שליית פתח ו...

שליית פתח ו... ../images/Emo9.gif

האם משיהי כאן יודעת מהי הסבה שבגללה יש איסור לקיים יחסי מין כשיש שליית פתח (מלאה, במקרה שלי)? האם חוששים בגלל החדירה, או בגלל התכווצויות הרחם כמו שיש באורגזמה? תודה!

אם פי 3

New member
אני לא יודעת מה בדיוק הגורם

אבל יודעת שיש חילוקי דעות לגבי נחיצות האיסור באופן גורף. לדעתי, אפשר לנסות, בעדינות רבה, ואם אין דימומים או כאבים אחרים - להמשיך. אם יש, כמובן להפסיק. זו לא דעה מקצועית.

g a n i

New member
לצערך, יקירתי, בגלל התכווצויות הרחם...

ולכן גם שעשועים מהסוגים האחרים אסורים
(וכמו שאומרת חברתי ו שתי: תגידי לו ש*זה* לא 20 ס"מ! או במילים אחרות - הוא לא מגיע עד שם
) הסיבה היא שהתכווצויות עלולות לגרום להפרדות השליה מדופן הרחם והפסקת אספקת הדם לעובר. המיקום של השלייה משני צדי הפה הפנימי של צוואר הרחם מעלה את הסיכון לההפרדות באופן משמעותי. זו גם הסיבה שלא מסתכנים בקצה קצהו של ציר ומנתחים הרבה לפני מועד ניתוחים אלקטיביים אחרים, בסביבות שבוע 35.

ואוו...

קודם כל, תודה על התשובה המפורטת (אם כי המבאסת
). והפתעת אותי בנוגע לניתוח בשבוע 35 - הרופא שלי מדבר על שבוע 37 (ואני תכננתי "למשוך" את זה עד 38 אם אפשר, אבל כבר לא בטוחה שכדאי).

g a n i

New member
../images/Emo24.gifסורי. אם אני זוכרת נכון

זה אכן יותר מאכזב מאשר בימים כתיקונם
לגבי השבוע זה תלוי ברופא וברחם. מי שמצרצרת יותר - מינסתם תנותח מוקדם יותר. מי ש"עושה ניטורים יפים" (ביטוי מעצבן! כאילו זה מבחן שהצלחת לעמוד בצפיות) כמובן שמנסים למשוך. הרעיון הוא לא להגיע לפעילות רחמית. hang in there, sister

למעלה