שמשה חלופית

drass

Member
שלום רב

החלפתי לשמשה חלופית דרך הביטוח והשמשה עלמ הפנים מבחינת איכות.
האם ניתן לדרוש מקורי מהביטוח?

em28

Well-known member
אם הרכב יותר מבן שנה - אתה יכול לדרוש, הם יכולים לומר לך פחחחחחחחחחחח

drass

Member
פעם שנייה שאני מחליף בשני רכבים שונים . טויוטות בשניהם הרגשתי שאיכות השמשה פחות טובה.
הרגשה תמידית שהשמשה מלוכלכת. כמובן שניקיתי.

חברת הביטוח מחוייבת להרכיב לך שמשה זהה. אין לי נסיון בנושא אבל תבדוק קודים על שמשה מקורית, תשווה אותם לחליפית ותלמד את הנושא (תקנים, מה חייב להופיע על שמשה ועוד). אז יהיה לך מידע בכדי לעשות רעש לחברת הביטוח.

drass

Member
אין עם מי לדבר ...מחליפים לשמשה זולה ונגמר הסיפור.
בבדיקה שמשה מקורית 5500 ללא עבודה.
מפירוק 3000.
מחיר

חן 1111

Active member
לא. הם מתקינים שמשה תחליפית שעומדת בתקנים. זה כתוב בפוליסה. החליפו לי כמה פעמים ולא הרגשתי הבדל באיכות, אולי רק בגוון.
אם היו מציעים לך ביטוח שמשות עם החלפה למקוריות, אבל יקר פי 3, היית מסכים?

drass

Member
בגוון השוני לדעתי. אני מקווה שהמערכות של סטיה מנתיב ושיוט אדפטיבי לא נפגע עקב שמשה לא מקורית.

Kiapicanto1000

Active member
בגוון השוני לדעתי. אני מקווה שהמערכות של סטיה מנתיב ושיוט אדפטיבי לא נפגע עקב שמשה לא מקורית.
אני גם כן חושב שעדיפה שימשה מקורית ועדיף מראות מקוריות.
איך נשברו השמשות המקוריות אצלך? האם אתה יודע מי האשם? האם תבעת את צד ג' של האשם?
בעבר החלפתי שימשה בעבור משפחה בג'יפ סוזוקי. השמאי רצה לשים חליפי והתברר בבירור שלי שאצל היבואן, המקורית עלתה בדיוק אותו דבר. ביוזמה שלי הרכיבו לי מקורית.
אם אתה רואה לא טוב אל תוותר ותדרוש להרכיב לך מקורית

חן 1111

Active member
אני גם כן חושב שעדיפה שימשה מקורית ועדיף מראות מקוריות.
איך נשברו השמשות המקוריות אצלך? האם אתה יודע מי האשם? האם תבעת את צד ג' של האשם?
בעבר החלפתי שימשה בעבור משפחה בג'יפ סוזוקי. השמאי רצה לשים חליפי והתברר בבירור שלי שאצל היבואן, המקורית עלתה בדיוק אותו דבר. ביוזמה שלי הרכיבו לי מקורית.
אם אתה רואה לא טוב אל תוותר ותדרוש להרכיב לך מקורית
גם עדיף להיות עשיר ובריא. רק שמה שכתוב בפוליסה זה מה שקובע וכתוב שמשה תחליפית שעומדת בתקנים, אז זה מה שאתה מקבל.
בדרך כלל במקרים כאלה אין צד ג'. אם זו תאונה רגילה אז הכל מכוסה במסגרת התאונה. ביטוח שמשות הוא למקרה של נזק לשמשה בלבד, שמתחיל מכל סיבה שהיא, בדרך כלל פגיעה של איזו אבן שנתזה ממשאית או משהו דומה.
ומי שלא רואה טוב הולך לרופא עיניים, לא לזגג רכב.

קר לי בך

Well-known member
הסיבה שצריך כיול היא שהמערכת פורקה מהשמשה והותקנה על השמשה החדשה. זה נדרש גם כשמתקינים שמשה מקורית.
השואל הביע תקווה שהמצלמות כויילו,
לדעתי הוא לא צריך רק לקוות, הוא צריך לוודא,
הכיול הבטיחותי הזה מגיע לו.

לא הבעתי דעה לגבי שמשה מקורית או חליפית, רק לגבי הכיול

חן 1111

Active member
השואל הביע תקווה שהמצלמות כויילו,
לדעתי הוא לא צריך רק לקוות, הוא צריך לוודא,
הכיול הבטיחותי הזה מגיע לו.

לא הבעתי דעה לגבי שמשה מקורית או חליפית, רק לגבי הכיול
לא מדויק. הוא כתב "אני מקווה שהמערכות של סטיה מנתיב ושיוט אדפטיבי לא נפגע עקב שמשה לא מקורית". מזה נובע שאם היו מתקינים לא שמשה מקורית הוא לא היה חושש.
לגבי הצורך בכיול אתה כמובן צודק.

קר לי בך

Well-known member
לא מדויק. הוא כתב "אני מקווה שהמערכות של סטיה מנתיב ושיוט אדפטיבי לא נפגע עקב שמשה לא מקורית". מזה נובע שאם היו מתקינים לא שמשה מקורית הוא לא היה חושש.
לגבי הצורך בכיול אתה כמובן צודק.
נו טוב,
אין לי אנרגיות להתנצח על כל אות כאילו אנחנו עוסקים בדף גמרא כשבסך הכל רציתי לתת לאדם מידע רלוונטי

drass

Member
כנראה מהחלפה של מגב מכה קטנה בשמשה שהפכה לסדק גדול.
העלות של שמשה לקורולה 5400 לא רלוונטי מבחינתי.
אני מתרגל לשמשה החליפית.

Kiapicanto1000

Active member
כנראה מהחלפה של מגב מכה קטנה בשמשה שהפכה לסדק גדול.
העלות של שמשה לקורולה 5400 לא רלוונטי מבחינתי.
אני מתרגל לשמשה החליפית.
אני מנחש שזאת "התרגלות" לא נעימה. הרי אתה לא המצאת סתם ככה שהראות "לא אופטימלית". כנראה שהתמונה מבעד לשימשה מעוותת בדרגה כלשהי... זה לא נשמע לי תענוג

חן 1111

Active member
אני מנחש שזאת "התרגלות" לא נעימה. הרי אתה לא המצאת סתם ככה שהראות "לא אופטימלית". כנראה שהתמונה מבעד לשימשה מעוותת בדרגה כלשהי... זה לא נשמע לי תענוג
בדרך כלל השמשות עומדות בכל התקנים כך שההבדל היחיד שיכול להיות הוא בגוון, כלומר בדרך כלל השמשה המקורית יותר כהה מהתחליפית. אבל זה לא איזה תקן מחייב, אז לא חייבים לתת לך את זה.
ותתפלא, יש סיכוי שהוא כן סתם המציא... כלומר לא באמת המציא, אלא שכששמים לך משהו זול, המוח שלך מיד משוכנע שהוא פחות טוב. סוג של דיסוננס קוגניטיבי או משהו כזה.

למעלה