שליחת מכשיר מחו"ל האם יש מכס?

michafred

New member
שליחת מכשיר מחו"ל האם יש מכס?

שולחים לי מכשיר אחד בלי קופסה מחו"ל מאוסטרליה נוקיה 6600 האם יש מכס עליו ? וכמה מדובר באיסה סכום ? תודה לכולם

michafred

New member
אני מבקש לא לאמר סתם

כי זה ממש אבל ממש לא קרוב לזה אז מי שיודע בוודאות כמה שיאמר אחרת "שתיקה שווה חכמה"

yes man

New member
מה לעשות שהוא צדק...

50% מכס 17% מע"מ זה כמעט 70% באמת, מה לעשות... אתה מוזמן לבדוק באתר של משרד האוצר

ranzz

New member
אפילו יותר קרוב ל70%

51% (פעם היה 52%) על הסלולאר
ואם לא היו מורידים את המע"מ אז הייתי בול! אבל בסדר, הוא כבר בדק, ואחרי שהוא בדק הוא החליט לבוא לשאול גם פה ואיכשהו התשובות יצאו לו שונות... בכל מקרה, לפני שמבצעים את השליחה תדבר עם הבן אדם שאחראי על אישורי מכס באורנג', השמועה אומרת שלפעמים הוא כותב בטופס הרבה פחות מ70%.

michafred

New member
צריך גם אישור של משרד התקשורת?

למכשיר נוקיה 6600 ? לשיחרור במכס

michafred

New member
נכון אבל...

רק 51% ליתר דיוק זה כולל מעמ ומס קניה לפרטים ולאלו המייבאים ניתן לחשב באתר המכס http://147.237.72.32/Y_ISHI/

shklar1

New member
אין פרוטקציות = באסה ../images/Emo22.gif

צר לי לאכזב אותך אבל כפי שנאמר לך למעלה תאלץ לשלם 51% מכ"ס + 17% מע"מ נניח שקנית את המכשיר ב-450$
תאלץ לשלם 756$
3462 שקלים בקיצור - תבטל את ההזמנה אם תוכל, אחרת חבל על הכסף

ranzz

New member
ספר את זה לסבתא שלי ../images/Emo11.gif

סתם, גם אם זה באמ תיד שניה... כל מי שמביא סלולארי חדש יכול לטעון שזה יד שניה ולנסות להתחמק ממע"מ...

MaD-d0g

New member
נצל"ש- מע"מ

ראיתי באתר כלשהו בבריטניה מחיר של טלפון עם מע"מ ובלי מע"מ. בגלל שאני לא תושב אני לא צריך לשלם מע"מ, נכון
אבל זה לא אומר שאני לא אשלם בחנות.. אני פשוט אצטרך לקבל החזר. איך זה הולך
איפה אני מקבל
ואם אני קונה טלפון סלולארי, אני יכול לדרוש החזר
(הרי אני גם לא רוצה לשלם מכס ומע"מ פה בארץ)

yes man

New member
החזרת מע"מ

צריך לקנות בחנות שתומכת ב-TAX FREE לתיירים. בדרך כלל יש להם מדבקה בחלון. הם נותנים טופס ,או שמקבלים במכס בנמל תעופה טופס שאותו צריך להחתים במכס ביציאה מהמדינה. את הטופס הזה שולחים לחנות ומקווים שהם באמת ישלחו. לא תמיד מצליח...

slarti

New member
החזרת מע"מ בעולם המודרני

התהליך שאתה מתאר הוא היה נכון פעם... היום יש כבר מנגנונים יותר יעילים. ברוב שדות התעופה של המדינות המודרניות היום בעולם יש היום דלפק של החזרי מס. בעת ההגעה לשדה התעופה צריך ללכת למכס, להראות להם שיש לך כרטיסי טיסה ושאתה יוצא, ואז מחתימים לך את הטופס. שים לב - הם רוצים לראות את הפריט, אז לא לעשות את זה לפני הצ'ק אין, או לחילופין, לקחת את זה איתך בתיק יד. אחרי זה, הולכים עם הטופס לדלפק הנ"ל, ומקבלים את ההחזר מס. בכל מקרה - זה לא עובד אם אתה מזמין לארץ.

למעלה