שלישיה וטיפ

• פותח הנושא ted
  • פורסם בתאריך

ted

New member
שלישיה וטיפ

הראשונה של חנה - מהזריחה המפורסמת על הכנרת.

ted

New member
השלישית מאותו מקום -

חלפתי שם לחצי שעה, בלי הארטילריה הכבדה, אז זה מה שיצא.

ted

New member
טיפ 80 – צילומי חוף ב'

אנשים מתנהגים קצת שונה על שפת הים מאשר בחייהם הרגילים. משהו באופק האינסופי והמיית הגלים גורם לנו להחליף מצב רוח. נוכל לראות ולצלם הרבה פנים נינוחות ותחושה של חופש על שפת הים (לא כשמישהי עצבנית רודפת אחרי הילדים שלה שברחו למים...). אחד הדברים שאני אוהב לצלם זו זחיחות הדעת המתבטאת בהבעה של הרבה אנשים על החוף – אם תחפשו אותה, תמצאו. משב רוח מרענן לחיים הלחוצים שלנו.

einat-z

New member
שפכו זהב במים...

תמונת הזהב - זורחת (או תמונת הזריחה - מגע של זהב?). הצללית של העצץ משנה לגמרי את התמונה. לא יודעת אם עדיף אם עו בלי, בכל אופן לא נראה לי שהיא שם בטעות. תמונות הנשרים - לדעתי הרקע לא מספיק מטושטש, בשתיהן.

ted

New member
ה"נשר" הראשון הוא רָחָם - ומבלה יחד

עם הנשרים.

amirh

New member
אכן נפלת קורבן

לקסמי גמלא צילומים טובים ויפים

התצלום של חנה..

בעיני לפחות.. גבר על הנשרים.. ( לפחות בעיני ) והזכיר לי את הפתגם: " מנשרים קלו מאריות גברו "

ARGON

New member
הראשונה אח"כ השלישית ואח"כ השניה!

על הראשונה אין הרבה מה לאמר,נהדרת! השניה...עוד תמונה יפה של נשר,הרקע המטושטש קצת מפריע לי בעיניים או שיהיה מטושטש חזק או שיהיה ברור אבל ניגודי לנושא. טשטוש הביניים הזה מבלבל לי את העיניים. (אולי זה הגיל?!) השניה הכי יפה לדעתי למרות שלא רואים אם הנשר הזה התגלח בבוקר או לו וגם הרקע לא "מושקע" מי יודע מה,אבל.... ה"פוזה" של הנשר הזה (ההטיה) כמו מטוס לפני שמתהפך ונכנס לצלילה עושה את התמונה.

ron8

New member
טד, חנה

ראשית לחנה, אני תמיד שמח שטד מעלה תמונות שלך. 1. כי הן יפות 2. כי הן צולמו ב 717 ואני גאה לראות את התוצאות היפות שאת מוציאה איתה
תמונת הזריחה יפה מאוד. אחלה
ולטד, שאלה בנוגע לתמונה השניה (מצויינת לטעמי!): נתוני ה EXIF מגלים שאורך המוקד היה 400 מ"מ והחשיפה 1/1250. חשיפה די קצרה אמנם, אבל בכל זאת - אורך מוקד עצום ונוסף על כך מרחק עוד יותר רציני בין הרחם לבין ההרים שברקע. על כן ניסיתי לחשוב מדוע אין פה תחושה של פאנינג ומריחת הרקע. היתכן שהמודליסט פשוט ריחף לו במקום ? או שמא מהירות 1/1250 מספיקה להקפאת התנועה גם באורכי מוקד ומרחקים עצומים?

ted

New member
דווקא במרחק גדול, זוית התנועה יותר

קטנה, ולכן אין מריחה של תנועה. הבעיה היתה שלא היתה לי ה 500 מ"מ עם המכפל - שנותן אפקטיבית 1050 מ"מ על ה D100. ל500 מ"מ יש מהירות מיקוד גבוהה מאוד, לכן סגרתי בעדשה שהיתה איתי, שמתמקדת די לאט, את הצמצם ל F:8 ומיקדתי ידנית. סגירת הצמצם באה להבטיח לי שגם אם לא התמקדתי בדיוק, עדיין אמצא בתוך התחום החד. אם הייתי נשאר כדרכי בצמצם מירבי - 5.6, אזי הנושא היה מבודד יותר מהרקע, אבל עם סיכון של איבוד חדות בגלל עומק שדה רדוד. הדילוג לגמלא היה לא מתוכנן. רציתי רק לראות אם המקום מקלל לי את ה D100 - אבל הפעם היא ניגנה בלי למצמץ....אבל עדיין נשארתי חייב לעלות לשם עם הכלים הכבדים לחגיגה מלאה, בקרוב! דיגיסקופינג עם CP4500 על נשרים לא עובד. ניסיתי הפעם בשטח. עם D100 סביר שיעבוד. גם את זה אנסה בפעם הבאה כשיהיה לי המתאם המתאים.

rozbud

New member
זהב...

אור קסום, תזמון מדויק ומסגור טוב (העץ), עושים את התמונה. בסה"כ צלם טוב!

למעלה