שלט לתריס חשמלי

quick155

New member
שלט לתריס חשמלי

יש לי תריס חשמלי בסלון , כיום התריס מותקן עם מפסק ולא עם לחצנים.
מתקין התריסים אמר שמעבר לבעיה הבטיחותית של התקנת מפסק לתריס במקום לחצן (מבחינת סגירה של התריס על ילד , בע"ח שבחר לעבור מתחתיו)
לטענתו זה שיש חשמל קבוע למנוע (למרות שלמנוע נקבעו נקודות עצירה) גורם לבלאי מואץ של המנוע?
האם זה נכון?

מעבר לכך, חשבתי להחליף את המפסק ללחצן, ובמקביל לרכוש מפסק תריס אלחוטי כדוגמת זה
https://www.ebay.com/itm/Electric-P...239989&hash=item23705f2d62:g:RjIAAOSw-itXtFEP

האם מפסק התריס ממשיך לתת מתח קבוע כמו לחצן. (אחרת לא ברור לי למה יש לו לחצן עצירה)
או שצריך ללחוץ באופן קבוע כדי שהתריס יפתח או ייסגר?
האם יש לו לבקר של המפסק האלחוטי משהו שקובע נניח שבזמן לחיצה תהיה אספקת חשמל למשך חצי דקה, דקה, משהו שניתן לכוון ואז המעגל מתנתק עד ללחיצה הבאה?

WarDog

New member
לא, לא בדיוק, כן, תלוי במפסק עצמו

לחצן לא נותן מתח קבוע, אלא רק כל עוד הוא לחוץ, בניגוד למתג (מפסק) שכן נותן מתח קבוע כי הוא נשאר במצב נתון עד להתערבות חיצונית (התערבות האדם) , ולכן כל עוד תרצה שהתריס יזוז תצטרך להחזיק את הלחצן לחוץ עד שהתריס יגיע למצב שאתה רוצה.
&nbsp
בבסיס "מפסק תריס" זה מפסק ON/OFF/ON פשוט רק עם סימון חצים מעלה/מטה
&nbsp
כל עוד יש נקודות עצירה קבועות אז אין "מתח קבוע" למנוע, כאשר התריס מגיע לנקודות הקצה שלו (למעלה או למטה) קיים מנגנון שמנתק את המתח הזנה לאותו כיוון סיבוב של המנוע (ברוב התריסים שראיתי התריס מזהה הגעה למצב קיצון לפי העומס שנוצר עליו, כלומר כאשר יש עומס גבוהה- כגון עצירה פיזית בהגעה לתחתית החלון/סוף הגילגול למעלה, אז הוא מנתק בעצמו את המתח לאותו כיוון סיבוב לא משנה מה מצב המפסק עצמו).
אם התריס לא היה מנתק את המתח בהגעה לסוף המהלך שלו היית מריח ריח שרוף כי המנוע היה נשרף (מנסה להמשיך להסתובב כאשר יש מעצור פיזי שבולם אותו).
&nbsp
אני אישית לא מכיר את המפסק/שלט שאתה רוצה לקנות אז לא יכול להגיד איזה פונקציות יש לו ואיך הוא בדיוק פועל.

quick155

New member
תודה, אני מבין את ההבדל בין פעולת מפסק ללחצן.

לי היה תמוה שהטכנאי שהחליף את מנוע התריס החשמלי טען שכשיש מפסק והוא ממשיך ונותן מתח גם לאחר שהמנוע נעצר (והפסיק את פעולותו ע"י מנגנון כיוון העצירה שלו) יכול בכל זאת לההירס.

במידה וזה לא נכון, אזי אין כל מניעה להשתמש בשלט רחוק שלחיצה עליו מפעילה בבקר מתח קבוע לסגירה או פתיחה.

למעלה