שמאל| שינויי במטבח...

מצב
הנושא נעול.

עיקרון

New member
שמאל| שינויי במטבח... ../images/Emo36.gif

שמאל| שינויי במטבח...

רכשנו דירה יש שנייה (בניין בן 6 שנים), אשמח לקבל תשובות למספר קושיות שצצו במוחי
מראש ! 1. מעוניינים להחליף את המטבח, אך בהתאם לתכנון שבחרנו, חובה להעביר את הכיור למיקום אחר. המטבח הוא בצורת "רייש", ויש להעביר את הכיור מצלע אחת של ה "רייש", לצלע השניה (מרחק של כ 2 מטר). האם תיתכן בעיה לעשות זאת ? האם יש צורך לשלוח לדירה אינסטלטור כעת, על מנת שיבדוק האם יש אפשרות להעביר את הכיור, ואז לקרוא לו עוד 3 חודשים (לכשנכנס לדירה), ע"מ לבצע זאת בפועל, או שאפשר פשוט להזמין את המטבח בלב שקט, ולדעת שלא תהיה שום בעיה להזיז את הכיור בעוד כמה חודשים ? 2. מעוניינים למכור את המבטח הישן, מדובר במטבח שהגיע כסטנדרט עם הדירה, הוא מיושן מעט, אך מצבו סביר. אין לי שמץ של כיוון כמה לדרוש עבורו, אשמח אם תוכלו לומר לי לפרש סדר גודל / טווח מחירים הגיוני, למטבח סטנדרטי ממוצע, יד שנייה, במצב סביר. (ברור לי שאי אפשר לתמחר בצורה מדוייקת מבלי לראות את המטבח, אך אני מעוניין רק בסדר גודל, ע"מ לקבל מושג) 3. היינו במספר חברות מטבחים, יצאנו מבולבלים משטף המידע
אם יש טיפים שחשוב לדעת לפני שמזמינים מטבח חדש, אשמח לשמוע. 4. מעוניין להתקין בסלון מערכת קולנוע בייתית, כאשר חלק מהרמקולים אמורים להיות בקיר שמול הטלויזיה, מאחורי הסלון / הצופים, אך אני לא מעוניין שמבחינה אסתטית יראו את החוטים המועברים מקיר לקיר. כיצד עושים זאת נכון ? חוצבים תעלות בתוך הקיר, מכניסים את החוטים, אוטמים בגבס, וצובעים ? (אם יש תקלה ויש לבדוק את הכבל, מה עושים ?)
המון תודה, וסופ"ש שקט !

gerson1

New member
בקטן-משקובע הוא מיקום יציאת הצינור

שמאל| שינויי במטבח...

מראש ! 1. מעוניינים להחליף את המטבח, אך בהתאם לתכנון שבחרנו, חובה להעביר את הכיור למיקום אחר. המטבח הוא בצורת "רייש", ויש להעביר את הכיור מצלע אחת של ה "רייש", לצלע השניה (מרחק של כ 2 מטר). האם תיתכן בעיה לעשות זאת ? האם יש צורך לשלוח לדירה אינסטלטור כעת, על מנת שיבדוק האם יש אפשרות להעביר את הכיור, ואז לקרוא לו עוד 3 חודשים (לכשנכנס לדירה), ע"מ לבצע זאת בפועל, או שאפשר פשוט להזמין את המטבח בלב שקט, ולדעת שלא תהיה שום בעיה להזיז את הכיור בעוד כמה חודשים ? 2. מעוניינים למכור את המבטח הישן, מדובר במטבח שהגיע כסטנדרט עם הדירה, הוא מיושן מעט, אך מצבו סביר. אין לי שמץ של כיוון כמה לדרוש עבורו, אשמח אם תוכלו לומר לי לפרש סדר גודל / טווח מחירים הגיוני, למטבח סטנדרטי ממוצע, יד שנייה, במצב סביר. (ברור לי שאי אפשר לתמחר בצורה מדוייקת מבלי לראות את המטבח, אך אני מעוניין רק בסדר גודל, ע"מ לקבל מושג) 3. היינו במספר חברות מטבחים, יצאנו מבולבלים משטף המידע
אם יש טיפים שחשוב לדעת לפני שמזמינים מטבח חדש, אשמח לשמוע. 4. מעוניין להתקין בסלון מערכת קולנוע בייתית, כאשר חלק מהרמקולים אמורים להיות בקיר שמול הטלויזיה, מאחורי הסלון / הצופים, אך אני לא מעוניין שמבחינה אסתטית יראו את החוטים המועברים מקיר לקיר. כיצד עושים זאת נכון ? חוצבים תעלות בתוך הקיר, מכניסים את החוטים, אוטמים בגבס, וצובעים ? (אם יש תקלה ויש לבדוק את הכבל, מה עושים ?)
המון תודה, וסופ"ש שקט !
בקטן-משקובע הוא מיקום יציאת הצינור
ברצפה ו/או בקיר? במידה ודגם המטבח שלכם מורם(גבוהה)הרי שניתן ב"צוקל שמידתו כ12 ס"מ) להעביר צנור 11/2" ו/או 2" תחתיו עד לנק החיבור ברצפה בעקרון העתקת מקום כיור 2 מ' אינה בעיה אך שווה להיתיעץ עם בעל מקצוע-אינסטלטור שוק משומשים-כמעט ואינו קיים וכן קשה להוציא ארונות ומשטח בשלימות לגבי חוטי הרמקולים ניתן להעבירם בתוך הקיר אך שווה לוודא את המקום הנכון קודם-האם ממול ו/או מאחור? מה המערכת שהם אמורים לשרת ומה דרישות היצרן, מסך שטוח או קופסא גדולה, מיקום אופטימלי, תכנון מאפיני הישיבה, מיקום רהוט חוסם קול וכד'. שווה לבדוק את תכנית הדירה ואופציות מיקום-מה תפקיד המערכת האם פינת וידיאו ביתית נוחה, מיקום בחדר השינה או הפגנה בסלון של יכולת כלכלית מרחיקת לכת? מי הלקוחות של מערכת הקולנוע הביתי? לחלק מהחברות ישנו יעוץ לאדריכלות פנאי-קרי מיקום מערכות ביתיות.

meroi

New member
טיפים בבחירת מטבח

שמאל| שינויי במטבח...

המון תודה, וסופ"ש שקט !
טיפים בבחירת מטבח
מטבח הוא אחד המרכיבים היקרים והמושקעים בבית, כשמזמינים מטבח, הכוונה היא שישרת אותנו שנים רבות ולכן, כדאי לדעת מה קונים חומרי גלם- חשוב להקפיד שגוף הארונות יהייה מסנדוויץ איכותי- סנדוויץ אדום המכונה גם אוקומה, מצופה פורמייקה. אפשרות נוספת, אך יקרה יותר היא סנדוויץ ליבנה- שהוא דמוי עץ. לגבי חזיתות, זה בעיקר עניין של טעם. פורמייקה היא זולה יותר מעץ. מבחינה פרקטית, אם הגימור הוא איכותי, עץ יהייה עמיד באותה מידה. יש סוגי עץ רבים ורצוי לבחור בעץ קשה. המראה יכול להיות טבעי או צבוע באטום. לעיתים החברות מוכרות ללקוחות דלתות בשילוב פורניר (MDF מצופה שכבת עץ של מ"מ) תחת כותרת של עץ מלא- שימו לב מה אתם מקבלים יש הבדל במראה ובעלות. לדעתי, מבחינה אופנתית, הפורמייקות המיוחדות הן טרנד שיכול להמאס ולצאת מהאופנה מהר יחסית. מכיוון שבדרך כלל לא מחליפים מטבח כל שלוש שנים, כדאי לחשוב על הנקודה הזו. לגבי פרזולים, החברות המועדפות הן בלום, דומיסיל (היבואן), גראס כדאי להשקיע בפרזול איכותי. לא חייבים להתפתות לאביזרים היקרים כמו למשל מג'יק קורנר שהוא מרכיב יקר ולא תמיד מצדיק מבחינת ניצול המקום לגבי תכנון המטבח, רצוי שהתכנון יעשה באופן אישי ובהתחשב בהרגלי החיים שלכם. למשל לגבי גובה המטבח, מיקומי היחידות ועוד. חברה או נגר פרטי- שאלה נתונה למחלוקת- בתור עסק קטן אני יכול לומר שהתכנון נעשה באופן אישי, אין מטבח שדומה לאחר אם מדובר בעץ מלא, נגר אומן יתן תוצאה יפה יותר מחברה- ששם העבודה רצה בסרט נע. בהצלחה www.mishalot.biz

מצב
הנושא נעול.
למעלה