שליטה בצרכים

שליטה בצרכים

שבוע טוב יש לנו בעיה שממש מטרידה. בתנן בת ה-7 עדיין לא שולטת לגמרי בצרכיה. זה אומר שכל שעה וחצי- שעתיים אני או הסייעת בגן- לוקחים אותה לשרותים וזה פחות או יותר בסדר, אם כי מנדנד וגם אם שכחנו - לא אכפת לה ל"פספס"על הרצפה. על יציאות- אין מה לדבר- היא פשוט אומרת במקרה הטוב אחרי שכבר עשתה במכנסיים. היתה תקופה- לפני שנתיים שהיו לה שעות קבועות אבל זה מזמן לא כך-וככל שהיא גדלה זה נעשה קשה יותר מכל הבחינות. אשמח לשמוע אם יש למישהו רעיונות שעוד לא ניסינו.

smo

New member
שליטה בצרכים

גם אני נלחמת עם בתי בנושא הזה. היא כמעט בת 8. צריך לנסות ולהעביר לילדה מסר שזה צריך להיעשות בשירותים. לדבר על הנושא: "את צריכה לעשות פיפי בשירותים", "אמא היתה שמחה שתשבי בשירותים", עידוד חיובי. והכי חשוב להיות עקביים, שזה מאוד קשה. לעניין אותה עם דברים שהיא אוהבת בשירותים (כמו ספר או תמונות), שיהיו שם באופן קבוע, ואולי יעניין אותה להיות שם. הכל לאט ובשלבים עם הרבה סבלנות, על מנת לא לגרום לנסיגה. עם יציאות, זה הרבה יותר קשה. גם אצל ילדים רגילים, הנושא הזה רגיש. זה הרבה פעמים נחשב אצלם למשהו פרטי, "יצירה שלהם", שקשה להם להיפרד ממנה, בטח לחלל "גדול ופתוח" כמו אסלה. לפעמים גם אין להם פרטיות כי ההורה יושב עליהם שיעשה כבר.. צריך להבין שהיא מוכנה לזה למרות שהם בגיל כבר "מתקדם". זה עדיין לא אומר שהם מוכנים. לפחות במקרה שלנו. אני חושבת שהרבה מהדברים האלה צריך לבוא מהם, עם הרבה עזרה מאיתנו.

למעלה