים מים אז בואו נסיים את הויכוח עכשיו... בקשר למשולש - יש סימון שמזוהה בעיקר בעולם הג'אז למייג'ור 7, כאשר במקום לכתוב MAJ כותבים משולש קטן כזה (כמו דלתא ביוונית) ואז 7.

למעלה