שמות וזהות

SupermanZW

Well-known member
כורי היתוך הם הגורמים לאנשים לזנוח את תרבותם מרצון להשתלב

והם יוצרים למעשה גזענות. בחברה רב תרבותית איש אינו מוצא סיבה להתבייש בתרבותו או להימנע מלאמץ מה שיפה בעיניו בתרבויות אחרות.

אז אם הבנתי אותך נכון, אם אדם בחברה רב-תרבותית ירגיש לנכון

לנטוש את תרבותו ולשונו המקורית ולאמץ משהו אחר, כולם יקבלו אותו בהבנה והוא לא יקבל ציקצוקים בלשון על מעשה תועבה שכזה? החברה הישראלית העכשיוית היא בפרוש לא כור היתוך, בכור היתוך המרה תרבותית היא סיבה לגאווה ולא חטא.

SupermanZW

Well-known member
חברה רב תרבותית אינה שופטת אדם על בחירותיו התרבותיות

חברת כור היתוך מבקרת כל מי שתרבותו שונה מהתרבות השולטת.

אז זה אומר של"רוסים" בישראל אין סיכוי לא לספוג ביקורת

כי הם סופגים אותה גם כשמשמרים את תרבותם המקורית, אבל גם כשמאמצים את הכללית. עובדה שלפי הלכי הרוח בישראל המודרנית המרה תרבותית נחשבת למעין חטא. פעם שמעטי איזה קטע של בדרן ישראלי (היה מזמן, לא זוכר את השם), שהוא סיפר איך היה עד לשיחתם של זוג רוסים בינם לבין עצמם בעברית מאוד יפה, אבל כשהם שמו לב לנוכחותו מיד עברו לרוסית, כאילו התביישו בעצם דיבורם בעברית. ואני מכיר גם הרבה דוגמאות מהחיים כשדוברי רוסית מתביישים לדבר בעברית כשאין להם תירוץ של נוכחות צברית במרחב השיח.

SupermanZW

Well-known member
לצערנו זה נכון

ברוב כורי ההיתוך מקבלים בברכה את המאמצים את התרבות השולטת, בישראל לא משנה איזה תרבות תבחר תמיד יבקרו אותך ותמיד תהיה לא בסדר. זה חסר היגיון לחלוטין אבל זה ממש ככה. אני מכיר את זה, גם אני סבלתי מזה למרות שנולדתי בישראל.

אבל איך זה?

הרי לפי ההגדרות הישראליות אתה אמור להיות בדיוק אותו הישראלי/ה"צבר"/דובר העברית בתור שפת אם/whatsoever, בקיצור כזה שזהותו היחידה היא ישראלית וכשרואים אותו הוא מזוהה רק עם ישראל, מה שברוסית קוראים "izrailtyanin"?

SupermanZW

Well-known member
גם אני לא מבין, אבל בין ההגדרה לבין יחס החברה יש פער גדול

אז מצד אחד אני "אמור" להיחשב ישראלי, מצד שני כמעט כל חיי חשתי זר כי כך גרמו לי להרגיש.

אז מי לדעתך צריך להיות (כולל להיוולד)

כדי להיות ממש ישראלי-ישראלי, כזה שישראליות שלו מובנת מאליה גם לו וגם לחברה הסובבת ללא שום סייג, ואין לו שמץ של סיבה לחוש לא שייך?

SupermanZW

Well-known member
רק מי שנולד בישראל וחי בה לכל הפחות מגיל 0 עד 25 ברצף ושירת

בצה"ל ושפת אמו עברית, מבטאו ישראלי ושמו עברי. ללא כל התנאים האלה לאחר גיל 25 (או למעט שירות בצה"ל ומשך התקופה עבור צעירים מגיל 25 כל עוד חיו תמיד בישראל) תדאג החברה לכך שיחוש זר.

אנטוליו

New member
במיוחד ידאגו לכך הרבנים שלא יאפשרו להם

להינשא, אלא רק אחרי בדיקת גזע יסודית, משפילה ומעמיקה כמו שנהוג בחברה גזענית, כי עולי ברה"מ וצאצאיהם חשודים אוטומטית בסכנה לזיהום את דמם של היהודים, עם נבחר, בדם של הגויים הנחותים שמשולים בתורה לבהמות.

SupermanZW

Well-known member
ואתה מתבכיין על זה בפורום של רוסים שרובם אתאיסטים

למרות שההקבלה מאוד לא מדוייקת, זה מזכיר לי את הכלב שנשך את המקל במקום את האיש שהיכה אותו במקל. יש לי תחושה שמרוב שזה נראה מגוחך אפילו הרוסים הרחוקים מהדת לועגים לך כי אתה "נובח על העץ" הלא נכון. למה אתה לא מתלונן על האפליה בפורום של חרדים? אתה חושב שהאנשים בפורום הזה יכולים לשנות את התנהגות הרבנים המפלים? ויש פתגם שאומץ ע"י מי שכינויו רמוז בו וגם הוא דרך התמודדות מוצלחת לפעמים - If you can't Beat them join them, למרות שלטעמי לפעמים הוא לוקח את זה רחוק מדי. אבל בחייך, תפסיק להיות מעורר רחמים.

אנטוליו

New member
אני לא מתבכיין - אני מותח ביקורת. אסור?

האיסור ליוצאי רוסיה להתחתן במדינה מפלה אותם ומכתים אותה. אין דבר כזה בשום מקום אחר על פני כדה"א, חוץ מהעבר - דרום אפריקה וגרמניה אחרי קבלת חוקי גזע של נירנברג שאגב בוטלו שם אחרי תבוסתה במלה"ע ה-2. למה הם לא יוצאים לרחובות ומוחים נגד מנהג גזעני זה, בדומה לאתיופים?

אנטוליו

New member
יש ויש. אף רב אורתודוקסי

שמכבד את עצמו לא יסכים להשיא יוצא רוסיה או צאצאיו ללא בדיקה לעומק למוצאו האתני הטהור לפי ההלכה. אני ניזון מהתקשורת הישראלית - ומאיזו תקשורת ניזון כבודו? לפני משהו כ- 20 שנה הייתה סדרת כתבות במקומונים של עיתון הארץ שזיעזע אותי על איך הרבנים שלך משפילים ומבזים עולים מועמדים לנישואין. אתה בטח לא קראת על זה. אני חי במדינה כבר 60 שנה ואני יודע על מה אני מדבר. כל מעמדים לנישואין נאלצים לנסוע על חשבונם לקפריסין על מנת להתחתן, למרות שהם עובדים ומשרתים בצבא דווקא בישראל. מה חייבים להם שלטונות קפריסין?

beatman

Member
כל חתונה יהודית דורשת בירור יהדות

יוצאי בריה"מ לא יוצאי דופן.
הבעיה שבתקופת בריה"מ היתה התרחקות מהדת וחיי הקהילה היהודיים וכך יהודים נישאו ללא קידושין וכתובה ובגלל צריך לחפור ולברר יהדות.
מי שאינו יהודי לא מתחתן במילא בחתונה יהודית.
נציג רבנות שמשפיל ונוהג בחוסר כבוד הוא אדם רע ולא מייצג את היהדות.

אנטוליו

New member
זה ידוע מזמן ובכל העולם שהיהדות היא דת

הכי גזענית. כמובן בכל נישואין דתיים נדרש בירור, אבל הרבנים עורכים את הבירור בצורה אובססיבית ומעמיקה יותר מדי. קראתי שגם בנישואין עם מוסלמי או נוצרי שואלים אם המעמדים הם מוסלמים או נוצרים, אבל מסתפקים בתשובות החתן או הכלה ולא עורכים בדיקות משפילות לעומק 3 דורות אחורנית כמו שעושים הרבנים ובמיוחד לגבי יוצאי רוסיה. אני לא מבין למה הם שותקים ולא מוחים נגד סידור גזעני זה.

beatman

Member

אין שום גזענות, להיפך, כל אדם שרוצה להתגייר יכול להתקבל.
היבדלות והישמרות אינה גזענות.
&nbsp
אם רב לא בטוח, אז הוא חופר ומעמיק בשביל לוודא.
בנצרות ובאיסלם שהינן דתות מיסיונריות, רוצים לצרף כמה שיותר אנשים לדתם ולכן מספיק שאדם אומר שהוא מצטרף ומקבלים אותו.

SupermanZW

Well-known member
דברים השתנו

קיימת היום מיסיונריות פאסיבית בקרב הרפורמים כלפי בני/ות זוג לא יהודים/ות של מתבוללים/ות, מנסים באופן עקיף לגרום להם/ן לרצות להתגייר ומקלים עליהם/ן לעשות זאת. זה דווקא עובד במקרים רבים, גם דואגים לא להפעיל לחץ כדי לא לגרום להתרחקות, הכל בדרכי נועם.

beatman

Member
בסדר, זאת הדת הרפורמית

ביהדות אסור להתבולל ואסור להיות מיסיונר.

SupermanZW

Well-known member
בכלל לא אסור להיות מיסיונר, זה לא כתוב בתורה

וגם לא במשנה ובגמרא, לגבי התבוללות, כל מלכי ישראל התבוללו.

למעלה