שמחה באולם =גועל נפש . תנו דעתכם?

lion 7

New member
זוג שמתחתן מזמין אותך לאולם שמחות

/tapuzforum/images/emo10.gifבמיוחד במגזר שלנו, וספיציפי אצלנו הנוצרים , זו מכת מדינה בגודל של חמולה וקרובים וגיסים ומכרים ואחד אומר לך בוקר טוב פעם בחיים ואז זורק לך את מכתב המס סליחה הזמנה לאולם המעפן , במצב הכלכלי שיש מובטלים רבים ורעבים לפת לחם , עדיין אנשים חושבים ששמחה באולם שמרוששת את העניים וגם אלה ממעמד הביניים היא במודה , אחרי החפלה באולם (שלא לדבר על שבוע שלם בבית שמשתכרים עד השעות הקטנות של הבוקר, יש את המיסה בכנסיה , לרוב השמחה זו לא נוגעת בשום פנים ואופן באמונה שבנויה על ענוה וחיי צנועים, משתכרים ושותים אוכלים ממיטב האוכל המזרחי משעה 20:00 בלילה ועד השעה 24:00 עם מוזיקה קורעת את התוף של האוזן (מי שמתמזל מזלו ויושב רחוק מהרמקולים, או לסירוגין יושב במקום לא בכיוון קולות המזויפים למה מתקראים מוזיקה מזרחית כאילו מוזיקה). אם זה לא מנהג פגני אז מה זה לעזאזל ? לי אישית פסחתי על הזמנה אחת (ובמקביל אלך לברך את אבי החתן בסכום חצי ממה שאני אתן באולם .. אתה מבין איזה אסון אנו חיים בו , תהילה לישוע אין שם , ואנשי הכהונה לא עושים מאומה למנהג פגני זה , אפילו מוסלמים מחקים אותנו ואט אט הם גם סובלים ממכת חתונות (אבל לא כמו אצלנו)

היום לקבל הזמנה לחתונה

זה כמו לקבל מכתב חיוב מס למדינה :) מעניין אגב איך החתונות היו פעם עוד בתקופת ישוע, יין היה שם זה בטוח

אני לא יודע איך זה אצלכם. אבל,

אצל החרדים זה הרבה יותר קשה ממה שאתה חושב. כי בוא תחשוב, כל אחד מההורים של הזוג משלם על החתונה. ולא רק זה אלא גם משלמים על הדיור לזוג הצעיר. ויותר מכך, אם אתה אבא של הכלה! אז אתה גם מחויב לשלם שני שליש מדירה. ולא, לא אתה זה שקובע איפה בני הזוג יגורו אלא מי שכאן קובע זה הזוג בעצמו. ועכשיו תעשה חשבון. קח למשל את אבא שלי, אבא שלי הביא לעולם 16 ילדים !!! וכלום התחתנו. עכשיו תתחיל לחשוב איך הוא עבד קשה בשביל לחתן את כולם. ולא רק לחתן אותם אלא ג לקנות להם דירות. ולא רק דירות אלא גם ריהוט. ולא רק ריהוט אלא גם מוצרי חשמל ועוד. אז אני לא יודע איך זה אצלכם. אבל אצל החרדים זה התחיל להשתנות לטובה בעיקר בזכות הרבנים שהחליטו שאי אפשר כבר להמשיך כך. רבנים ראו שהורים התחילו להכנס לחובות כ"כ גדולים עד שהם לא מצאו ידיים ורגליים. אז אותם רבנים אמרו, שאם אותם הורים רוצים לחתן את הילדים שלהם אז אסור להם מדין תורה לתת יותר מ 25000 $ ומי שייתן יותר אז יוחרם מהקהילה שלו לאלתר !!! האם אתה חושב שאותם הורים ממשיכים לעשות מה שבא להם? לא ולא !!! אתה יודע למה? כן, זה בגלל אותם רבנים. אבל אם הם היו מקשיבים לישוע המשיח, אז זה לא היה קורה להם והם לא היו צריכים את אותם רבנים שיגידו להם מה, מה ואיך לעשות ולחיות. בוא נקווה שבשם ישוע המשיח זה לא יקרה חנו בעצמנו. כולי תקווה שזה מה שיגרום לאותם אנשים להבין טיפטיפה יותר טוב על ישוע. בשם ישוע המשיח אמן ואמן

lion 7

New member
בן כמו בת

היום אנו עושים את כל ביכולתנו שגם בנות יקבלו השכלה גבוהה . הורי הכלה נותנים ומברכים ביד רחבה לבית החדש , אם זה בחלק מהרהיטים וכו` , הכל על פי היכולת , אם ההורים גם הכינו אותה מכל הבחינות , אני מניח להיות בת אצלנו זה לקבל כמו הבן מלבד בנית בית , הרבה צעירים גם קונים בתים או בכיוון השני להשכיר דירה , והמשכנתא עוזרת להם רבות . .אני התיסתי למנהג האוילי שמוכתב לא רק על בני המעמד הגבוה אלא זה גורר איתו גם מעמד הבינים ולמטה , הרבה הזמנות (זה טוב אבל יש גבול למנהג החפלה באולם שלא מוזכר בב``ה ,והרבה נוצרים נוהגים כך

למעלה