שמיים ירוקים?

gilig86

New member
שמיים ירוקים?

מישהי הייתה בארוע ויודעת לספר על האוכל או האווירה? אנחנו שוקלים את המקום...

מיכל19821

New member
הלכנו לבדוק את המקום

הצצת פתע במטבח שלהם על ידי האימא הפולניה שלי תוך כדי אירוע הביא לקביעה חד משמעית שפה אנחנו לא מתחתנים. המטבח היה מאד מלוכלך, הריח רע מאד ולא נראה טוב כלל למען האמת. האולם עצמו בפנים לדעתי נראה דווקא נחמד. היתרונות שלהם הם במחיר וברישיון העסק (אותו ראיתי במו עיני).

gilig86

New member
../images/Emo4.gifמטבח זה מטבח...

לא נראה לי שיש אולם או גן אחד שהיינו מסכימות להתחתן בו אם היינו עושות בדיקת פתע למטבח (ובינינו - גם מסעדה!)... יש מקומות שעדיף לא להכנס אליהם

דנדי333

New member
../images/Emo45.gif מסכימה

אכן מטבח זה מטבח ... גם אני אחרי שראיתי את המטבח של הקיבוץ הפסקתי לאכול בחדר אוכל ... אחלה דיאטה ... [ הייתי בנח"ל ] . ובהמשך חיי יצא לי לעבוד במלונות ומסעדות ולראות שהמצב שם לא שונה ... מסכימה בהחלט שיש מקומות שעדיף לא להיכנס אליהם ....

דקר26

New member
לא כל כך מסכימה עם מה שכתבת..

ואללה צודקת.. מטבח זה מטבח ובכל מקום שיש בוא עירבוב של אוכל ובכמויות לא צריך להיות מבריק ולא מצפה שעל כל קליפת גזר קלוף על הריצפה יעברו עם פוליש.. ,אבל מה.. ריח רע? הלו עד פה! ריח רע נובע מהאוכל שמוגש בצלחת.. ריח רע=אוכל מקולקל שמופגז בתבלינים שלא נרגיש ת'טעם המקולקל... וכן אני יכולה לומר לך שבאתי לבדיקת כמה אולמות.. ויש לי דוד שניהל ביתי ספר לבישול מהגדולים בארץ ורבים וטובים משפים באולמות עברו תחת זרועו.. ובפגישות עם האולמות כשהעלנו ת'שאלה אם תהיה אפשרות שרק הוא יכנס למטבח ..לא יעיר הערות אלה רק יבדוק ת'התנהלות.. אולם מאוד מאוד מצליח בחיפה אמרו לנו שלא מוכנים. כמה שהיינו מוכנים לסגור איתם חוזה.. פשוט קמנו והלכנו. ובדיעבד התברר שיש להם עוזרי טבח שמעשנים תוך כדאי הכנת האוכל!! לאולם שבחרנו הוא בא איתנו לפגישת חתימת חוזה.. {הצלחנו להשיג דרכו עוד הנחה ששף האולם קלט אותו וקרץ לבעל האולם לתת כמה הטבות } ולא רק שראינו אולם משגע.. גם הכל היה באריזות המקוריות ולא בקופסות גלידה ממוחזרות.. וגם כשעה וחצי לאחר שהאירוע שהיה שם ניגמר.. כל האוכל שנישאר הועבר לעמותת חסד והפריזר והמקררי בשר והדגים היו פשוט רקים!! סליחה שקישקשתי פה אבל נגעת בנקודה חשובה לי.. אוכל!! וחשוב לי שתדעי שאין דבר כזה להתפשר או לא להמנע להכנס לקיבה של האולם שלך=מטבח. רק מהפחד של מה שתראי שם.. מה שאת רואה זה מה שאת מקבלת והאורחים והאחיינים שלך מקבלים!!

לא מסכימה בכלל!

בפעם הראשונה שהלכנו עם ההורים לראות את "שמיים כחולים" ברחובות בעל המקום הכניס אותנו בלי שום בעיה או התראה למטבח בזמן שבמקום התנהלו 2 אירועים בשני האולמות במקביל. המטבח היה מבריק, הטבחים נקיים ואסטטיים, המגשים נקיים, הריצפה מבריקה,היה סדר וניקיון מופתי וזו היתה אחת הסיבות שגם התלהבנו מאוד מהמקום. זה אגב חזר על עצמו ביום הטעימות כשהצצנו שוב למטבח וראינו בדיוק את אותו הדבר... אם הייתי רואה משהו אחר או ריח לא נעים וכו' לא היה מבחינתי על מה לדבר בכלל, מטבח נקי זה היה חובה מבחינתי.

etza

New member
חולקת עליך בגדול!

עשינו ביקורות גם למטבח...פתע...פעמיים המבטח היה נקי! כן, ראו שעובדים בו, ראו אוכל, וראו תהליכי בישול אבל הרצפה היתה נקיה, פינות עבודה היו אסטטיות, נכון היו שאריות אוכל אבל ראית בהתנהלות הכללית שלהם שכן עובדיםמסודר ונקי והאיש שלי שבא מתחום מלונאות תיירות בנישה של מזון ומשקאות, יפה מאוד חקר בדק ומתח בקורת על כל פיפס שלא מצא חן בעיניו..לא היה כזה במטבח מבחינת נקיון והגיינה.

etza

New member
וגם אני מדברת על שמיים כחולים ../images/Emo9.gif

מיכל19821

New member
לא התכוותי לפגוע

אבל, אצלי בבית בנוהג בודקים גם את המטבח של המקום. להפתעתי (!) ברוב העיקרי של המקומות שראינו היה נקי עד נקי מאד. בשמיים ירוקים אני ממש לא מתכוונת לקליפת גזר או טפטוף אקראי על הרצפה, אלא ממש על ריח לא נעים שמנע ממני להיכנס למטבח. אני חושבת שהמטבח חייב להיות נקי, וגם כשיש המולה של בישול, אני מצפה לריח של בישולים, ולא לריח של מטבח צבאי (ריח של מדיח כלים או משהו כזה?!?).

gilig86

New member
הנושא יבדק...

האמת היא שלא חשבתי על העניין הזה עד היום, ועכשיו אני שוקלת ביקורת פתע (עם קריטריונים לא מחמירים מאוד אבל שיהיה נסבל...). ולא פגעת באף אחד, אני לא עובדת שם - וגם לא סגרנו שם עדיין ארוע... בדיוק בגלל דברים כאלה אני מחפשת תגובות על המקום בשלב הזה

לא ולא!

אמנם לא מכירה אולמות בהקשר הזה, אבל בחד"א בקיבוץ שלנו המטבח תמיד נקי, והם מקפידים שגם תו"כ עבודה יהיה נקי. ריחות יש רק של בישולים (בעיניי הם ריחות נוראיים, אבל זה בגלל שאני מפונקת, שריח של על האש עושה לי בחילה, ולכן אני לא נכנסת לשם... אבל כל אדם שפוי יתענג על הריחות) ופעמיים ביום יש קירצוף יסודי של כל הסיפור הזה. נכון, זה לא אולם, אבל חד"א מגיש ארוחת צהריים ל-1000 איש מדי צהריים. כך שגם במנות גדולות זה אפשרי בהחלט לשמור על נקיון, טריות וריחות נעימים!!!! אל תתפשרו על כך!

דנדי333

New member
מקווה שלא פגעתי באף אחת

זו לגמרי לא הייתה הכוונה . הייתי בקיבוץ לפני יותר מעשור , ובזמן שאני הייתי שם הקיבוץ עבר הפרטה וחדר האוכל עבר מהפך בהתאם . לא שלא קירצפנו לפני כן ... סליחה

בלונד23

New member
בדקנו והחלטנו על מקום אחר

הפריע לי שהיו פרחים מלאכותיים בשירותים, ושחדר הכלה היה לא משהו... חוץ מזה הם נשמעים לי דווקא בסדר גמור. (לא הצצתי למטבח)

gilig86

New member
עדכונים מהמטבח....

אז אחרי שקצת הבהלתן אותי עם עניין המטבח החשוד, היינו שם שוב עם ההורים והפעם נכנסנו גם למטבח, והאמת היא שממש נרגעתי! הכל נראה ממש בסדר, ולא היו שום הפתעות או ריחות לא נעימים... כך שבסופו של דבר - בשעה טובה, יש מקום ותאריך! זהו! החלק הקשה מאחוריי... עכשיו מתחיל הכיף (מקווה לפחות)

למעלה