שלומלום

TWEETY =^.^=

New member
שלומלום

אני לקראת לידה שניה בהפרש של 11 שנה וקצת (אולי הרבה) שכחתי..
את בכורי הנקתי עד כמעט גיל שנתיים בהנקה מלאה שהתחילה כסיוט של ממש ורק התעקשות שלי ביססה לבסוף את ההנקה שהצליחה ונמשכה עד שהגוזל כבר לא רצה.
שאלתי היא מבחינת התארגנות נכונה,,,אני בדיוק בעיצומן של רכישות לקראת בואו של הנסיך השני ולא זוכרת מה צריך להכין שיהיה בבית,,,
מוצצים צריך? מותר? אם אני זוכרת נכון אז בעבר אמרו שליונקים זה לא מומלץ.
בקבוקים צריך? למים אולי? הם שותים בהתחלה או רק כשמתחילים מוצקים?
חשוב שתהיה משאבה טובה? בזמנו שכרתי מיד שרה את המדלה המקצועית, אולי עכשיו כדאי לרכוש אחת? ואם כן אז איזה?
הרבה שאלות,,,ואווו כמה אני רוצה להניק שוב ומקווה שילך בקלות ולא כמו עם הראשון.

הכנה להנקה לפני לידה

הי TWEETY =^.^= ...

הכנה להנקה.
שוכחים קצת אבל ברגע שמתחילים הכל חוזר... אבל נכון להתארגן מראש ולהכין את עצמך לתקופה המרגשת שמצפה לך.
לגבי מוצצים ההמלצה היא לא לתת מוצץ עד שההנקה מתבססת והתינוק יודע לינוק כדי לא ליצור מה שנקרא "בלבול פטמות" אז לדעתי הקנייה תהיה מוקדמת מדיי.
מים הם לא שותים בחצי שנה הראשונה לחייהם - ההנקה עונה על הצורך גם בשתייה וגם באוכל. רק כשמתחילים מוצקים מוסיפים שתיית מים.
הייתי ממליצה לך לרכוש בקבוק אחד עם פטמה הכי קטנה וקצרה שתמצאי למקרה חירום שיהיה בבית וגם אז אם תתני חלב שאוב תדאגי לתת לתינוקי בצורה שתומכת הנקה ולא בשכיבה.
לגבי משאבה - לא הייתי רצה לקנות מראש. את תוכלי לשכור מיד שרה או לקנות דרך קופת החולים שלך במחיר מוזל - אבל לפני כן תחשבי מה היקף השאיבות שתעשי. האם תשאבי כל יום? האם כל היום? או רק מדי פעם ליציאה מהבית והשארת חלב שאוב לתינוק? רק לאחר שתעני לעצמך על שאלות אלו תוכלי להתייעץ מה סוג המשאבה שתתאים לצרכים האישיים שלך.
מה שחשוב לדעת בתחילת הדרך שהימים הראשונים חשובים ביותר להנקה ולהמשכה. תנסי להניק כבר בחדר לידה וגם אם לא הסתדר אז מיד שמביאים לך את התינוק תחברי אותו כמה שיותר על השד. אלו הימים בהם הוא מפעיל את המערכת בגוף שלך לייצור חלב ולכן הוא יהיה נוכח על השד אפילו 24 שעות בהתחלה. אל תדאגי - לאט לאט ההנקות יתקצרו והגוף יסנכרן את עצמו עם התינוק שלך. שימי לב שהוא מתחבר טוב ויונק ולא גורם לך לכאבים ופצעים.
נשמע שיש לך את הנכונות ובטוחה אני שתצליחי להניק ולהעניק כמו שאת רוצה לתינוק החדש שלך.
בהצלחה.

TWEETY =^.^=

New member
תודה סילבי, עזרת לי מאוד

אומנם כבר רכשתי חלק מהמוצרים שייעצת לי לא, אני בהחלט מקווה גם לא להצטרך אותם,,,משאבה טרם רכשתי ואני בהחלט מקבלת את ההמלצה שלך בלהמתין,,,אגב,,,איך ההנקה אחרי ניתוח קיסרי? אני מבינה שלא במידי נכון?

הנקה אחרי ניתוח קיסרי

לעיתים יש עיכוב בייצור החלב. אם מצבך בחדר ההתאוששות מאפשר זאת תנסי להתחיל בתנועות סחיטה וגירוי של הפטמה, זה יעזור בהתחלת הנעה של התהליך. מה שחשוב לזכור ברגע שיוצאים מחדר התאוששות לבקש שיביאו אלייך את התינוק ולחבר את התינוק לשד כדי ליצור גירוי למערכת שתתחיל לייצר את החלב, ולהוציא את הקולסטרום. אם הוא ישנוני בשעות הראשונות לנסות מאוחר יותר להציע לו את השד לעיתים קרובות.אם עברו 12 שעות מהלידה ועדיין לא הצלחת לחבר אותו כדאי שתבקשי עזרה מיועצת הנקה בבית החולים.
ככל שהתינוק יהיה על השד ויינק בימים הראשונים כמות החלב שלך תגדל והגוף יתגבר על העיכוב שאולי יצר הקיסרי. כדי להתגבר על הכאבים באיזור הניתוח יש תנוחה שתקל עלייך בימים הראשונים - ממליצה לך לנסות את תנוחת ה"פוטבול".

TWEETY =^.^=

New member
אכן שמעתי שתנוחת הפוטבול עדיפה במקרה זה

את הבכור שלי לא הצלחתי להניק בתנוחת הפוטבול ולא בשכיבה, רק בתנוחה הסטננדרטית שאני יושבת ומערסלת אותו כל פעם לכיוון שד אחר.
מקווה אולי ללמוד הפעם.

למעלה